Таг: легализација

1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ
КУРТИ САКА ДА ГИ ОЗАКОНИ ИСТОПОЛОВИТЕ БРАКОВИ ВО КОСОВО, НО СЕ СООЧУВА СО СИЛЕН ОТПОР

КУРТИ САКА ДА ГИ ОЗАКОНИ ИСТОПОЛОВИТЕ БРАКОВИ ВО КОСОВО, НО СЕ СООЧУВА СО СИЛЕН ОТПОР

Парламентот на Косово следниот месец би можел да гласа за закон за легализација на истополовите бракови. Засега е непознато кога точно ќе се одржи гла ...
ГЕРМАНСКАТА ЖЕЛЕЗНИЦА ЌЕ ЗАБРАНИ ПУШЕЊЕ КАНАБИС ВО СТАНИЦИТЕ, ОТКАКО СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА

ГЕРМАНСКАТА ЖЕЛЕЗНИЦА ЌЕ ЗАБРАНИ ПУШЕЊЕ КАНАБИС ВО СТАНИЦИТЕ, ОТКАКО СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА

На патниците на „Дојче бан“, германскиот државен железнички оператор, нема да им биде дозволено да пушат канабис на железничките станици по легализаци ...
СТОТИЦИ ЛУЃЕ ЗАПАЛИЈА ЏОИНТ ВО БЕРЛИН ОТКАКО МАРИХУАНАТА СТАНА ЛЕГАЛНА ВО ГЕРМАНИЈА

СТОТИЦИ ЛУЃЕ ЗАПАЛИЈА ЏОИНТ ВО БЕРЛИН ОТКАКО МАРИХУАНАТА СТАНА ЛЕГАЛНА ВО ГЕРМАНИЈА

Германија денеска стана најголемата членка на Европската Унија каде што марихуаната е легална. Од денеска, сите над 18 години ќе смеат да поседуваат д ...
ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ЛЕГАЛИЗИРАШЕ МАРИХУАНАТА, НО И НАТАМУ ЌЕ БИДЕ ТЕШКО ДА СЕ КУПИ

ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ЛЕГАЛИЗИРАШЕ МАРИХУАНАТА, НО И НАТАМУ ЌЕ БИДЕ ТЕШКО ДА СЕ КУПИ

Германскиот парламент денеска го усвои законот со кој се дозволува рекреативната употреба на марихуаната. Според него, сите над 18 години ќе смеат да ...
ДИВОГРАДБИ ВО БИТОЛА ЧЕКААТ ЛЕГАЛИЗАЦИЈА И ПО 12 ГОДИНИ, СОВЕТОТ ДОЗВОЛИ ДА ПРОДОЛЖИ ПОСТАПКАТА ЗА ОЗАКОНУВАЊЕ

ДИВОГРАДБИ ВО БИТОЛА ЧЕКААТ ЛЕГАЛИЗАЦИЈА И ПО 12 ГОДИНИ, СОВЕТОТ ДОЗВОЛИ ДА ПРОДОЛЖИ ПОСТАПКАТА ЗА ОЗАКОНУВАЊЕ

Дел од дивоградбите во Битолско што чекаат легализација се изградени на несоодветни места, како на пример среде пат или крај река, и не се безбедни. Н ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО ЛЕГАЛИЗИРА КАНАБИСОТ ОД 1 АПРИЛ

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО ЛЕГАЛИЗИРА КАНАБИСОТ ОД 1 АПРИЛ

Германија планира од април да го легализира канабисот, по долги расправии меѓу владејачките партии околу конечните детали и здравствената заштита. ...
БЕРН САКА ДА ДОЗВОЛИ ЛЕГАЛНА ПРОДАЖБА НА КОКАИН ЗАШТО ШВАЈЦАРИЈА ЈА ГУБИ ВОЈНАТА ПРОТИВ ДРОГИТЕ

БЕРН САКА ДА ДОЗВОЛИ ЛЕГАЛНА ПРОДАЖБА НА КОКАИН ЗАШТО ШВАЈЦАРИЈА ЈА ГУБИ ВОЈНАТА ПРОТИВ ДРОГИТЕ

Главниот град на Швајцарија, Берн, разгледува пробна шема со која ќе се дозволи продажбата на кокаин за рекреативна употреба, како радикален пристап к ...
21 ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ И ЕКСПЕРТИ БАРААТ ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИОТ ЗАКОН ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ

21 ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ И ЕКСПЕРТИ БАРААТ ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИОТ ЗАКОН ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ

21 Граѓански организации и експерти бараат од претседателот на Собранието и пратениците повлекување на измени на законот со кој се легализираат дивогр ...
ПРАТЕНИКОТ СКЕНДЕР РЕЏЕПИ ПРЕДЛОЖИ НОВ ЗАКОН ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА СИТЕ ДИВОГРАДБИ ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

ПРАТЕНИКОТ СКЕНДЕР РЕЏЕПИ ПРЕДЛОЖИ НОВ ЗАКОН ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА СИТЕ ДИВОГРАДБИ ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

По скратена постапка се предлага нов предлог-закон за измена и дополнување на Законот за постапување со бесправно изградени објекти. Измените ги подне ...
ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ГЕНЕРАЛНИОТ ПЛАН ЗА ПОПОВА ШАПКА, ВЕЛИ КАСАМИ

ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА ЌЕ БИДЕ ГОТОВ ГЕНЕРАЛНИОТ ПЛАН ЗА ПОПОВА ШАПКА, ВЕЛИ КАСАМИ

Попова Шапка после долги години чекање наскоро треба да добие нов Детален урбанистички план (ДУП). Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами вели ...
1 2 3 8 10 / 71 НАПИСИ