Таг: Лига Европа

1 2 10 / 16 НАПИСИ
СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОДИГНА ГОЛОВИТЕ ПО РЕАКЦИЈАТА НА МУРИЊО, ИАКО ВЕЛАТ НЕ МОРАЛЕ

СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОДИГНА ГОЛОВИТЕ ПО РЕАКЦИЈАТА НА МУРИЊО, ИАКО ВЕЛАТ НЕ МОРАЛЕ

АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП), кое стопанисува со Националната арена „Тодор Проески“, вели дека се неосновани тв ...
МКИТАРЈАН НЕМА ДА ИГРА ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГА ЕВРОПА ВО БАКУ САМО ЗАТОА ШТО Е ЕРМЕНЕЦ

МКИТАРЈАН НЕМА ДА ИГРА ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГА ЕВРОПА ВО БАКУ САМО ЗАТОА ШТО Е ЕРМЕНЕЦ

Хенрик Мкитарјан нема да игра во финалето на Лига Европа на 29 мај од безбедносни причини, објави неговиот клуб Арсенал. Ерменскиот репрезентативец не ...
ШКУПИ ПРОТИВ РЕНЏЕРС НА СТИВЕН ЏЕРАРД ВО ЛИГА ЕВРОПА

ШКУПИ ПРОТИВ РЕНЏЕРС НА СТИВЕН ЏЕРАРД ВО ЛИГА ЕВРОПА

Македонскиот прволигаш Шкупи доби атрактивен противник на своето деби во европските клупски фудбалски натпреварувања и ќе се сретне со шкотскиот гиган ...
ВАРДАР ОСВОИ ПОЧЕСЕН БОД, НО ОСТАНА НАЈСЛАБА ЕКИПА ВО ЛИГА ЕВРОПА

ВАРДАР ОСВОИ ПОЧЕСЕН БОД, НО ОСТАНА НАЈСЛАБА ЕКИПА ВО ЛИГА ЕВРОПА

Фудбалерите на Вардар освоија почесен бод на крајот на групната фаза на Лига Европа, но со тоа, сепак, не го избегнаа статусот на најслаба екипа во го ...
ВАРДАР ПРИМИ ШЕСТ ГОЛА ОД СОСИЕДАД ЗА СВОЈ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ

ВАРДАР ПРИМИ ШЕСТ ГОЛА ОД СОСИЕДАД ЗА СВОЈ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ

Фудбалерите на Вардар беа прегазени од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад со 0:6 во третото коло на Лига Европа, со што поставија нов личен негативен р ...
ВАУЧЕРИТЕ ЗА ВАРДАР ВО ЛИГА ЕВРОПА ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ЗАМЕНАТ СО КАРТИ И ИДНАТА НЕДЕЛА

ВАУЧЕРИТЕ ЗА ВАРДАР ВО ЛИГА ЕВРОПА ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ЗАМЕНАТ СО КАРТИ И ИДНАТА НЕДЕЛА

Замената на ваучерите со електронски карти за натпреварите на фудбалскиот клуб Вардар во Лига Европа ќе се одвива и во текот на идната недела, соопшти ...
МОРАМЕ ДА ПАТУВАМЕ ДО СКОПЈЕ ДА ГИ ЗАМЕНИМЕ КАРТИТЕ ЗА ВАРДАР ДО УТРЕ, РЕАГИРААТ НАВИВАЧИТЕ ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИ

МОРАМЕ ДА ПАТУВАМЕ ДО СКОПЈЕ ДА ГИ ЗАМЕНИМЕ КАРТИТЕ ЗА ВАРДАР ДО УТРЕ, РЕАГИРААТ НАВИВАЧИТЕ ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИ

Ваучерите за блок билетите за натпреварите на Вардар во Лига Европа, навивачите мора да ги заменат со електронски карти до утре, соопштија од клубот. ...
И РОЗЕНБОРГ БЕЗ ПРОБЛЕМИ ОСВОИ БОДОВИ ПРОТИВ ВАРДАР ВО ЛИГА ЕВРОПА

И РОЗЕНБОРГ БЕЗ ПРОБЛЕМИ ОСВОИ БОДОВИ ПРОТИВ ВАРДАР ВО ЛИГА ЕВРОПА

Фудбалерите на Вардар дополнително си ја влошија гол-разликата по своето прво гостување во Лига Европа, откако во Трондхајм загубија од 24-кратниот но ...
ВАРДАР ЗАГУБИ СО 5:0 ОД ЗЕНИТ НА ДЕБИТО ВО ЛИГА ЕВРОПА

ВАРДАР ЗАГУБИ СО 5:0 ОД ЗЕНИТ НА ДЕБИТО ВО ЛИГА ЕВРОПА

Вардар со пораз од 5:0 дебитираше во фазата на групи во Лига Европа против рускиот Зенит на арената „Филип Втори“. Гостите од Санкт Петерзбург пове ...
ВАРДАР ПРОТИВ ЗЕНИТ, СОСИЕДАД И РОЗЕНБОРГ ВО ЛИГА ЕВРОПА

ВАРДАР ПРОТИВ ЗЕНИТ, СОСИЕДАД И РОЗЕНБОРГ ВО ЛИГА ЕВРОПА

Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг ќе бидат противници на фудбалерите на Вардар во дебитантскиот настап во групната фаза од Лига Европа, беше одлучено н ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ