Таг: Марко Арнаутовиќ

АРНАУТОВИЌ КАЗНЕТ СО ЕДЕН МЕЧ СУСПЕНЗИЈА ОД УЕФА ЗА НАВРЕДА НА АЛИОСКИ

АРНАУТОВИЌ КАЗНЕТ СО ЕДЕН МЕЧ СУСПЕНЗИЈА ОД УЕФА ЗА НАВРЕДА НА АЛИОСКИ

УЕФА го казни австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ со еден меч суспензија откако утврди дека е виновен за „навреда на друг играч“ за време на натпрева ...
АРНАУТОВИЌ ПОД ИСТРАГА НА УЕФА ОТКАКО ГО ПЦУЕШЕ АЛИОСКИ

АРНАУТОВИЌ ПОД ИСТРАГА НА УЕФА ОТКАКО ГО ПЦУЕШЕ АЛИОСКИ

УЕФА отвори истрага против австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ поради неговата реакција по постигнувањето на третиот гол на средбата со Макед ...
АРНАУТОВИЌ СЕ ИЗВИНИ ШТО ГО ПЦУЕШЕ АЛИОСКИ, ФФМ БАРА ОД УЕФА ДА ГО КАЗНИ

АРНАУТОВИЌ СЕ ИЗВИНИ ШТО ГО ПЦУЕШЕ АЛИОСКИ, ФФМ БАРА ОД УЕФА ДА ГО КАЗНИ

Австрискиот репрезентативец со српско потекло Марко Арнаутовиќ негираше дека е расист, извинувајќи се за погрдните зборови што му ги упати на Езѓан Ал ...
3 / 3 НАПИСИ