Таг: Ливерпул

1 217 / 17 НАПИСИ
ФЕНОМЕНАЛНИОТ БЕЈЛ ГО ПОТОПИ ЛИВЕРПУЛ ЗА 13. ЕВРОПСКА ТИТУЛА НА РЕАЛ

ФЕНОМЕНАЛНИОТ БЕЈЛ ГО ПОТОПИ ЛИВЕРПУЛ ЗА 13. ЕВРОПСКА ТИТУЛА НА РЕАЛ

Два кикса на голманот Кариус и спектакуларниот погодок на Герет Бејл му ја донесоа 13. европска титула на Реал Мадрид, кој со 3:1 (0:0) го совлада Лив ...
МО САЛАХ СТАНА СИМБОЛ НА ЕГИПЕТ КАКО ПИРАМИДИТЕ И СФИНГА

МО САЛАХ СТАНА СИМБОЛ НА ЕГИПЕТ КАКО ПИРАМИДИТЕ И СФИНГА

Откако дојде во Ливерпул минатото лето за 49 милиони долари, Мохамед Салах постигна 43 гола и му помогна на клубот да се пласира во првото финале на Л ...
ЈИРГЕН КЛОП ВЕЌЕ НИКОЈ НЕ ГО ГЛЕДА САМО КАКО ЧИРЛИДЕР

ЈИРГЕН КЛОП ВЕЌЕ НИКОЈ НЕ ГО ГЛЕДА САМО КАКО ЧИРЛИДЕР

Многу пред да почне серијата голови на „Енфилд“, уследи уште едно големо промашување на Садио Мане, но место да му се извика, тренерот Јирген Клоп се ...
САЛАХ ДОБИ МИЛИОН ГЛАСОВИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ЕГИПЕТ БЕЗ ДА СЕ КАНДИДИРА

САЛАХ ДОБИ МИЛИОН ГЛАСОВИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ЕГИПЕТ БЕЗ ДА СЕ КАНДИДИРА

Египќаните сакаат Мохамед Салах да им биде претседател, откако повеќе од еден милион гласачи го допишале неговото име на ливчето на изборите. Н ...
ИКЕР КАСИЉАС НАВЕСТИ ДЕКА ГО ОДИГРАЛ ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ИКЕР КАСИЉАС НАВЕСТИ ДЕКА ГО ОДИГРАЛ ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Икер Касиљас им се заблагодари на навивачите на Ливерпул за приемот што го доби на стадионот „Енфилд“ и навести дека тоа, можеби, бил неговиот последе ...
КУТИЊО ОДИ ВО БАРСЕЛОНА КАКО ТРЕТ НАЈСКАП ФУДБАЛЕР НА СИТЕ ВРЕМИЊА

КУТИЊО ОДИ ВО БАРСЕЛОНА КАКО ТРЕТ НАЈСКАП ФУДБАЛЕР НА СИТЕ ВРЕМИЊА

Најголемата трансфер сага во светскиот фудбал во последните неколку месеци конечно заврши, откако Ливерпул потврди дека Филипе Кутињо ќе се пресели во ...
СЕВИЛЈА МУ ДАДЕ ТРИ ГОЛА НА ЛИВЕРПУЛ ОТКАКО ТРЕНЕРОТ НА ПОЛУВРЕМЕТО ОТКРИЛ ДЕКА ИМА РАК

СЕВИЛЈА МУ ДАДЕ ТРИ ГОЛА НА ЛИВЕРПУЛ ОТКАКО ТРЕНЕРОТ НА ПОЛУВРЕМЕТО ОТКРИЛ ДЕКА ИМА РАК

Фудбалерите на Севилја се вратија од три гола негатива против Ливерпул во петтото коло на Лигата на шампионите, откако тренерот Едуардо Берицо на полу ...
1 217 / 17 НАПИСИ