Таг: Марија Колесникова

БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИОНЕРКА КОЛЕСНИКОВА ПРИВЕДЕНА НА ГРАНИЦАТА СО УКРАИНА ДЕН ОТКАКО ИСЧЕЗНА

БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИОНЕРКА КОЛЕСНИКОВА ПРИВЕДЕНА НА ГРАНИЦАТА СО УКРАИНА ДЕН ОТКАКО ИСЧЕЗНА

Една од водечките белоруски опозиционерки Марија Колесникова е приведена на границата со Украина, ден откако исчезна во Минск. Белоруските власти к ...
ЕДНА ОД ЛИДЕРКИТЕ НА БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИЈА ПРИВЕДЕНА ОД МАСКИРАНИ МАЖИ

ЕДНА ОД ЛИДЕРКИТЕ НА БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИЈА ПРИВЕДЕНА ОД МАСКИРАНИ МАЖИ

Неидентификувани маскирани мажи утрово ја привеле една од лидерките на белоруската опозиција Марија Колесникова и ја одвеле во непознат правец, објави ...
2 / 2 НАПИСИ