Таг: масакр

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ГОСПОДИНОТ АХМЕТИ

ГОСПОДИНОТ АХМЕТИ

Ако оружје може да е толку достапно за деца, тогаш не е до децата. ...
67-ГОДИШНИК УБИ СЕДУМ ЛУЃЕ ВО ВТОРОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДВА ДЕНА

67-ГОДИШНИК УБИ СЕДУМ ЛУЃЕ ВО ВТОРОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДВА ДЕНА

Седум луѓе се убиени во крајбрежниот град Халф Мун Беј во Калифорнија, што следува само два дена по масовното пукање близу Лос Анџелес, кога загинаа 1 ...
72-ГОДИШЕН КИНЕЗ ГО ИЗВРШИЛ ВЧЕРАШНИОТ МАСАКР ВО ТАНЦОВО СТУДИО БЛИЗУ ЛОС АНЏЕЛЕС, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

72-ГОДИШЕН КИНЕЗ ГО ИЗВРШИЛ ВЧЕРАШНИОТ МАСАКР ВО ТАНЦОВО СТУДИО БЛИЗУ ЛОС АНЏЕЛЕС, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

Калифорниската полиција го идентификуваше мажот кој вчера уби десет луѓе во танцово студио близу Лос Анџелес како 72-годишниот Ху Кан Тран. Тој подоцн ...
ЖИТЕЛ НА СТРУШКОТО СЕЛО ЛИВАДА ПРИВЕДЕН ПОРАДИ МАСАКРОТ НА БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА ВО СТРУГА

ЖИТЕЛ НА СТРУШКОТО СЕЛО ЛИВАДА ПРИВЕДЕН ПОРАДИ МАСАКРОТ НА БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА ВО СТРУГА

Шеесет и двегодишен жител на струшкото село Ливада се сомничи дека е сторител на масовното убиство на бездомни кучиња во Струга. Со огнено оружје вчер ...
ТЕОРЕТИЧАРОТ НА ЗАГОВОРИ АЛЕКС ЏОНС МОРА ДА ПЛАТИ 965 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ТВРДЕЊАТА ДЕКА МАСАКРОТ ВО УЧИЛИШТЕТО ВО СЕНДИ ХУК Е ЛАГА

ТЕОРЕТИЧАРОТ НА ЗАГОВОРИ АЛЕКС ЏОНС МОРА ДА ПЛАТИ 965 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ТВРДЕЊАТА ДЕКА МАСАКРОТ ВО УЧИЛИШТЕТО ВО СЕНДИ ХУК Е ЛАГА

Американскиот теоретичар на заговори Алекс Џонс ќе мора да плати отштета од 965 милиони долари за лажните тврдења дека масакрот во основното училиште ...
ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ВЕТЕРАНИТЕ ОД СРЕБРЕНИЦА

ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ВЕТЕРАНИТЕ ОД СРЕБРЕНИЦА

Холандската влада им се извини на стотиците поранешни војници кои беа испратени да ја одбранат Сребреница за време на војната во БиХ. Премиерот Марк Р ...
РОДИТЕЛИ НА ЗАГИНАТИТЕ ДЕЦА ВО МАСАКРОТ ВО ТЕКСАС ЌЕ ГО ТУЖАТ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА ОРУЖЈЕТО

РОДИТЕЛИ НА ЗАГИНАТИТЕ ДЕЦА ВО МАСАКРОТ ВО ТЕКСАС ЌЕ ГО ТУЖАТ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА ОРУЖЈЕТО

Таткото на 10-годишното девојче убиено во пукањето во училиштето во Увалде, Тексас, и вработен во училиштето, ги презеле првичните чекори кои би можел ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕ ПРЕЗЕМАЛА НИШТО 40 МИНУТИ ДОДЕКА НАПАЃАЧОТ ОД ТЕКСАС ГИ УБИВАЛ ДЕЦАТА ВО УЧИЛИШТЕТО

ПОЛИЦИЈАТА НЕ ПРЕЗЕМАЛА НИШТО 40 МИНУТИ ДОДЕКА НАПАЃАЧОТ ОД ТЕКСАС ГИ УБИВАЛ ДЕЦАТА ВО УЧИЛИШТЕТО

Локалната полиција не преземала ништо додека 18-годишниот Салвадор Рамос бил во основното училиште во Увалде и ги убивал децата, велат очевидците. Во ...
18-ГОДИШНИК УБИ 19 ДЕЦА И ДВАЈЦА ВОЗРАСНИ ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС

18-ГОДИШНИК УБИ 19 ДЕЦА И ДВАЈЦА ВОЗРАСНИ ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС

Деветнаесет деца и двајца возрасни се убиени во пукањето во основно училиште во Тексас. Осумнаесетгодишниот напаѓач вооружен со пиштол и полуавтоматск ...
ПОЧИНА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ЗДРУЖЕНИЕТО „ЖЕНИТЕ НА СРЕБРЕНИЦА“, НИКОГАШ НЕ ГИ ПРОНАЈДЕ ОСТАНКИТЕ НА СВОЈОТ СИН

ПОЧИНА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ЗДРУЖЕНИЕТО „ЖЕНИТЕ НА СРЕБРЕНИЦА“, НИКОГАШ НЕ ГИ ПРОНАЈДЕ ОСТАНКИТЕ НА СВОЈОТ СИН

Хајра Ќатиќ, претседателката на здружението „Жените на Сребреница“ кое повеќе од две децении трага по останките на 8.000 муслимани убиени во масакрот ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ