Таг: локални избори

1 2 3 25 10 / 244 НАПИСИ
ПАРТИИТЕ НА АЛБАНЦИТЕ ПОБЕДИЈА ВО СРПСКИТЕ ОПШТИНИ НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО ОТКАКО СРБИТЕ ГИ БОЈКОТИРАА ИЗБОРИТЕ

ПАРТИИТЕ НА АЛБАНЦИТЕ ПОБЕДИЈА ВО СРПСКИТЕ ОПШТИНИ НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО ОТКАКО СРБИТЕ ГИ БОЈКОТИРАА ИЗБОРИТЕ

Кандидатите на партиите на косовските Албанци победија на вчерашните локални избори во четирите српски општини на северот на Косово, откако Србите не ...
СЛАБА ИЗЛЕЗНОСТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА СОВЕТ ВО ТЕТОВО, ВО МАВРОВО-РОСТУШЕ И ЦЕНТАР ЖУПА ИМА ШАНСИ КОНЕЧНО ДА СЕ ПОСТИГНЕ ЦЕНЗУСОТ ЗА ИЗБОР НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

СЛАБА ИЗЛЕЗНОСТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА СОВЕТ ВО ТЕТОВО, ВО МАВРОВО-РОСТУШЕ И ЦЕНТАР ЖУПА ИМА ШАНСИ КОНЕЧНО ДА СЕ ПОСТИГНЕ ЦЕНЗУСОТ ЗА ИЗБОР НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

Слаб е одѕивот на тетовци за гласање за избор на советници за Советот на Општината. Според резултатите објавени од ДИК, до 11.30 часот на гласање изле ...
ТЕТОВЦИ УТРЕ ИЗБИРААТ ОПШТИНСКИ СОВЕТНИЦИ, А МАВРОВО-РОСТУШЕ И ЦЕНТАР ЖУПА ТРЕТПАТ ЌЕ СЕ ОБИДАТ ДА ДОБИЈАТ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

ТЕТОВЦИ УТРЕ ИЗБИРААТ ОПШТИНСКИ СОВЕТНИЦИ, А МАВРОВО-РОСТУШЕ И ЦЕНТАР ЖУПА ТРЕТПАТ ЌЕ СЕ ОБИДАТ ДА ДОБИЈАТ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

Само 10 месеци од последните локални избори, тетовци утре повторно излегуваат на гласање. Овојпат, ќе избираат само членови на Советот. До овие избори ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ИМА БЛОКИРАНА ЖИРО-СМЕТКА И 3 МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕ ДА ИСПЛАТИ 1.170 ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО 2021

ОПШТИНА ТЕТОВО ИМА БЛОКИРАНА ЖИРО-СМЕТКА И 3 МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕ ДА ИСПЛАТИ 1.170 ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО 2021

Иако поминаа повеќе од три месеци, сé уште не примиле надоместок за извршената работа 1.170 лица кои биле членови на Избирачките одбори и членови на О ...
ЧЛЕНОВИТЕ НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ СÈ УШТЕ НЕМААТ ДОБИЕНО НАДОМЕСТОЦИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ОТИ ЖИРО-СМЕТКАТА НА ОПШТИНА ТЕТОВО Е БЛОКИРАНА

ЧЛЕНОВИТЕ НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ СÈ УШТЕ НЕМААТ ДОБИЕНО НАДОМЕСТОЦИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ОТИ ЖИРО-СМЕТКАТА НА ОПШТИНА ТЕТОВО Е БЛОКИРАНА

Од локалните избори поминаа повеќе од два месеца, а 1.170 членови на избирачките одбори и на Општинската изборна комисија Тетово сè уште ги немаат доб ...
ПРИШТИНА ИЗБРА АРХИТЕКТ ЗА НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК

ПРИШТИНА ИЗБРА АРХИТЕКТ ЗА НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК

Еден од најугледните косовски архитекти Перпарим Рама ќе биде новиот градоначалник на Приштина. Како кандидат на опозицискиот Демократски сојуз на Кос ...
ОД СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ Д-Р СОФИЈА ПЕЈКОВА, НОСИТЕЛКАТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА СДСМ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ОД СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ Д-Р СОФИЈА ПЕЈКОВА, НОСИТЕЛКАТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА СДСМ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Директорката на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија д-р Софија Пејкова се повлече од нејзиното место во Советот на Град Скопје. На лока ...
НЕМА ДА СЕ ПРЕГЛАСУВА ВО ЖЕЛИНО, УПРАВНИОТ СУД ЈА ПРИФАТИ ТУЖБАТА НА БЕСА

НЕМА ДА СЕ ПРЕГЛАСУВА ВО ЖЕЛИНО, УПРАВНИОТ СУД ЈА ПРИФАТИ ТУЖБАТА НА БЕСА

Управниот суд денеска ја прифати тужбата на Беса за избирачкото место 2107 во Општина Желино, потврди Судот за МИА. Тоа значи дека таму ќе нема прегла ...
ДАНЕЛА АРСОВСКА ЈА ПРЕЗЕДЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ФУНКЦИЈА ВО СКОПЈЕ ОД ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ

ДАНЕЛА АРСОВСКА ЈА ПРЕЗЕДЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ФУНКЦИЈА ВО СКОПЈЕ ОД ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ

Данела Арсовска денеска ја презема градоначалничката функција од досегашниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов. Шилегов ја пречека Арсовска в ...
ЌЕ ЈА ПРЕИСПИТАМЕ ПОДДРШКАТА ЗА ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕУ АКО КАЈ СОСЕДИТЕ СЕ ВРАТИ НАЦИОНАЛИСТИЧКАТА РЕТОРИКА, КАЖА ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ЌЕ ЈА ПРЕИСПИТАМЕ ПОДДРШКАТА ЗА ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕУ АКО КАЈ СОСЕДИТЕ СЕ ВРАТИ НАЦИОНАЛИСТИЧКАТА РЕТОРИКА, КАЖА ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Грција ќе ја преиспита својата поддршка за проширување на Европската Унија ако во Северна Македонија се врати националистичката реторика, изјави алтер ...
1 2 3 25 10 / 244 НАПИСИ