Таг: „Манескин“

НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ ЗА ДРОГА НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА „МАНЕСКИН“, ПОТВРДИ ЕБУ

НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ ЗА ДРОГА НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА „МАНЕСКИН“, ПОТВРДИ ЕБУ

Негативен е тестот за дрога на пејачот Дамиано Давид на „Мансекин“, италијанска рок-група која победи на Евровизија, соопшти Европската радиодифузна у ...
ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ ЗА ДРОГА ПО ВРАЌАЊЕТО ВО ИТАЛИЈА

ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ ЗА ДРОГА ПО ВРАЌАЊЕТО ВО ИТАЛИЈА

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) соопшти дека пејачот Дамиано Давид од италијанската рок група „Манескин“ која синоќа победи на Евровизија, доброво ...
РОКЕНРОЛОТ НЕ Е МРТОВ – ИТАЛИЈАНСКАТА ГРУПА „МАНЕСКИН“ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

РОКЕНРОЛОТ НЕ Е МРТОВ – ИТАЛИЈАНСКАТА ГРУПА „МАНЕСКИН“ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) На синоќешното евровизиско финале, во конкуренција од 26 композиции и пред публика од само околу 3.500 гл ...
3 / 3 НАПИСИ