Таг: машка ракометна репрезентација

1 2 10 / 16 НАПИСИ
РАКОМЕТАРИТЕ СО УБЕДЛИВ ПОРАЗ ОД СЛОВЕНИЈА ЈА ПОЧНАА ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ СО УБЕДЛИВ ПОРАЗ ОД СЛОВЕНИЈА ЈА ПОЧНАА ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Македонските ракометари го забележаа третиот убедлив пораз на четири одиграни натпревари на Светското првенство во Египет, откако изгубија од Словениј ...
РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДАТА НАД ЧИЛЕ СЕ ПЛАСИРАА ВО ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДАТА НАД ЧИЛЕ СЕ ПЛАСИРАА ВО ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Машката ракометна репрезентација си ја спаси честа и го продолжува престојот на Светското првенство во Египет, откако во последното коло од првата фаз ...
ЕГИПЕТ ИМ ГО НАНЕСЕ НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ЕГИПЕТ ИМ ГО НАНЕСЕ НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Машката ракометна репрезентација го доживеа својот најтежок пораз на светските првенства откако во второто коло на Мундијалот во Египет изгуби од дома ...
РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ШАНСИ ПРОТИВ ШВЕДСКА ОТКАКО ПРЕД ДВА ДЕНА ДОЗНАА ДЕКА ЌЕ ИГРААТ НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ШАНСИ ПРОТИВ ШВЕДСКА ОТКАКО ПРЕД ДВА ДЕНА ДОЗНАА ДЕКА ЌЕ ИГРААТ НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Најдобрите македонски ракометари го почнаа настапот на Светското првенство во Египет со еден од најрутинските и најубедливи порази на големата сцена д ...
РАКОМЕТАРИТЕ ЌЕ ИГРААТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЕГИПЕТ ЗАШТО ЧЕШКА ИМА ПРЕМНОГУ ИГРАЧИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

РАКОМЕТАРИТЕ ЌЕ ИГРААТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЕГИПЕТ ЗАШТО ЧЕШКА ИМА ПРЕМНОГУ ИГРАЧИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) потврди дека Македонија ќе игра на претстојното Светско првенство во Египет, откако репрезентацијата на Чешка ...
УКРАИНА ПАДНА ВО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА, РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДА ГО ОТВОРИЈА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

УКРАИНА ПАДНА ВО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА, РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДА ГО ОТВОРИЈА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација по голема драма во последните десет минути ја совлада Украина со 26:25 на стартот на Европското првенство, чии домаќи ...
РАКОМЕТАРИТЕ ЈА СОВЛАДАА ГРЦИЈА И ЗАВРШИЈА КАКО ПРВИ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП 2020

РАКОМЕТАРИТЕ ЈА СОВЛАДАА ГРЦИЈА И ЗАВРШИЈА КАКО ПРВИ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП 2020

Машката ракометна репрезентација ја совлада Грција со 27:23 и како првопласирана во Група 3 ги заврши квалификациите за Европското првенство во 2020 г ...
ДАНИЛО БРЕСТОВАЦ ИЗБРАН ЗА НОВ СЕЛЕКТОР НА РАКОМЕТАРИТЕ

ДАНИЛО БРЕСТОВАЦ ИЗБРАН ЗА НОВ СЕЛЕКТОР НА РАКОМЕТАРИТЕ

Данило Брестовац денеска и официјално беше промовиран во нов селектор на машката ракометна репрезентација, наследувајќи го Раул Гонсалес, кој се повле ...
РАУЛ ГОНСАЛЕС СИ ЗАМИНА ОД КЛУПАТА НА РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

РАУЛ ГОНСАЛЕС СИ ЗАМИНА ОД КЛУПАТА НА РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Раул Гонсалес од денеска веќе не е селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија. Шпанскиот стратег спогодбено ја раскинал соработката со ...
РАКОМЕТАРИТЕ ПО ДВЕ ГОДИНИ ПОВТОРНО 15. НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРИТЕ ПО ДВЕ ГОДИНИ ПОВТОРНО 15. НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Најдобрите македонски ракометари го завршуваат настапот на Светското првенство во Германија и Данска на 15. место, со што го повторија пласманот од пр ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ