Таг: Левица

1 2 3 4 5 20 / 47 НАПИСИ
НЕМАЛО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, АКО ИМАЛО ПРЕЧЕКОРУВАЊЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ БИДАТ КАЗНЕТИ, СООПШТИ МВР

НЕМАЛО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, АКО ИМАЛО ПРЕЧЕКОРУВАЊЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ БИДАТ КАЗНЕТИ, СООПШТИ МВР

Министерството за внатрешни работи вели дека немало приведување на лица на синоќешниот протест на Левица за време на презентацијата на воената опрема ...
МАРИГЛЕН ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА НЕВИН ЗА ДЕМОЛИРАЊЕТО НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ИВАНОВ

МАРИГЛЕН ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА НЕВИН ЗА ДЕМОЛИРАЊЕТО НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ИВАНОВ

На Мариглен Демири од Левица се изјасни за невин на денешното рочиште против него во Основниот суд Скопје 1, на кое му беше прочитано обвинението дека ...
СКОПЈАНИ ПАК СО ДВЕ ПРОСЛАВИ ЗА НОВА ГОДИНА, ПРОВЛАДИНА И ОПОЗИЦИСКА

СКОПЈАНИ ПАК СО ДВЕ ПРОСЛАВИ ЗА НОВА ГОДИНА, ПРОВЛАДИНА И ОПОЗИЦИСКА

Четврта година по ред скопјани ќе бидат поделени за новогодишниот дочек на поддржувачи на владејачката партија и поддржувачи на опозицијата. Единст ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ЈАНУАРИ

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ЈАНУАРИ

Судењето на Здравко Савески и Владимир Куновски од Левица, кои се обвинети за демолирање на народната канцеларија на Ѓорге Иванов, денеска повторно бе ...
СУДИЈКАТА ГО ИСКАРА ДРЖАВНОТО ПРАВОБРАНИТЕЛСТВО ДЕКА ГО АРЧИ СУДОТ НА СУДЕЊЕТО НА ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА

СУДИЈКАТА ГО ИСКАРА ДРЖАВНОТО ПРАВОБРАНИТЕЛСТВО ДЕКА ГО АРЧИ СУДОТ НА СУДЕЊЕТО НА ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА

Судијката Добрила Кацарска од Основниот суд Скопје 1 го одложи судењето против членот на партијата Левица и кандидат за пратеник Мариглен Демири, отка ...
САМО 4 ЖЕНИ НОСИТЕЛИ НА ЛИСТИ

САМО 4 ЖЕНИ НОСИТЕЛИ НА ЛИСТИ

Само четири жени се носители на пратеничките листи на политичките партии за претстојните парламентарни избори кои треба да се одржат на 11 декември. ...
СПРЕЧЕНА ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА НА ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО

СПРЕЧЕНА ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА НА ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО

Транспарент со натпис „Парите ќе ги вратиш" им бил одземен на активистите на Левица за време на полагањето цвеќе пред Споменикот на НОБ во Битола по п ...
И ЛЕВИЦА ПОБАРА ИЗОЛАЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ ПО ПОВИКОТ НА ЛИБЕРАЛНАТА ПАРТИЈА

И ЛЕВИЦА ПОБАРА ИЗОЛАЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ ПО ПОВИКОТ НА ЛИБЕРАЛНАТА ПАРТИЈА

Партијата Левица предложи да се формира експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што изјави претседателот на парти ...
ЛЕВИЦА ЌЕ ОДИ САМА НА ИЗБОРИ ОТИ СИТЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА ЈА ИГНОРИРАЛЕ, ПОТВРДИ САВЕСКИ

ЛЕВИЦА ЌЕ ОДИ САМА НА ИЗБОРИ ОТИ СИТЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА ЈА ИГНОРИРАЛЕ, ПОТВРДИ САВЕСКИ

Партијата Левица самостојно ќе настапи на предвремените парламентарни избори на 11 декември откако нивната иницатива за обединет настап на сите антире ...
ПАК ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

ПАК ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

Судскиот процес против членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски денеска повторно беше одложено. Обвинителката, поради семејни причини, ...
1 2 3 4 5 20 / 47 НАПИСИ