Таг: масовно убиство

1 2 10 / 12 НАПИСИ
72-ГОДИШЕН КИНЕЗ ГО ИЗВРШИЛ ВЧЕРАШНИОТ МАСАКР ВО ТАНЦОВО СТУДИО БЛИЗУ ЛОС АНЏЕЛЕС, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

72-ГОДИШЕН КИНЕЗ ГО ИЗВРШИЛ ВЧЕРАШНИОТ МАСАКР ВО ТАНЦОВО СТУДИО БЛИЗУ ЛОС АНЏЕЛЕС, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

Калифорниската полиција го идентификуваше мажот кој вчера уби десет луѓе во танцово студио близу Лос Анџелес како 72-годишниот Ху Кан Тран. Тој подоцн ...
НАЈМАЛКУ ДЕВЕТМИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО РУСКИОТ ГРАД ИЖЕВСК

НАЈМАЛКУ ДЕВЕТМИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО РУСКИОТ ГРАД ИЖЕВСК

Најмалку девет луѓе се убиени, од кои пет деца, во пукање во училиште во рускиот град Ижевск. Напаѓачот наводно се самоубил на самото место, а мотивот ...
ВТОРИОТ ОСОМНИЧЕН ЗА МАСОВНОТО УБИСТВО СО НОЖ ВО КАНАДА ПОЧИНА ПО АПСЕЊЕТО

ВТОРИОТ ОСОМНИЧЕН ЗА МАСОВНОТО УБИСТВО СО НОЖ ВО КАНАДА ПОЧИНА ПО АПСЕЊЕТО

Вториот осомничен за неодамнешното масовно убиство со нож во канадската провинција Саскачеван почина откако беше уапсен од полицијата. Триесет и двего ...
ЕДЕН ОД БРАЌАТА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ВЧЕРАШНОТО МАСОВНО УБИСТВО ВО КАНАДА ПРОНАЈДЕН МРТОВ

ЕДЕН ОД БРАЌАТА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ВЧЕРАШНОТО МАСОВНО УБИСТВО ВО КАНАДА ПРОНАЈДЕН МРТОВ

Канадската полиција објави дека го пронашла телото на еден од двајцата браќа осомничени за вчерашното масовно убиство во провинцијата Саскачеван, кога ...
НАЈМАЛКУ ДЕСЕТМИНА УБИЕНИ ВО НАПАДИТЕ СО НОЖ ВО КАНАДА, ДВАЈЦАТА НАПАЃАЧИ СЕ ВО БЕГСТВО

НАЈМАЛКУ ДЕСЕТМИНА УБИЕНИ ВО НАПАДИТЕ СО НОЖ ВО КАНАДА, ДВАЈЦАТА НАПАЃАЧИ СЕ ВО БЕГСТВО

Најмалку десет луѓе се убиени, а 15 се повредени во нападите со нож во централната канадска провинција Саскачеван. Осомничени се двајца мажи, по кои и ...
ПОГУБЕН ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ЈАПОНСКИ МАСОВНИ УБИЈЦИ, КОЈ УБИ СЕДУММИНА ВО 2008

ПОГУБЕН ЕДЕН ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ЈАПОНСКИ МАСОВНИ УБИЈЦИ, КОЈ УБИ СЕДУММИНА ВО 2008

Јапонија го погуби 39-годишниот маж кој уби седуммина луѓе во Токио во 2008. Томохиро Като имаше 25 години кога го изврши едно од најшокантните масовн ...
ВО САД ОВАА ГОДИНА ИМАЛО РЕКОРДНА БРОЈКА НА МАСОВНИ УБИСТВА

ВО САД ОВАА ГОДИНА ИМАЛО РЕКОРДНА БРОЈКА НА МАСОВНИ УБИСТВА

Во САД оваа година имало 41 масовно убиство, што е рекордна бројка откако почнале да се следат овие податоци. Во овие инциденти биле убиени 211 луѓе и ...
НАЈМАЛКУ 13 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО НА СТУДЕНТСКА КАНТРИ ЗАБАВА ВО БАР ВО КАЛИФОРНИЈА

НАЈМАЛКУ 13 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО НА СТУДЕНТСКА КАНТРИ ЗАБАВА ВО БАР ВО КАЛИФОРНИЈА

Вооружено лице уби најмалку 12 луѓе во бар во Калифорнија, во кој во тој момент имало преку 200 посетители. Официјални лица кажаа дека убиецот е пр ...
ПОЛИЦИЈАТА СЕ СОМНЕВА ДЕКА НАПАДОТ ВО ТОРОНТО Е ИЗВРШЕН ОД ОМРАЗА КОН ЖЕНИ

ПОЛИЦИЈАТА СЕ СОМНЕВА ДЕКА НАПАДОТ ВО ТОРОНТО Е ИЗВРШЕН ОД ОМРАЗА КОН ЖЕНИ

Алек Минасијан, кој во понеделникот усмрти 10 луѓе со комбе во Торонто, оставил порака на Фејсбук пред да го изврши нападот, навестувајќи дека тој бил ...
МАСОВНИОТ УБИЕЦ ОД МИНХЕН СЕ ЗАНЕСУВАЛ ДЕКА Е ХИТЛЕР

МАСОВНИОТ УБИЕЦ ОД МИНХЕН СЕ ЗАНЕСУВАЛ ДЕКА Е ХИТЛЕР

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН - ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ КАРГОВ Масовниот убиец од Минхен, кој минатиот петок уби девет и повреди триесетина ли ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ