Таг: Левица

1 2 3 4 5 30 / 47 НАПИСИ
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА ЗА УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТИТЕ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА ЗА УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТИТЕ

Денешното судење на Мариглен Демири од Левица во Основниот суд Скопје 1 беше одложено поради неподготвеност на државниот правобранител да даде исказ и ...
СУДЕЊЕ ЗА УШТЕ ЕДЕН ЧЛЕН НА ЛЕВИЦА ЗА УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТИТЕ

СУДЕЊЕ ЗА УШТЕ ЕДЕН ЧЛЕН НА ЛЕВИЦА ЗА УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТИТЕ

Основниот суд Скопје 1 започна судски процес против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради учество на протестите од оваа година, соопшти де ...
ЛЕВИЦА АПЕЛИРА ЗА ЗАЕДНИЧКИ НЕПАРТИСКИ ЛИСТИ И ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА ПО ИЗБОРИТЕ

ЛЕВИЦА АПЕЛИРА ЗА ЗАЕДНИЧКИ НЕПАРТИСКИ ЛИСТИ И ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА ПО ИЗБОРИТЕ

Партијата Левица верува дека заедничка листа на сите антирежимски партии, предводена од СДСМ, ќе демотивира одреден број граѓани да излезат на гласање ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ОКТОМВРИ

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ОКТОМВРИ

Денеска беше одложено судењето за членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски, кои се обвинети дека на 13 април како дел од толпа учествув ...
СУДОТ ИМ ГИ ВРАТИ ПАСОШИТЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

СУДОТ ИМ ГИ ВРАТИ ПАСОШИТЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Судијката Весна Петровска-Тагасовска им ги укина превентивните мерки на членовите на Левица, Владимир Куновски и Здравко Савески, на барање на одбрана ...
ОСТАВКИ ОД СИТЕ МИНИСТРИ ПОБАРА ДЕНЕС ЛЕВИЦА

ОСТАВКИ ОД СИТЕ МИНИСТРИ ПОБАРА ДЕНЕС ЛЕВИЦА

И другите министри да го следат примерот на Зоран Ставрески и да си поднесат оставки, побара денес партијата Левица. Со тоа, според Здравко Савески ќе ...
САВЕСКИ И КУНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО НА СЛОБОДА

САВЕСКИ И КУНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО НА СЛОБОДА

Здравко Савески и Владимир Куновски од „Левица“ и официјално се на слобода. Тие попладнево го добиле писменото решение за укинување на куќниот притвор ...
ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

Здравко Савески и Владимир Куновски не смеат да излегуваат од дома и поркај тоа што во петокот судот им го укина куќниот притвор. „Четири дена по у ...
УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ

УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ

По барање на бранителите, Судот го укина притворот за демонстрантите Здравко Савески и Владимир Куновски. Судот најавил дека ќе преземе други мерки со ...
ЕБАТИ НЕБОТО

ЕБАТИ НЕБОТО

1 Да не соопшти полицијата дека поднела кривични пријави за напаѓачите на Општина Центар што демонстрираа за изградба на црква? Скоро три години има п ...
1 2 3 4 5 30 / 47 НАПИСИ