Таг: Љубчо Георгиевски

1 2 10 / 11 НАПИСИ
КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

Дај им пари за мир во куќа. Лекс специјалис за Арачиново ...
БУГАРСКОТО ВЕТО ЌЕ ГИ МОБИЛИЗИРА ПРОСРПСКИТЕ СИЛИ ВО МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ВО ИНТЕРВЈУ ВО СОФИЈА

БУГАРСКОТО ВЕТО ЌЕ ГИ МОБИЛИЗИРА ПРОСРПСКИТЕ СИЛИ ВО МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ВО ИНТЕРВЈУ ВО СОФИЈА

Бугарското вето ќе им нанесе голема штета на двете земји и ќе ги мобилизира просрпските сили во нашата земја, вели во интервју за бугарската новинска ...
17 КИЛА ЕВРА

17 КИЛА ЕВРА

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната поли ...
БРАНКО НЕ СЕ ПОЈАВУВА НА ЈАВНИ НАСТАНИ, ПОЈАСНИЈА ОД НЕГОВИОТ КАБИНЕТ ЗОШТО НЕ БЕШЕ НА СВЕЧЕНОСТА ПРЕД ВЛАДА

БРАНКО НЕ СЕ ПОЈАВУВА НА ЈАВНИ НАСТАНИ, ПОЈАСНИЈА ОД НЕГОВИОТ КАБИНЕТ ЗОШТО НЕ БЕШЕ НА СВЕЧЕНОСТА ПРЕД ВЛАДА

Поранешниот премиер и претседател Бранко Црвенковски денеска не се појави на свеченоста пред Владата за кревање на знамето на НАТО. На настанот, во ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОШТЕНСКА БАНКА“ НА СЈО ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

НЕМА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОШТЕНСКА БАНКА“ НА СЈО ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Нема притвор за Томе Главчев, Ратко Димитровски и Коле Смилевски, осомничени во истрагата за перење 5 милиони евра во случајот „Поштенска банка“, за к ...
КРУЖНА ФАНТАЗИЈА

КРУЖНА ФАНТАЗИЈА

1 „Денешниот договор отвора една нова врата за можности, отвора можности за нова соработка со Европа и во неа, меѓутоа сега доаѓа тешката работа. Ние ...
ФИЛИП ПЕТРОВСКИ Е ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, А ЦЕЛА ФАМИЛИЈА МУ ИМА БУГАРСКИ ПАСОШИ

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ Е ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, А ЦЕЛА ФАМИЛИЈА МУ ИМА БУГАРСКИ ПАСОШИ

Поранешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ Филип Петровски ја обезбедил целата своја фамилија со бугарски пасоши, објави бугарската агенција „Фокус“ по него ...
ЗАЕВ ЌЕ СТАНЕ ПРЕМИЕР СО МИКРОФОНИ КАКО ОД ВРЕМЕТО НА ЉУБЧО ОТИ НОВИТЕ БЕА ИСКОРНАТИ ОД НАСИЛНИЦИТЕ

ЗАЕВ ЌЕ СТАНЕ ПРЕМИЕР СО МИКРОФОНИ КАКО ОД ВРЕМЕТО НА ЉУБЧО ОТИ НОВИТЕ БЕА ИСКОРНАТИ ОД НАСИЛНИЦИТЕ

Модерните микрофони „бубачки“ веќе ги нема во пленарната сала во Собранието, откако беа откорнати за време за организираниот напад на 27 април. Пратен ...
ГОЛЕМАТА ЧЕТВОРКА ВО ФАМОЗНАТА ЧЕТВОРКА ЌЕ ГИ РЕШИ ИЗБОРИТЕ

ГОЛЕМАТА ЧЕТВОРКА ВО ФАМОЗНАТА ЧЕТВОРКА ЌЕ ГИ РЕШИ ИЗБОРИТЕ

Никола Груевски, Зоран Заев, Љубчо Георгиевски, Слободан Богоевски... Кој ќе победи во четвртата Изборна единица ќе одлучи кој ќе биде победник на ...
ЉУБЕ, ЉУБЧО И СТОЈАНЧЕ СО КОАЛИЦИЈА ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА

ЉУБЕ, ЉУБЧО И СТОЈАНЧЕ СО КОАЛИЦИЈА ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА

ВМРО-НП, Обединети за Македонија и Достоинство денеска договорија заеднички настап на претстојните избори со коалицијата „ВМРО за Македонија“. Договор ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ