Таг: Маѓар Телеком

НЕМА СУДСКИ РЕФОРМИ ДОДЕКА ДУИ Е ВО ВЛАСТА, РЕЧЕ РАЗУЗНАВАЧОТ БОГОЕВСКИ ОТКАКО ГО ИЗГУБИ СЛУЧАЈОТ СО АЛИ АХМЕТИ

НЕМА СУДСКИ РЕФОРМИ ДОДЕКА ДУИ Е ВО ВЛАСТА, РЕЧЕ РАЗУЗНАВАЧОТ БОГОЕВСКИ ОТКАКО ГО ИЗГУБИ СЛУЧАЈОТ СО АЛИ АХМЕТИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети и поранешниот вицепремиер Муса Џафери го добија спорот против поранешниот директор на УБК Слободан Богоевски, кого во граѓан ...
СУДОТ ПОЛА ГОДИНА НЕ МОЖЕ ДА УТВРДИ ДАЛИ Е НАДЛЕЖЕН ЗА СВЕДОЧЕЊЕТО НА БОГОЕВСКИ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ЕКСРАЗУЗНАВАЧОТ

СУДОТ ПОЛА ГОДИНА НЕ МОЖЕ ДА УТВРДИ ДАЛИ Е НАДЛЕЖЕН ЗА СВЕДОЧЕЊЕТО НА БОГОЕВСКИ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ЕКСРАЗУЗНАВАЧОТ

И нотарот Сашо Клисаровски, како и адвокатката Билјана Панова пред кои поранешниот разузнавач Слободан Богоевски ја дал изјавата за потребите на Њујор ...
СУДСКО РОЧИШТЕ ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ИМА ЗАКАЖАНО, НО НЕ Е ПОВРЗАНО СО СПОГОДБАТА ВО ЊУЈОРШКИОТ СУД

СУДСКО РОЧИШТЕ ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ИМА ЗАКАЖАНО, НО НЕ Е ПОВРЗАНО СО СПОГОДБАТА ВО ЊУЈОРШКИОТ СУД

Во Основниот суд Скопје 1 на 23 мај ќе се одржи рочиште за предметот против поранешниот директор на Македонски Телеком Атила Сендреј и други две лица ...
ЗА СЛУЧАЈОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ПРАШАЈТЕ ВО СУДОТ, ВЕЛИ ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЗВРЛЕВСКИ

ЗА СЛУЧАЈОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ПРАШАЈТЕ ВО СУДОТ, ВЕЛИ ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЗВРЛЕВСКИ

Јавното обвинителство има поднесено обвинение до Кривичниот суд во Скопје за случајот „Маѓар телеком“ за проневера, предметот е во Судот, вели Републи ...
АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЏАБЕ МЕ ТУЖАТ, ДИРЕКТОРИТЕ НА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ПРИЗНАА ДЕКА ГИ ПОТКУПУВАЛЕ, ВЕЛИ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЏАБЕ МЕ ТУЖАТ, ДИРЕКТОРИТЕ НА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ПРИЗНАА ДЕКА ГИ ПОТКУПУВАЛЕ, ВЕЛИ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

Судскиот процес во Њујоршкиот суд за случајот „Дојче телеком“ кој беше закажан за осми мај, во кој двајцата поранешни директори на „Маѓар телеком“ Еле ...
НА 7 МАЈ ВО ЊУЈОРК ЗАВРШУВА СУДЕЊЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, А МУСА ЏАФЕРИ И АЛИ АХМЕТИ УШТЕ БАРААТ ОТШТЕТА ОД СВЕДОКОТ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

НА 7 МАЈ ВО ЊУЈОРК ЗАВРШУВА СУДЕЊЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, А МУСА ЏАФЕРИ И АЛИ АХМЕТИ УШТЕ БАРААТ ОТШТЕТА ОД СВЕДОКОТ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

Судските процеси за клевета на Али Ахмети против Слободан Богоевски и Муса Џафери против Слободан Богоевски запнаа денеска кај моментот каде тужениот ...
СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ ЌЕ ТУЖИ АКО СУДОТ НЕ ЈА ОТФРЛИ ТУЖБАТА НА АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЗА КЛЕВЕТА

СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ ЌЕ ТУЖИ АКО СУДОТ НЕ ЈА ОТФРЛИ ТУЖБАТА НА АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЗА КЛЕВЕТА

Ако Основниот суд Скопје 2 не ја отфрли тужбата за клевета поднесена од лидерот на ДУИ Али Ахмети и од Муса Џафери против ексразузнавачот Слободан Бог ...
ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, НА ОБВИНЕТИТЕ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, НА ОБВИНЕТИТЕ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

Денеска повторно се одложи рочиштето за случајот „Маѓар телеком“, во кој обвинети се тројцата поранешни директор на „Македонски телеком“, Атила Сендре ...
КАТИЦА НАЈАВИ ПРЕЗЕМАЊЕ И НА ПРЕДМЕТОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“

КАТИЦА НАЈАВИ ПРЕЗЕМАЊЕ И НА ПРЕДМЕТОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“

Скопје, 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска најави дека оваа недела нејзиното обвинителство ќе ги преземе ...
9 / 9 НАПИСИ