Таг: Маја Коцијанчиќ

ИЗБОРИТЕ ИМ ДАДОА ЧИСТ МАНДАТ НА ЛОКАЛНИТЕ ВЛАСТИ, ЛИДЕРИТЕ ДА СЕ ОДНЕСУВААТ ОДГОВОРНО, ПОРАКА ОД БРИСЕЛ

ИЗБОРИТЕ ИМ ДАДОА ЧИСТ МАНДАТ НА ЛОКАЛНИТЕ ВЛАСТИ, ЛИДЕРИТЕ ДА СЕ ОДНЕСУВААТ ОДГОВОРНО, ПОРАКА ОД БРИСЕЛ

  Локалните избори во Македонија им даваат чист мандат на новите градоначалници и советници за тоа како граѓаните сакаат да изгледаат локалнит ...
ЕУ ПОЧНА СО САНКЦИИ КОН МАКЕДОНИЈА, ОТИ ВЛАДАТА НЕМА ВОЛЈА ЗА РЕФОРМИ

ЕУ ПОЧНА СО САНКЦИИ КОН МАКЕДОНИЈА, ОТИ ВЛАДАТА НЕМА ВОЛЈА ЗА РЕФОРМИ

Европската комисија ја скрати помошта за Македонија за 2016 година и одлучи да не продолжува со нови проекти затоа што владата и администрацијата не с ...
ХАН И ГРУЕВСКИ ЗБОРУВАЛЕ ЗА ПОДДРШКА НА СЈО

ХАН И ГРУЕВСКИ ЗБОРУВАЛЕ ЗА ПОДДРШКА НА СЈО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во Брисел разговарале за политичката криза во Македонија и за нејзи ...
ЕУ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА СЕКОЕ НЕДЕЈСТВУВАЊЕ ЌЕ ИМА НЕГАТИВНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА МАКЕДОНИЈА

ЕУ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА СЕКОЕ НЕДЕЈСТВУВАЊЕ ЌЕ ИМА НЕГАТИВНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА МАКЕДОНИЈА

Брисел денеска повторно ги повика македонските политички лидери да седнат на преговарачката маса и да создадат услови за веродостојни избори и истакна ...
ЕУ: ПОНИШТУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА МОРА ДА ИМА ЗА СИТЕ

ЕУ: ПОНИШТУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА МОРА ДА ИМА ЗА СИТЕ

Брисел одблизу ја следи ситуацијата во земјава и повторуваме дека е потребно да се повлече аболицијата за сите лица, изјави портпаролката на Европскат ...
ХАН НЕ ИСПРАТИЛ НОВО ПИСМО ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ПОТВРДИ БРИСЕЛ

ХАН НЕ ИСПРАТИЛ НОВО ПИСМО ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ПОТВРДИ БРИСЕЛ

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан нема испратено никакво ново писмо до четирите лидери на партиите, како што викендов објавија повеќе медиуми в ...

АМНЕСТИЈАТА ЗА ИЗБОРЕН КРИМИНАЛ Е ПРОТИВ КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

Европската Унија очекува да се избегнуваат чекори кои ќе бидат во спротивност со Договорот од Пржино, по одлуката на Уставниот суд да ги укине изменит ...
7 / 7 НАПИСИ