Таг: Мартин Шулц

ЖЕНА ДОАЃА НА ЧЕЛО НА ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОТКАКО ШУЛЦ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ЖЕНА ДОАЃА НА ЧЕЛО НА ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОТКАКО ШУЛЦ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Лидерот на германските социјалдемократи (СПД) Мартин Шулц поднесе оставка, за да се олесни создавањето на владина коалиција со конзервативците на Анге ...
ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

Германските социјалдемократи (СПД) денес гласаа за започнување формални коалициски разговори со конзервативците на канцеларката Ангела Меркел, придвиж ...
2 / 2 НАПИСИ