Таг: мандат

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
ПЕШАДИЈА И КОЊАНИЦА

ПЕШАДИЈА И КОЊАНИЦА

1 Многу ме интересира како им текна на Христијан Мицкоски и новите пратеници од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ да тргнат на Водно среде август, на плус 30 ...
НЕМА ДА ГО НОСАМ МАНДАТОТ ДОМА, АКО НЕ НАПРАВИ ВЛАДА ЗАЕВ ЌЕ МУ ГО ДАДАМ НА МИЦКОСКИ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

НЕМА ДА ГО НОСАМ МАНДАТОТ ДОМА, АКО НЕ НАПРАВИ ВЛАДА ЗАЕВ ЌЕ МУ ГО ДАДАМ НА МИЦКОСКИ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ

Ако лидерот на СДСМ Зоран Заев за 20 дена не направи влада ќе го врати мандатот, и ако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го побара јас ќе му го ...
САД МУ ГО ЧЕСТИТАА МАНДАТОТ НА ЗАЕВ И ОЧЕКУВААТ СОРАБОТКА СО НОВАТА ВЛАДА

САД МУ ГО ЧЕСТИТАА МАНДАТОТ НА ЗАЕВ И ОЧЕКУВААТ СОРАБОТКА СО НОВАТА ВЛАДА

САД му го честитаат мандатот на лидерот на СДСМ Зоран Заев и очекуваат соработка со новата влада, објави на Твитер американската амбасадорка Кејт Мари ...
ЌЕ ОДАМ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ ДА МИ ОБЈАСНИ ЗОШТО МУ ГО ДАЛ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ, КАЖА МИЦКОСКИ

ЌЕ ОДАМ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ ДА МИ ОБЈАСНИ ЗОШТО МУ ГО ДАЛ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ, КАЖА МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека во 15.30 часот ќе оди кај претседателот Стево Пендаровски да му објасни зошто му го дал мандатот за ...
И ДУИ ТРЕБА ДА БИДЕ ФЛЕКСИБИЛНА, НАЈМНОГУ МАНДАТИ НА ИЗБОРИТЕ ДОБИВМЕ НИЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ПО ДОБИВАЊЕТО НА МАНДАТОТ ОД ПЕНДАРОВСКИ

И ДУИ ТРЕБА ДА БИДЕ ФЛЕКСИБИЛНА, НАЈМНОГУ МАНДАТИ НА ИЗБОРИТЕ ДОБИВМЕ НИЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ПО ДОБИВАЊЕТО НА МАНДАТОТ ОД ПЕНДАРОВСКИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека во рок од 20 дена ќе направи влада, откако претседателот Стево Пендаровски денеска му го додели мандатот. Заев ...
ПЕНДАРОВСКИ УТРЕ ЌЕ МУ ВРАЧИ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

ПЕНДАРОВСКИ УТРЕ ЌЕ МУ ВРАЧИ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

Претседателот Стево Пендаровски утре напладне ќе му го врачи мандатот за составување влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев, соопштија од претседателскио ...
МОЖАМ ДА ФОРМИРАМ ВЛАДА И СО АХМЕТИ И СО СЕЛA, НО ДА СЕ ОЧИСТАТ ОДРЕДЕНИ НАЦИОНАЛИЗМИ, КАЖА ЗАЕВ ПО КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

МОЖАМ ДА ФОРМИРАМ ВЛАДА И СО АХМЕТИ И СО СЕЛA, НО ДА СЕ ОЧИСТАТ ОДРЕДЕНИ НАЦИОНАЛИЗМИ, КАЖА ЗАЕВ ПО КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

По конституирањето на новото Собрание, лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека за среќа може да формира влада и со ДУИ и со Алијансата, но треба да се ви ...
ДАТУМ ЗА СЛАМКА

ДАТУМ ЗА СЛАМКА

1 Што е за радост ако Македонија не добие датум за почеток на преговорите со ЕУ во јуни? И зошто се радуваат тие што се радуваат? За инает на Заев ли ...
ВМРОВЦИТЕ НЕ ГЛАСАА, КОМИСИЈАТА ПРЕДЛОЖИ ДО СОБРАНИЕТО ДА МУ СЕ ОДЗЕМЕ МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ

ВМРОВЦИТЕ НЕ ГЛАСАА, КОМИСИЈАТА ПРЕДЛОЖИ ДО СОБРАНИЕТО ДА МУ СЕ ОДЗЕМЕ МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ

Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања изгласа предлог до Собранието да му се одзеде мандатот на избеганиот осуден пратеник Никола Гру ...
НИЕДЕН ПРАТЕНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ ГО НЕМА ПОТПИШАНО ЕТИЧКИОТ КОДЕКС, А БАРААТ ДА СЕ РАСПРАВА ЗА ЕТИКАТА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ, СЕ СУДРИЈА ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ НА РАСПРАВАТА ЗА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ

НИЕДЕН ПРАТЕНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ ГО НЕМА ПОТПИШАНО ЕТИЧКИОТ КОДЕКС, А БАРААТ ДА СЕ РАСПРАВА ЗА ЕТИКАТА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ, СЕ СУДРИЈА ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ НА РАСПРАВАТА ЗА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ

Место да се расправа веднаш за одземањето на пратеничкиот мандат на избеганиот осуден експремиер Никола Груевски, на денешната расправа на Комисијата ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ