Таг: март

ОД МАРТ МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ЌЕ БИДЕ 18.000 ДЕНАРИ

ОД МАРТ МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ЌЕ БИДЕ 18.000 ДЕНАРИ

Почнувајќи од март, минималната плата ќе биде зголемена на 18.000 денари, а државата ќе го субвенционира делот од придонесите за што од Буџетот ќе бид ...
ВО МАРТ ЌЕ ДОЈДАТ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ОД „АСТРА ЗЕНЕКА“ ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КОВАКС МЕХАНИЗМОТ

ВО МАРТ ЌЕ ДОЈДАТ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ОД „АСТРА ЗЕНЕКА“ ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КОВАКС МЕХАНИЗМОТ

Вакцината на „АстраЗенека“ во Македонија ќе дојде во март и тоа ќе биде првата првата количина испорачана преку КОВАКС системот, соопшти Министерство ...
„ФЛАЈДУБАИ“ ГИ ОДЛОЖИ ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ ДО МАРТ 2021

„ФЛАЈДУБАИ“ ГИ ОДЛОЖИ ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ ДО МАРТ 2021

Авиокомпанијата „Флајдубаи“ го одложи до март почетокот на летовите за Скопје, наместо планираното од октомври, соопшти компанијата. Со тоа, земјава н ...
ОХРИД ГИ ЕВИДЕНТИРА ШТЕТИТЕ ОД МАРТОВСКИТЕ ПОПЛАВИ, АМА КОНЕЧНИОТ ЗБОР ЗА ОБЕШТЕТУВАЊЕ ЌЕ ГО ДАДЕ ВЛАДИНА КОМИСИЈА

ОХРИД ГИ ЕВИДЕНТИРА ШТЕТИТЕ ОД МАРТОВСКИТЕ ПОПЛАВИ, АМА КОНЕЧНИОТ ЗБОР ЗА ОБЕШТЕТУВАЊЕ ЌЕ ГО ДАДЕ ВЛАДИНА КОМИСИЈА

Градскиот Совет на Охрид на последната седица донесе одлука за обештетување на правните и физичките лица кои претрпеа штети од поплавите во  градот и ...
4 / 4 НАПИСИ