Таг: лидерска средба

1 2 3 4 7 20 / 63 НАПИСИ
ПОПИС ПО ИЗБОРИТЕ, ЗАЕВ ПРИФАЌА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, МИЦКОСКИ НА НЕКОИ НАРЕДНИ ИЗБОРИ

ПОПИС ПО ИЗБОРИТЕ, ЗАЕВ ПРИФАЌА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, МИЦКОСКИ НА НЕКОИ НАРЕДНИ ИЗБОРИ

Предвремените парламентрани избори кои на вчерашната лидерска средба беше договорено дека ќе се одржат на 12 април, ќе се одржат без направен попис на ...
МИЦКОСКИ БАРА СОБРАНИЕТО ДА ДОНЕСЕ КОНТРАРЕЗОЛУЦИЈА НА БУГАРСКОТО БАРАЊЕ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ ОД МАЛЦИНСТВОТО И ЈАЗИКОТ

МИЦКОСКИ БАРА СОБРАНИЕТО ДА ДОНЕСЕ КОНТРАРЕЗОЛУЦИЈА НА БУГАРСКОТО БАРАЊЕ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ ОД МАЛЦИНСТВОТО И ЈАЗИКОТ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски предлага сите политички партии во Собранието да донесат резолуција дека Македонија нема да се откаже од макед ...
ИЗБОРИ НА 12 АПРИЛ ДОГОВОРИЈА ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

ИЗБОРИ НА 12 АПРИЛ ДОГОВОРИЈА ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

Предвремените парламентарни избори ќе се оддржат на 12 април идната година се договорија на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски лиде ...
И ПОКРАЈ ВЕТОТО ОД БРИСЕЛ, СИТЕ ЛИДЕРИ СЕ ЗА ЕУ, ПЕНДАРОВСКИ ЗАДОВОЛЕН ПО ПРВИОТ ДЕЛ ОД ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

И ПОКРАЈ ВЕТОТО ОД БРИСЕЛ, СИТЕ ЛИДЕРИ СЕ ЗА ЕУ, ПЕНДАРОВСКИ ЗАДОВОЛЕН ПО ПРВИОТ ДЕЛ ОД ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

Сите лидери на политички партии присутни на лидерската средба во претседателската вила на Водно кажале дека единствена стратешка цел на државата е чле ...
ПЕНДАРОВСКИ ЗАКАЖА ЛИДЕРСКА СРЕДБА В НЕДЕЛА

ПЕНДАРОВСКИ ЗАКАЖА ЛИДЕРСКА СРЕДБА В НЕДЕЛА

Претседателот Стево Пендаровски во своето обраќање во јавноста откако Европскиот совет не донесе одлука земјата да почне преговори со ЕУ,  рече дека г ...
ЗАЕВ НЕ САКА ДОГОВОР ЗА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ДА НЕ ОДГОВАРА ЗА „РЕКЕТ“, „РЕКЕТ 2“, „РЕКЕТ 3“ И „РЕКЕТ 4“, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

ЗАЕВ НЕ САКА ДОГОВОР ЗА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ДА НЕ ОДГОВАРА ЗА „РЕКЕТ“, „РЕКЕТ 2“, „РЕКЕТ 3“ И „РЕКЕТ 4“, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека синоќешните преговори за Законот за јавно обвинителство пропаднале затоа што премиерот Зоран Заев с ...
МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКАТА ЌЕ УЦЕНУВА СО ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗАШТО ИСТРАГИТЕ И ОБВИНЕНИЈАТА ПРОТИВ БИВШИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ПРЕЖИВЕАТ И БЕЗ СЈО

МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКАТА ЌЕ УЦЕНУВА СО ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗАШТО ИСТРАГИТЕ И ОБВИНЕНИЈАТА ПРОТИВ БИВШИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ПРЕЖИВЕАТ И БЕЗ СЈО

На лидерската средба што е закажана за вечерва во 20 часот во Собранието, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе бара предвремени парламентарни и ...
МИЦКОСКИ ПОБЕГНА ОД РАЗГОВОРИ ВО ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА ЗА ОТКАЖАНА ЛИДЕРСКА СРЕДБА

МИЦКОСКИ ПОБЕГНА ОД РАЗГОВОРИ ВО ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА ЗА ОТКАЖАНА ЛИДЕРСКА СРЕДБА

Владата го обвини претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека избегал од разговори во интерес на граѓаните и на државата, откако лидерот на оп ...
ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ОТКАЖАНА ОТИ МИЦКОСКИ НЕ ДОАЃА

ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ОТКАЖАНА ОТИ МИЦКОСКИ НЕ ДОАЃА

Лидерската средба, која што премиерот Зоран Заев ја закажана за денеска, нема да се одржи бидејќи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја од ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА ИСПОЛНУВАМ ЖЕЛБИ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА БАРАЊЕТО НА МИЦКОСКИ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

НЕМАМ НАМЕРА ДА ИСПОЛНУВАМ ЖЕЛБИ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА БАРАЊЕТО НА МИЦКОСКИ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

Премиерот Зоран Заев и денеска кажа дека предвремени парламентарни избори како што бара лидерот на  опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема да ...
1 2 3 4 7 20 / 63 НАПИСИ