Таг: легализација

1 4 5 6 7 60 / 61 НАПИСИ
ВЛАДАТА ДА ГО ДОЗВОЛИ КАНАБИСОТ ЗА ЛЕК, БАРА АКТИВИСТОТ ФИЛИП ДОСТОВСКИ КОМУ МУ СЕ СУДИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ ДРОГА

ВЛАДАТА ДА ГО ДОЗВОЛИ КАНАБИСОТ ЗА ЛЕК, БАРА АКТИВИСТОТ ФИЛИП ДОСТОВСКИ КОМУ МУ СЕ СУДИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ ДРОГА

Активисти и симпатизери на граѓанското здружение  „Зелена алтернатива“ протестираа пред Основниот суд Скопје 1, за поддршка на претседателот  Филип До ...
ОД НОВА ГОДИНА СЕ ЗАПИРА СО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА ДИВОГРАДБИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

ОД НОВА ГОДИНА СЕ ЗАПИРА СО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА ДИВОГРАДБИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

Законот за легализација на дивоградби, донесен во 2011 година, ќе важи само до крајот на оваа година, најави министерот за транспорт и врски Горан Суг ...
КАНАДА СТАНА ВТОРА ДРЖАВА НА СВЕТОТ КОЈА ЦЕЛОСНО ЈА ЛЕГАЛИЗИРАШЕ МАРИХУАНАТА

КАНАДА СТАНА ВТОРА ДРЖАВА НА СВЕТОТ КОЈА ЦЕЛОСНО ЈА ЛЕГАЛИЗИРАШЕ МАРИХУАНАТА

Канадскиот парламент го усвои законот со кој се легализира рекреативната употреба на марихуана во земјата. Законот ја помина и последната пречка, о ...
КАНАДА УТРЕ СТАНУВА ПРВА БОГАТА ДРЖАВА КОЈА ЦЕЛОСНО ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА

КАНАДА УТРЕ СТАНУВА ПРВА БОГАТА ДРЖАВА КОЈА ЦЕЛОСНО ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА

Кога „Канопи гроут“ пред четири години ја отвори првата фабрика за канабис во стар погон за производство на чоколадо, го направи тоа затоа што предвид ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ САКА ДА МУ ЗЕМЕ 80 ОТСТО ОД ИМОТ ЛЕГАЛИЗИРАН ПО ЕВРО ЗА КВАДРАТ, А СОПСТВЕНИКОТ ПЛАТИЛ И ДАНОК

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ САКА ДА МУ ЗЕМЕ 80 ОТСТО ОД ИМОТ ЛЕГАЛИЗИРАН ПО ЕВРО ЗА КВАДРАТ, А СОПСТВЕНИКОТ ПЛАТИЛ И ДАНОК

Граѓанин од скопската населба Ѓорче Петров кој по законот за легализација си ја легализирал куќата, се соочува со опасност да му пропаднат сите пари ш ...
ОПШТИНА БИТОЛА ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ПРЕДМЕТИ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ

ОПШТИНА БИТОЛА ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ПРЕДМЕТИ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја обвини новата општинска власт во Битола дека го закочила процесот на легализација, а од Општината одговорија дека тој е во ...
МАЈК ТАЈСОН КУПИ РАНЧ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДА ОДГЛЕДУВА МАРИХУАНА

МАЈК ТАЈСОН КУПИ РАНЧ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДА ОДГЛЕДУВА МАРИХУАНА

Боксерската легенда Мајк Тајсон објави дека влегува во бизнисот со марихуаната, само ден откако нејзината рекреативна употреба беше легализирана во Ка ...
ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ СЛАВЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД НОВА ГОДИНА, МАРИХУАНАТА ПОЧНА ЛЕГАЛНО ДА СЕ ПРОДАВА

ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ СЛАВЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД НОВА ГОДИНА, МАРИХУАНАТА ПОЧНА ЛЕГАЛНО ДА СЕ ПРОДАВА

Една минута по полноќ, Ник Хјуз славеше повеќе од нова година: тој го имаше првиот муштерија кој легално можеше да си купи марихуана, откако Калифорни ...
ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ГЕЈ БРАКОВИ, МЕРКЕЛ ГЛАСАЛА ПРОТИВ

ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ГЕЈ БРАКОВИ, МЕРКЕЛ ГЛАСАЛА ПРОТИВ

Германската канцеларка Ангела Меркел вели дека гласала против бракот на лица од ист пол, бидејќи смета дека законот во земјата го гледа бракот како по ...
ПОЛОВИНА ОД ОБЈЕКТИТЕ ВО СТРУМИЦА НЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРАА, ИМ СЕ ЗАКАНУВА РУШЕЊЕ

ПОЛОВИНА ОД ОБЈЕКТИТЕ ВО СТРУМИЦА НЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРАА, ИМ СЕ ЗАКАНУВА РУШЕЊЕ

На 4.630 објекти во општина Струмица им се заканува рушење, бидејки во предвидениот законски рок сопствениците не доставиле геодетски елаборати за лег ...
1 4 5 6 7 60 / 61 НАПИСИ