Таг: Ливерпул

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ВЧЕРАШНАТА ЕКСПЛОЗИЈА ПРЕД БОЛНИЦА ВО ЛИВЕРПУЛ Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН, ВОЗАЧОТ ГО ЗАКЛУЧИЛ НАПАЃАЧОТ ВО ТАКСИТО

ВЧЕРАШНАТА ЕКСПЛОЗИЈА ПРЕД БОЛНИЦА ВО ЛИВЕРПУЛ Е ТЕРОРИСТИЧКИ ЧИН, ВОЗАЧОТ ГО ЗАКЛУЧИЛ НАПАЃАЧОТ ВО ТАКСИТО

Вчерашната експлозија на такси возило пред Женската болница во Ливерпул е означена како терористички чин, објави полицијата. Автомобилот експлодираше ...
УНЕСКО МУ ГО ОДЗЕДЕ НА ЛИВЕРПУЛ СТАТУСОТ НА СВЕТСКО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО

УНЕСКО МУ ГО ОДЗЕДЕ НА ЛИВЕРПУЛ СТАТУСОТ НА СВЕТСКО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО

УНЕСКО му го одзеде на Ливерпул статусот на светско културно наследство зашто многуте години градење предизвикале непоправлива штета на историската вр ...
ЛИВЕРПУЛ БАРА ОД УНЕСКО ДА НЕ БИДЕ СТАВЕН НА ЛИСТАТА НА СВЕТСКО НАСЛЕДСТВО ВО ОПАСНОСТ

ЛИВЕРПУЛ БАРА ОД УНЕСКО ДА НЕ БИДЕ СТАВЕН НА ЛИСТАТА НА СВЕТСКО НАСЛЕДСТВО ВО ОПАСНОСТ

Повеќе од 30 познати личности од политиката, фудбалот, науката и уметноста потпишаа писмо до УНЕСКО во кое бараат Ливерпул да не го загуби статусот на ...
ЛИВЕРПУЛ ЈА СЛАВЕШЕ ПРВАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА ПО 30 ГОДИНИ И ПОКРАЈ РИЗИЦИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ

ЛИВЕРПУЛ ЈА СЛАВЕШЕ ПРВАТА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА ПО 30 ГОДИНИ И ПОКРАЈ РИЗИЦИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ

Илјадници воодушевени фанови на Ливерпул ја поминаа ноќта на улица славејќи ја првата шампионска титула по 30 години пауза, во ситуација кога сѐ уште ...
МОЕТО СЕМЕЈСТВО НАЈМНОГУ СТРАДАШЕ ПОРАДИ МОИТЕ ПОРАЗИ, СЕГА МОЖЕ ДА ИМАМЕ ПОУБАВО ЛЕТО, КАЖА ЈИРГЕН КЛОП

МОЕТО СЕМЕЈСТВО НАЈМНОГУ СТРАДАШЕ ПОРАДИ МОИТЕ ПОРАЗИ, СЕГА МОЖЕ ДА ИМАМЕ ПОУБАВО ЛЕТО, КАЖА ЈИРГЕН КЛОП

На стартот на својата прва полна сезона како тренер на Ливерпул во октомври 2015, Јирген Клоп предвиде дека ќе освои една титула во наредните четири г ...
ЛИВЕРПУЛ ГО СОВЛАДА ТОТЕНХЕМ ЗА ШЕСТА ЕВРОПСКА ТИТУЛА

ЛИВЕРПУЛ ГО СОВЛАДА ТОТЕНХЕМ ЗА ШЕСТА ЕВРОПСКА ТИТУЛА

Ливерпул по шести пат ја освои титулата европски првак откако во англиското финале на Лигата на шампионите во Мадрид го совлада Тотенхем со 2:0. Ова е ...
ВО МАДРИД ПРИСТИГНАА 100.000 АНГЛИЧАНИ ЗА ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ВО МАДРИД ПРИСТИГНАА 100.000 АНГЛИЧАНИ ЗА ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

100.000 англиски навивачи пристигнаа во Мадрид за вечерашното финале на Лигата на шампионите, во кое се среќаваат две премиерлигашки екипи, Ливерпул и ...
НЕ ЗНАМ КАКО НИ УСПЕА, КАЖА ТРЕНЕРОТ КЛОП ПО ПЛАСМАНОТ НА ЛИВЕРПУЛ ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

НЕ ЗНАМ КАКО НИ УСПЕА, КАЖА ТРЕНЕРОТ КЛОП ПО ПЛАСМАНОТ НА ЛИВЕРПУЛ ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Ливерпул на сензационален начин ја елиминираше Барселона и се пласираше во своето деветто финале на Лигата на шампионите, откако во реваншот на „Енфил ...
ЛИВЕРПУЛ ГО КУПИ ГОЛМАНОТ АЛИСОН ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 70 МИЛИОНИ ЕВРА

ЛИВЕРПУЛ ГО КУПИ ГОЛМАНОТ АЛИСОН ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 70 МИЛИОНИ ЕВРА

Бразилскиот репрезентативец Алисон Бекер стана најскап голман на сите времиња, откако Рома ја прифати понудата на Ливерпул од 70 милиони евра. Двае ...
САЛАХ МОЖЕ ДА ГО ПРОПУШТИ СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ПО ПОВРЕДАТА ВО ФИНАЛЕТО ВО КИЕВ

САЛАХ МОЖЕ ДА ГО ПРОПУШТИ СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ПО ПОВРЕДАТА ВО ФИНАЛЕТО ВО КИЕВ

Еден од најдобрите светски фудбалери Мохамед Салах можеби ќе го пропушти Светското првенство во Русија, откако тешко го повреди рамото во финалето на ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ