Таг: Лас Вегас

УБИЕЦОТ ОД ЛАС ВЕГАС БИЛ МУЛТИМИЛИОНЕР И СТРАСЕН КОЦКАР

УБИЕЦОТ ОД ЛАС ВЕГАС БИЛ МУЛТИМИЛИОНЕР И СТРАСЕН КОЦКАР

Последните финансиски трансакции на Чарлс Падок станаа главен фокус на истрагата, која се уште се обидува да ги дознае мотивите на најсмртоносното пук ...
ВО САД ГОДИНАВА УБИЕНИ 461 ЛИЦЕ ВО МАСОВНИ ПУКАЊА

ВО САД ГОДИНАВА УБИЕНИ 461 ЛИЦЕ ВО МАСОВНИ ПУКАЊА

Педесет и осум лица беа убиени, а над 500 се повредени, во последното масовно пукање во САД, што се случи на концерт во Лас Вегас и тоа е најсмртоносн ...
58 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, ИСИС ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ, ФБИ ЈА ДЕМАНТИРА

58 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, ИСИС ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ, ФБИ ЈА ДЕМАНТИРА

Бројот на загинати во најсмртоносниот напад со огнено оружје во историјата на САД се искачи на 58, но билансот би можел дополнително да се зголемува, ...
НАД 50 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, УБИЕЦОТ Е 64-ГОДИШНИК

НАД 50 МРТВИ ВО ЛАС ВЕГАС, УБИЕЦОТ Е 64-ГОДИШНИК

Бројот на загинати во денешното пукање во Лас Вегас се зголеми на најмалку 50, додека истовремено има и над 200 повредени. Пукањето се случи пред ели ...
НАД 20 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО ЛАС ВЕГАС, 100 ПОВРЕДЕНИ

НАД 20 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО ЛАС ВЕГАС, 100 ПОВРЕДЕНИ

Најмалку 20 лица се убиени, а над 100 се повредени во пукањето што се случи пред хотел во Лас Вегас. Полицијата соопшти дека напаѓачот е убиен и дека ...
ДВЕ ЖРТВИ ВО ПУКОТНИЦА НА ФЕСТИВАЛ ВО ЛАС ВЕГАС

ДВЕ ЖРТВИ ВО ПУКОТНИЦА НА ФЕСТИВАЛ ВО ЛАС ВЕГАС

Најмалку двајца загинаа, а десетици се ранети при пукањето на музички фестивал на отворено во Лас Вегас. Десетици патролни возила се на терен откако в ...
БИВШАТА СПОРТСКА ЅВЕЗДА О ЏЕЈ СИМПСОН ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР

БИВШАТА СПОРТСКА ЅВЕЗДА О ЏЕЈ СИМПСОН ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР

Поранешната спортска ѕвезда О Џеј Симпсон беше пуштен од затвор во американската држава Невада нешто по полноќ по локално време, соопшти тамошниот одд ...
ПИЈАН БРИТАНЕЦ ПРЕЖИВЕАЛ СКОК ОД 221 МЕТАР ОД БРАНА НА КОЈА ШТО ЗАГИНАЛЕ 275 ЛУЃЕ

ПИЈАН БРИТАНЕЦ ПРЕЖИВЕАЛ СКОК ОД 221 МЕТАР ОД БРАНА НА КОЈА ШТО ЗАГИНАЛЕ 275 ЛУЃЕ

Британецот Арон Хјуз преживеал скок од 221 метар од браната „Хувер“ и потоа ја препливал реката Колорадо, по што добил казна од полиција. Дваесет и о ...
„КАКВА ЛОША ЖЕНА“, РЕЧЕ ТРАМП ЗА КЛИНТОН

„КАКВА ЛОША ЖЕНА“, РЕЧЕ ТРАМП ЗА КЛИНТОН

Доналд Трамп во финалната дебата тврдеше дека никој не ги почитува жените повеќе од него. Но во завршните моменти, застанат на сцена со првата жена ка ...
ТРАМП ОДБИ ДА КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ ИЗБОРНИОТ РЕЗУЛТАТ

ТРАМП ОДБИ ДА КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ ИЗБОРНИОТ РЕЗУЛТАТ

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп одби да се обврзе дека ќе ги признае изборните резултати ако загуби на изборите, во послед ...
10 / 10 НАПИСИ