Таг: Мајкл Блумберг

МАЈКЛ БЛУМБЕРГ ДАВА 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА МУ ПОМОГНЕ НА БАЈДЕН ДА ГО ПОБЕДИ ТРАМП ВО ФЛОРИДА

МАЈКЛ БЛУМБЕРГ ДАВА 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА МУ ПОМОГНЕ НА БАЈДЕН ДА ГО ПОБЕДИ ТРАМП ВО ФЛОРИДА

Бившиот градоначалник на Њујорк Мајкл Блумберг објави дека со 100 милиони долари ќе ја поддржи претседателската кампања на Џо Бајден во Флорида, која ...
И МИЛИЈАРДЕРОТ МАЈКЛ БЛУМБЕРГ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

И МИЛИЈАРДЕРОТ МАЈКЛ БЛУМБЕРГ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Поранешниот градоначалник на Њујорк, милијардерот Мајкл Блумберг, и официјално влезе во трката за претседател на САД, како уште еден кандидат на Демок ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ПРОФЕСОРИ И КОМПАНИИ ОД САД МУ ПРКОСАТ НА ТРАМП И ЌЕ ГО СПРОВЕДАТ ПАРИСКИОТ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР

ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ПРОФЕСОРИ И КОМПАНИИ ОД САД МУ ПРКОСАТ НА ТРАМП И ЌЕ ГО СПРОВЕДАТ ПАРИСКИОТ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР

Претставници на американските градови, држави и компании се подготвуваат да поднесат план во Обединетите нации (ОН), ветувајќи дека ќе ги исполнат цел ...
3 / 3 НАПИСИ