Таг: лифт

ЛИЦАТА СО ИНВАЛИДИТЕТ ЌЕ ВЛЕГУВААТ ВО ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ВО ОХРИД СО ЛИФТ

ЛИЦАТА СО ИНВАЛИДИТЕТ ЌЕ ВЛЕГУВААТ ВО ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ВО ОХРИД СО ЛИФТ

Лицата со инвалидитет ќе влегуваат во општинската зграда во Охрид со посебен хидрауличен лифт. Ова е предвидено со проектот „Полесен пристап за подобр ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ПОПРАВКА НА ПОКРИВИ И СТАРИ ЛИФТОВИ ВО ЗГРАДИТЕ

ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ПОПРАВКА НА ПОКРИВИ И СТАРИ ЛИФТОВИ ВО ЗГРАДИТЕ

Општина Центар ќе дава субвенции за поправка на покриви и на стари лифтови во станбените згради на нејзина територија. Заедниците на станари ќе добија ...
ЛИФТ СО ЧЕТВОРИЦА СТАНАРИ ПАДНАЛ ВО КАРПОШ 4 ВО СКОПЈЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ЛИФТ СО ЧЕТВОРИЦА СТАНАРИ ПАДНАЛ ВО КАРПОШ 4 ВО СКОПЈЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Лифт се откачил и паднал во зграда на улицата Трифун Бузев во скопската населба Карпош 4, во средата. Во лифтот имало четворица станари, но никој не е ...
ЛИФТОВИТЕ ВО ЗДРАВСТВЕНИОТ ДОМ ВО ШТИП НЕ РАБОТАТ ТРИ НЕДЕЛИ, ПАЦИЕНТИ КОЛАБИРААТ ОДЕЈЌИ ПО СКАЛИ

ЛИФТОВИТЕ ВО ЗДРАВСТВЕНИОТ ДОМ ВО ШТИП НЕ РАБОТАТ ТРИ НЕДЕЛИ, ПАЦИЕНТИ КОЛАБИРААТ ОДЕЈЌИ ПО СКАЛИ

Здравствениот дом во Штип „Д-р Панче Караѓозов“ веќе трета недела е без лифтови. Двата лифта што се наоѓаат во петкатната зграда се во дефект, па паци ...
ОТКАКО ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ СЕ РАСИПАЛ, ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА СИ КУПИ НОВ ЛИФТ

ОТКАКО ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ СЕ РАСИПАЛ, ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА СИ КУПИ НОВ ЛИФТ

По четири години чекање, велешката болница доби лифтови. Лифтот за посетителите беше долги години расипан, додека лифтот за пациентите и за персона ...
БИТОЛЧАНКА СО МУЛТИПЛЕКС СКЛЕРОЗА ЧЕКА ДРЖАВЕН СТАН ЗА ДА МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ ЗАЕДНО СО СИНОТ

БИТОЛЧАНКА СО МУЛТИПЛЕКС СКЛЕРОЗА ЧЕКА ДРЖАВЕН СТАН ЗА ДА МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ ЗАЕДНО СО СИНОТ

33- годишната битолчанка Мери Тошевска, болна од мултиплекс склероза, живее под кирија во стан во зграда на улицата Партизанска во Битола, каде нема п ...
БАКРАЧЕСКИ НЕ СЕ ПРОВОЗИ ВО ЛИФТОТ ШТО ГО ГРАДЕШЕ ПЕТРЕСКИ

БАКРАЧЕСКИ НЕ СЕ ПРОВОЗИ ВО ЛИФТОТ ШТО ГО ГРАДЕШЕ ПЕТРЕСКИ

Градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески не се провози во лифтот што го градеше неговиот претходник Александар Петрески. Лифтот се наоѓа во новата з ...
ОТКАКО ЗАГИНА ДЕТЕ, КУМАНОВО ОСТАНА БЕЗ ЛИФТОВИ

ОТКАКО ЗАГИНА ДЕТЕ, КУМАНОВО ОСТАНА БЕЗ ЛИФТОВИ

Сѐ уште не работи лифтот во зградата на булеварот Трета македонска ударна бригада во Куманово, каде што пред два месеци загина 6-годишно дете. Станари ...
ЌЕ СЕ ВЕШТАЧИ ЛИФТОТ ШТО ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМAНОВО

ЌЕ СЕ ВЕШТАЧИ ЛИФТОТ ШТО ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМAНОВО

Кумановското обвинителство издадe наредба за вештачење на лифтот во кој вчера загина шестгодишното момче. Вештачењето, кое треба да ги утврди причинит ...
ЛИФТ ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМАНОВО

ЛИФТ ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМАНОВО

Шестгодишно дете загина во Куманово згмечено од лифт, јавува репортерот на СДК.МК Несреќата се случила денеска околу 11 часот во зграда на булеваро ...
10 / 10 НАПИСИ