Таг: Максим Димитриевски

1 5 6 767 / 67 НАПИСИ
ЌЕ СЕ УРИВААТ НЕЛЕГАЛНИТЕ КАФУЛИЊА И КАФЕАНИ НА ЈАВНИ ПОВРШИНИ, НАЈАВИ КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ДИМИТРИЕВСКИ

ЌЕ СЕ УРИВААТ НЕЛЕГАЛНИТЕ КАФУЛИЊА И КАФЕАНИ НА ЈАВНИ ПОВРШИНИ, НАЈАВИ КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ДИМИТРИЕВСКИ

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски најави дека ќе ги урива дивоизградените угостителски објекти во центарот на градот. Тој денеска кажа де ...
КУМАНОВЦИ СО ПЕТИЦИЈА ПРОТИВ ПАРКИРАЊЕ НА ТРОТОАРИ, ОТИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ КАЗНУВА

КУМАНОВЦИ СО ПЕТИЦИЈА ПРОТИВ ПАРКИРАЊЕ НА ТРОТОАРИ, ОТИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ КАЗНУВА

Кумановци покренаа онлајн-петиција за ослободување на тротоарите од паркирани автомобили. Иницијативата „Стоп за паркирање на тротоари“ на фејсбук стр ...
МАКСИМ НА ПРЕДЛОГ НА ГРОМ ЌЕ МУ ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ЦИЦ ВО КУМАНОВО

МАКСИМ НА ПРЕДЛОГ НА ГРОМ ЌЕ МУ ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ЦИЦ ВО КУМАНОВО

Советниците од власта и опозицијата во Советот на Општината Куманово, поддржани од градоначалникот Максим Димитриевски од СДСМ, донесоа одлука да се н ...
ВО КУМАНОВО КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МУ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ПОБЕДАТА НА НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД СДСМ

ВО КУМАНОВО КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МУ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ПОБЕДАТА НА НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД СДСМ

Кандидатот за градоначалник на Куманово од коалицијата на ВМРО-ДПМЕ, Зоран Ѓорѓиевски му ја честиташе победата на неговиот противкандидат од СДСМ Макс ...
ПРАТЕНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАЛ, А НЕ БИЛ НАПАДНАТ, ТВРДИ МВР

ПРАТЕНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАЛ, А НЕ БИЛ НАПАДНАТ, ТВРДИ МВР

Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски ќе добие соодветен поднесок затоа што ноќеска нападнал момче во ресторанот „Палас“ во Куманово, соопшти МВР. ...
ПРАТЕНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАТ ОД ПОЛИЦАЈЦИ ВО КАФЕАНА

ПРАТЕНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАТ ОД ПОЛИЦАЈЦИ ВО КАФЕАНА

Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски синоќа бил вербално и физички нападнат во кафеана во Куманово додека славел роденден на сопругата. Индидентот с ...

ПОСЛУШНИ БАНКОМАТИ

1 Ми се смачи веќе и од Александар, и од "Скопје 2014", и од рововската битка со Грција преку изјави. И ајде нека дојде веќе еднаш тој 8 Септември. Не ...
1 5 6 767 / 67 НАПИСИ