Таг: магла

БИТОЛЧАНИ БЕГААТ НА СОНЦЕ И ЧИСТ ВОЗДУХ НА ОКОЛНИТЕ ПЛАНИНИ ДОДЕКА ГРАДОТ СЕ ДАВИ ВО МАГЛА

БИТОЛЧАНИ БЕГААТ НА СОНЦЕ И ЧИСТ ВОЗДУХ НА ОКОЛНИТЕ ПЛАНИНИ ДОДЕКА ГРАДОТ СЕ ДАВИ ВО МАГЛА

Кај планинарскиот дом „Неолица“ на Баба Планина, на надморска височина од 1.440 метри, пука сонце како среде пролет, додека битолската котлина со дено ...
НАУТРО ЌЕ ИМА МАГЛА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВЛАГА ВО ВОЗДУХОТ, НЕ Е ЗАГАДУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИОТ ЗАВОД

НАУТРО ЌЕ ИМА МАГЛА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВЛАГА ВО ВОЗДУХОТ, НЕ Е ЗАГАДУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИОТ ЗАВОД

Утрово белиот облак над Скопје не беше поради загадување на воздухот, туку имаше магла, што е нормална појава во овој период од годината за котлините, ...
ТЕТОВО НАЈЗАГАДЕН ГРАД, ВО СКОПЈЕ МАГЛАТА ЈА ЗГОЛЕМИ ЗАГАДЕНОСТА

ТЕТОВО НАЈЗАГАДЕН ГРАД, ВО СКОПЈЕ МАГЛАТА ЈА ЗГОЛЕМИ ЗАГАДЕНОСТА

Тетово денеска цел ден е со енормни вредности на загаден воздух, а вечерва откако падна густа магла енормно се зголеми и загаденоста во Скопје, според ...
БИТОЛА ЗАДАВЕНА ВО МАГЛАТА СИЊАК

БИТОЛА ЗАДАВЕНА ВО МАГЛАТА СИЊАК

Веќе три дена Битола е приклештена под капа од сињак, како што битолчани ја нарекуваат маглата. Таа ја намали видливоста и темепратурата ја држи некол ...
150 ЛУЃЕ ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ОТКАКО МИСТЕРИОЗНА МАГЛА СЕ ПОЈАВИ НА БРИТАНСКИОТ БРЕГ

150 ЛУЃЕ ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ОТКАКО МИСТЕРИОЗНА МАГЛА СЕ ПОЈАВИ НА БРИТАНСКИОТ БРЕГ

Околу 150 луѓе завршија во болница откако непознат гас го погоди брегот на Велика Британија кај Источен Сасекс. Плажата Бирлинг Геп беше евакуирана во ...
НЕ УМИРАЈТЕ ОД РАК, БИТОЛЧАНИ СО ПАРОДИЈА НА ПРЕПОРАКИТЕ ОД ОПШТИНАТА

НЕ УМИРАЈТЕ ОД РАК, БИТОЛЧАНИ СО ПАРОДИЈА НА ПРЕПОРАКИТЕ ОД ОПШТИНАТА

Општина Битола поради загадениот воздух излезе до препораки граѓаните да го користат јавниот превоз, возилата да не се користат без поголема потреба и ...
6 / 6 НАПИСИ