Таг: лидерска средба

1 2 3 4 5 7 30 / 63 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА КАЖЕ ДАЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА Е ЗЛОУПОТРЕБЕНА ИЛИ ИНВОЛВИРАНА ВО ПРОЦЕСОТ, KАЖА ЗАЕВ ЗА РЕКЕТАРСКИОТ СЛУЧАЈ СО БОКИ 13

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА КАЖЕ ДАЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА Е ЗЛОУПОТРЕБЕНА ИЛИ ИНВОЛВИРАНА ВО ПРОЦЕСОТ, KАЖА ЗАЕВ ЗА РЕКЕТАРСКИОТ СЛУЧАЈ СО БОКИ 13

Премиерот Зоран Заев побара Јавното обвинителството да каже дали специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е вмешана во случајот со Бојан Јовановск ...
МИЦКОСКИ ЈА ОДБИ ПОКАНАТА НА ЗАЕВ ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА И ПОБАРА ПРИТВОР ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА

МИЦКОСКИ ЈА ОДБИ ПОКАНАТА НА ЗАЕВ ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА И ПОБАРА ПРИТВОР ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја одби поканата на премиерот Зоран Заев да учествува на лидерска средба во петок, на која би се ...
ЗАЕВ ГО ПОКАНИ МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА В ПЕТОК ЗА СЈО, ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК И ЗА ПОПИСОТ

ЗАЕВ ГО ПОКАНИ МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА В ПЕТОК ЗА СЈО, ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК И ЗА ПОПИСОТ

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на лидерска средба в петок во Клубот на пратеници ...
АКО ТРЕБА ЌЕ ИМА И ЛИДЕРСКА СРЕДБА СО ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ОТИ ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ГО ЗАТВОРА ИЗВЕШТАЈОТ НА 29 МАЈ, РЕЧЕ ЗАЕВ

АКО ТРЕБА ЌЕ ИМА И ЛИДЕРСКА СРЕДБА СО ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ОТИ ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ГО ЗАТВОРА ИЗВЕШТАЈОТ НА 29 МАЈ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев најави дека ако е потребно ќе има и лидерска средба со опозициската ВМРО-ДПМНЕ за да се најде решение за Законот за јавно обвинит ...
МИЦКОСКИ ПРОТИВ ЈАНЕВА ДА ОСТАНЕ ВО СЈО, ЗАЕВ НЕ ОТСТАПУВА

МИЦКОСКИ ПРОТИВ ЈАНЕВА ДА ОСТАНЕ ВО СЈО, ЗАЕВ НЕ ОТСТАПУВА

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на лидерската средба што заврши доцна ноќва се договорија да се формираат работни груп ...
ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

1 Кога ја видоа Катица Јанева дека џвака мастика додека дава изјава дека некој можеби ќе се спаси, оние што секогаш имаат  големи очекувања од сите, с ...
ОТКАКО ДУИ Е НА ВЛАСТ, ОБВИНИТЕЛ НЕМА ВЛЕЗЕНО КАЈ НИВНИ МИНИСТЕР И ДИРЕКТОР, СЕ ПРОБЛЕМАТИЗИРА ПОДДРШКАТА ЗА СЈО

ОТКАКО ДУИ Е НА ВЛАСТ, ОБВИНИТЕЛ НЕМА ВЛЕЗЕНО КАЈ НИВНИ МИНИСТЕР И ДИРЕКТОР, СЕ ПРОБЛЕМАТИЗИРА ПОДДРШКАТА ЗА СЈО

Поддршката од ДУИ за СЈО да може во иднина да влегува и да врши истраги за висок криминал и кај нивни министри и директори, се проблематизира. Само не ...
ВРЕМЕ Е ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, КАЖА ЗАЕВ

ВРЕМЕ Е ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев најави одржување на нова лидерска средба, откако од опозициската ВМРО-ДПМНЕ побараа лидерска средба во врска со и ...
АЛИ АХМЕТИ ПОМИНА НА ЦРВЕНО НА СТРАЖА ОТИ БРЗАЛ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА

АЛИ АХМЕТИ ПОМИНА НА ЦРВЕНО НА СТРАЖА ОТИ БРЗАЛ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА

Претседателот на ДУИ Али Ахмети помина на црвено светло на семафорот кај мостот што се реновира кај Стража, според снимката што ја испрати читател до ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ ГО СПРОВЕДОА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ОД ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ ГО СПРОВЕДОА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ОД ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

Иако лидерите се договорија на средбата во Клубот на пратениците, договор во Собранието нема. Претседателот на Собранието Талат Џафери не закажа седни ...
1 2 3 4 5 7 30 / 63 НАПИСИ