Таг: Малезија Ерлајнс

ТРОЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ ОБВИНЕТИ ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН НАД УКРАИНА ВО 2014

ТРОЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ ОБВИНЕТИ ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН НАД УКРАИНА ВО 2014

Четири лица ќе се соочат со обвиненија за убиство во врска со соборувањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ над Украина во 2014 година, кога загинаа 2 ...
ЗАВРШИ ЧЕТИРИГОДИШНАТА ПОТРАГА ПО МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН МХ370, НИШТО НЕ Е ПРОНАЈДЕНО

ЗАВРШИ ЧЕТИРИГОДИШНАТА ПОТРАГА ПО МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН МХ370, НИШТО НЕ Е ПРОНАЈДЕНО

Четиригодишната потрага по авионот МХ370 на „Малезија ерлајнс“ заврши, откако и последната, приватна финансирана истрага беше затворена. Американск ...
РУСИЈА Е ОДГОВОРНА ЗА ПАДОТ НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН ВО 2014 ГОДИНА, ВЕЛАТ ХОЛАНДИЈА И АВСТРАЛИЈА

РУСИЈА Е ОДГОВОРНА ЗА ПАДОТ НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН ВО 2014 ГОДИНА, ВЕЛАТ ХОЛАНДИЈА И АВСТРАЛИЈА

Австралија и Холандија одлучија дека официјално Русија е одговорна за својата улога за уривањето на авионот МХ17 на „Малезија ерлајнс“ во 2014 година, ...
3 / 3 НАПИСИ