Таг: Марк Закерберг

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ИТАЛИЈА САКА ДА БИДЕ ДОМАЌИН НА БОРБАТА ВО КАФЕЗ МЕЃУ МАСК И ЗАКЕРБЕРГ

ИТАЛИЈА САКА ДА БИДЕ ДОМАЌИН НА БОРБАТА ВО КАФЕЗ МЕЃУ МАСК И ЗАКЕРБЕРГ

Шефот на „Тесла“, Илон Маск, вчера изјави дека неговата планирана борба во кафез со милијардерот ривал Марк Закерерберг ќе се одржи на „епска локација ...
МАСК И ЗАКЕРБЕРГ ДОГОВОРИЈА ТЕПАЧКА ВО КАФЕЗ

МАСК И ЗАКЕРБЕРГ ДОГОВОРИЈА ТЕПАЧКА ВО КАФЕЗ

Двајцата најпознати технолошки милијардери Илон Маск и Марк Закерберг се договорија да имаат тепачка во кафез. Ова го иницираше Маск, кој објави на ...
ЗАКЕРБЕРГ ИЗБРКА 11.000 ВРАБОТЕНИ ОД „МЕТА“

ЗАКЕРБЕРГ ИЗБРКА 11.000 ВРАБОТЕНИ ОД „МЕТА“

Компанијата на Марк Закерберг, „Мета платформс“, објави дека ќе отпушти 13% од својата работна сила, односно повеќе од 11.000 луѓе, додека се бори со ...
ПО „ТВИТЕР“, И „МЕТА“ НА МАРК ЗАКЕРБЕРГ ПЛАНИРА ДА ОТПУШТИ ИЛЈАДНИЦИ ВРАБОТЕНИ

ПО „ТВИТЕР“, И „МЕТА“ НА МАРК ЗАКЕРБЕРГ ПЛАНИРА ДА ОТПУШТИ ИЛЈАДНИЦИ ВРАБОТЕНИ

„Мета“, компанијата на Марк Закерберг која ги поседува Фејсбук и Инстаграм, планира да почне со масовни отпуштања оваа недела, што ќе опфати илјадници ...
„ФЕЈСБУК“ ПЛАНИРА ДА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО И ДА СЕ ФОКУСИРА НА ВИРТУЕЛНАТА РЕАЛНОСТ

„ФЕЈСБУК“ ПЛАНИРА ДА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО И ДА СЕ ФОКУСИРА НА ВИРТУЕЛНАТА РЕАЛНОСТ

„Фејсбук“ планира да си го промени името, со цел компанијата веќе да не ја поистоветуваат само со социјалната мрежа. Веста ја објави американскиот сај ...
„ФЕЈСБУК“ ГО СТАВА ПРОФИТОТ ПРЕД ЛУЃЕТО И Е ШТЕТЕН ЗА ДЕЦАТА, КАЖА БИВША МЕНАЏЕРКА ВО КОМПАНИЈАТА ВО СВЕДОЧЕЊЕТО ВО СЕНАТОТ

„ФЕЈСБУК“ ГО СТАВА ПРОФИТОТ ПРЕД ЛУЃЕТО И Е ШТЕТЕН ЗА ДЕЦАТА, КАЖА БИВША МЕНАЏЕРКА ВО КОМПАНИЈАТА ВО СВЕДОЧЕЊЕТО ВО СЕНАТОТ

Поранешна менаџерка во „Фејсбук“ сведочеше во американскиот Сенат дека сајтовите и апликациите на компанијата им штетат на децата, поттикнуваат поделб ...
МРЧЕЊЕ ПОД ВИНОЖИТО

МРЧЕЊЕ ПОД ВИНОЖИТО

1 Лично познавам некои луѓе, кои си ги презапишуваа децата во други училишта или фаќаа врски да ги префрлат во други одделенија затоа што во класот им ...
ФЕЈСБУК ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ ИЗБРИШАЛ 3,4 МИЛИЈАРДИ ЛАЖНИ ПРОФИЛИ

ФЕЈСБУК ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ ИЗБРИШАЛ 3,4 МИЛИЈАРДИ ЛАЖНИ ПРОФИЛИ

Фејсбук објави дека отстранил 3,39 милијарди лажни профили од октомври до март, што е двојно поголема бројка во споредба со претходниот шестмесечен пе ...
ЗАКЕРБЕРГ СВЕДОЧЕШЕ ВО БРИСЕЛ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ЛИЧНИТЕ ПОДАТОЦИ НА ФЕЈСБУК, НО НЕ МОРАШЕ ДА ОДГОВОРИ НА СИТЕ ПРАШАЊА

ЗАКЕРБЕРГ СВЕДОЧЕШЕ ВО БРИСЕЛ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ЛИЧНИТЕ ПОДАТОЦИ НА ФЕЈСБУК, НО НЕ МОРАШЕ ДА ОДГОВОРИ НА СИТЕ ПРАШАЊА

Марк Закерберг им вети на членовите на Европскиот парламент дека нема да се повтори скандал со злоупотреба на лични податоци, откако се соочи со обвин ...
ЈАС НЕ БИ ОБЈАВИЛ НА ФЕЈСБУК ВО КОЈ ХОТЕЛ СУМ ОТСЕДНАЛ, КАЖА ЗАКЕРБЕРГ ВО СВЕДОЧЕЊЕТО ПРЕД КОНГРЕСОТ

ЈАС НЕ БИ ОБЈАВИЛ НА ФЕЈСБУК ВО КОЈ ХОТЕЛ СУМ ОТСЕДНАЛ, КАЖА ЗАКЕРБЕРГ ВО СВЕДОЧЕЊЕТО ПРЕД КОНГРЕСОТ

Марк Закерберг пет часа одговараше на прашања во првата сесија од дводневното сведочење пред американскиот Конгрес, каде што се појави за првпат откак ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ