Таг: Љупчо Димовски

1 2 10 / 11 НАПИСИ
АКО НЕ ДОАЃААТ НА РАСПИТ, ВЕЉАНОСКИ И ДИМОВСКИ ЌЕ БИДАТ ПРИВЕДЕНИ СО ПОЛИЦИЈА, СУДОТ НЕМА МОЖНОСТ ЗА НИВ ПАК ДА БАРА ПРИТВОР, ВЕЛИ СУДИЈАТА СЕДАТ РЕЏЕПАГИЌ

АКО НЕ ДОАЃААТ НА РАСПИТ, ВЕЉАНОСКИ И ДИМОВСКИ ЌЕ БИДАТ ПРИВЕДЕНИ СО ПОЛИЦИЈА, СУДОТ НЕМА МОЖНОСТ ЗА НИВ ПАК ДА БАРА ПРИТВОР, ВЕЛИ СУДИЈАТА СЕДАТ РЕЏЕПАГИЌ

Судијата на претходна постапка Седат Реџепагиќ доцна попладне вчера бил известен од претседателот на Собранието Талат Џафери дека не биле создадени ус ...
ЏАФЕРИ  ГО ОДЛОЖИ ГЛАСАЊЕТО ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ ДИМОВСКИ

ЏАФЕРИ ГО ОДЛОЖИ ГЛАСАЊЕТО ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА СОЦИЈАЛИСТИТЕ ДИМОВСКИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина седницата на која пратениците требаше да гласаат за симнување на имунитетот на  пратеникот на Соци ...
ЗАМРЗНАТ Е ИМОТОТ И СМЕТКИТЕ НА ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ, ДЕЛЕВ И ДИМОВСКИ

ЗАМРЗНАТ Е ИМОТОТ И СМЕТКИТЕ НА ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ, ДЕЛЕВ И ДИМОВСКИ

На барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција, замрзнат е имот и сметки на притворените ексминистри за земјоделие Михаил Цветков, А ...
СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ИЗГЛАСА ОДЗЕМАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ НА ПРАТЕНИКОТ ЉУПЧО ДИМОВСКИ

СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ИЗГЛАСА ОДЗЕМАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ НА ПРАТЕНИКОТ ЉУПЧО ДИМОВСКИ

Собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања со 5 гласови „за“ и 4 „против“ и ниту еден воздржан, изгласа Собранието да му го одз ...
ЕКСМИНИСТЕРОТ МИХАИЛ ЦВЕТКОВ И ЗАМЕНИКОТ ДЕЛЕВ ВО ПРИТВОР, ЉУПЧО ДИМОВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ

ЕКСМИНИСТЕРОТ МИХАИЛ ЦВЕТКОВ И ЗАМЕНИКОТ ДЕЛЕВ ВО ПРИТВОР, ЉУПЧО ДИМОВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ

На предлог на Обвинителството за организиран криминал и корупција за определување мерка притвор за четворицата уапсени бивши функционери, судија на пр ...
УАПСЕНИ ЕКСМИНИСТРИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ И ДЕЛЕВ, ЉУПЧО ДИМОВСКИ ТРИ ЧАСА НЕ ОТВОРАШЕ ВРАТА

УАПСЕНИ ЕКСМИНИСТРИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ И ДЕЛЕВ, ЉУПЧО ДИМОВСКИ ТРИ ЧАСА НЕ ОТВОРАШЕ ВРАТА

Обвинителството за организиран криминал и одделот за организиран криминал во МВР, по наредба на судија на претходна постапка утринава ги уапсија поран ...
ОБВИНЕТИТЕ ПРАТЕНИЦИ ЗБОРУВААТ НА МОБИЛЕН ПРЕД ДА ГИ ОТВОРАТ СОБРАНИСКИТЕ ВРАТИ, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИТЕ ОД НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ

ОБВИНЕТИТЕ ПРАТЕНИЦИ ЗБОРУВААТ НА МОБИЛЕН ПРЕД ДА ГИ ОТВОРАТ СОБРАНИСКИТЕ ВРАТИ, СЕ ГЛЕДА НА СНИМКИТЕ ОД НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ

Обвинителката Вилма Русковска во продолжение на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април лани, на видеоснимка од собраниските безбед ...
ЧАВКОВ И ПРАТЕНИЦИТЕ ПРЕД СУД ГОДИНА И ПОЛ ПО ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО

ЧАВКОВ И ПРАТЕНИЦИТЕ ПРЕД СУД ГОДИНА И ПОЛ ПО ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО

Судењето за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 почнува утре, 22 август, во 10 часот во Основниот суд Скопје 1 - Скопје. Закажани се в ...
СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЅИНГО ЗАЕДНО СО СДСМ И ДУИ ЌЕ РАБОТАТ ЗА УСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМ ЗА ЕУ И НАТО

СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЅИНГО ЗАЕДНО СО СДСМ И ДУИ ЌЕ РАБОТАТ ЗА УСПЕШЕН РЕФЕРЕНДУМ ЗА ЕУ И НАТО

Социјалистичката партија чиј лидер е Љубисав Иванов-Ѕинго заедно со СДСМ  ќе работи за влез на Република Македонија во Европската унија и во НАТО. Пре ...
ЏАФЕРИ ЗА УТРЕ НАПЛАДНЕ ЈА ЗАКАЖА СЕДНИЦАТА ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТ ПРАТЕНИЦИ, ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

ЏАФЕРИ ЗА УТРЕ НАПЛАДНЕ ЈА ЗАКАЖА СЕДНИЦАТА ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТ ПРАТЕНИЦИ, ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

Собранието утре ќе расправа за барањето на Основен суд Скопје 1 за одобрување притвор на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов, Јоха ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ