Таг: машка ракометна репрезентација

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
РАКОМЕТАРИТЕ ПРВПАТ ГО ЗАВРШИЈА НАСТАПОТ НА ЕП БЕЗ ОСВОЕН БОД

РАКОМЕТАРИТЕ ПРВПАТ ГО ЗАВРШИЈА НАСТАПОТ НА ЕП БЕЗ ОСВОЕН БОД

Машката ракометна репрезентација со три порази го заврши учеството на Европското првенство во Унгарија и Словачка откако изгуби и од Данска со 21:31 и ...
РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација со пораз од Словенија го почна настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка, кое претставува и почеток на ...
ПЕТМИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД ПАТУВАЊЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ПЕТМИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД ПАТУВАЊЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Коронавирусот не ја заобиколи ни машката ракометна репрезентација, која в четврток го почнува настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка. ...
РАКОМЕТАРИТЕ ГО ПОБЕДИЈА СВЕТСКИОТ ПРВАК ДАНСКА НА СЕЛЕКТОРСКОТО ДЕБИ НА КИРЕ ЛАЗАРОВ

РАКОМЕТАРИТЕ ГО ПОБЕДИЈА СВЕТСКИОТ ПРВАК ДАНСКА НА СЕЛЕКТОРСКОТО ДЕБИ НА КИРЕ ЛАЗАРОВ

Кире Лазаров имаше деби од сништа како селектор на машката ракометна репрезентација откако во продолжението на квалификациите за Европското првенство ...
БРЕСТОВАЦ СМЕНЕТ ОД ФУНКЦИЈАТА СЕЛЕКТОР НА МАШКАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

БРЕСТОВАЦ СМЕНЕТ ОД ФУНКЦИЈАТА СЕЛЕКТОР НА МАШКАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Данило Брестовац го плати цехот за дебаклот на Светското првенство во Египет и денеска беше сменет од функцијата селектор на машката ракометна репрезе ...
РАКОМЕТАРИТЕ ПО ПОРАЗОТ ОД БЕЛОРУСИЈА ЌЕ ГО ИМААТ НАЈСЛАБИОТ ПЛАСМАН НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

РАКОМЕТАРИТЕ ПО ПОРАЗОТ ОД БЕЛОРУСИЈА ЌЕ ГО ИМААТ НАЈСЛАБИОТ ПЛАСМАН НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Македонската ракометна репрезентација со уште еден пораз го заврши настапот на Светското првенство во Египет, со што ќе го забележи својот најслаб пла ...
РАКОМЕТАРИТЕ СО УБЕДЛИВ ПОРАЗ ОД СЛОВЕНИЈА ЈА ПОЧНАА ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ СО УБЕДЛИВ ПОРАЗ ОД СЛОВЕНИЈА ЈА ПОЧНАА ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Македонските ракометари го забележаа третиот убедлив пораз на четири одиграни натпревари на Светското првенство во Египет, откако изгубија од Словениј ...
РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДАТА НАД ЧИЛЕ СЕ ПЛАСИРАА ВО ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДАТА НАД ЧИЛЕ СЕ ПЛАСИРАА ВО ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Машката ракометна репрезентација си ја спаси честа и го продолжува престојот на Светското првенство во Египет, откако во последното коло од првата фаз ...
ЕГИПЕТ ИМ ГО НАНЕСЕ НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ЕГИПЕТ ИМ ГО НАНЕСЕ НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Машката ракометна репрезентација го доживеа својот најтежок пораз на светските првенства откако во второто коло на Мундијалот во Египет изгуби од дома ...
РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ШАНСИ ПРОТИВ ШВЕДСКА ОТКАКО ПРЕД ДВА ДЕНА ДОЗНАА ДЕКА ЌЕ ИГРААТ НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ШАНСИ ПРОТИВ ШВЕДСКА ОТКАКО ПРЕД ДВА ДЕНА ДОЗНАА ДЕКА ЌЕ ИГРААТ НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Најдобрите македонски ракометари го почнаа настапот на Светското првенство во Египет со еден од најрутинските и најубедливи порази на големата сцена д ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ