Таг: Медиуми

1 2 3 7 10 / 62 НАПИСИ
КОРУПЦИЈАТА ДАВА ПЛОДНА ПОЧВА ДА ЦВЕТААТ ДЕЗИНФОРМАЦИИ, ВЕЛИ ЕЛИЗАБЕТ АЛЕН, ПОТСЕКРЕТАРКА НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

КОРУПЦИЈАТА ДАВА ПЛОДНА ПОЧВА ДА ЦВЕТААТ ДЕЗИНФОРМАЦИИ, ВЕЛИ ЕЛИЗАБЕТ АЛЕН, ПОТСЕКРЕТАРКА НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Елизабет Ален, потсекретарка за јавна дипломатија и односи со јавноста на Стејт департментот на САД, во разговор за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за борбата ...
БИРН НАПРАВИ БАЗА НА МЕДИУМСКО СОПСТВЕНИШТВО ЗА 11 ТЕЛЕВИЗИИ, 5 ВЕСНИЦИ, 13 ОНЛАЈН МЕДИУМИ И ПЕТ РАДИЈА

БИРН НАПРАВИ БАЗА НА МЕДИУМСКО СОПСТВЕНИШТВО ЗА 11 ТЕЛЕВИЗИИ, 5 ВЕСНИЦИ, 13 ОНЛАЈН МЕДИУМИ И ПЕТ РАДИЈА

Балканската истражувачка репортерска мрежа (БИРН) изработи база на медиумско сопствеништво во која влегуваат 11 телевизии, пет радија, 13 онлајн медиу ...
ГРЕЈАЧИ НА СЕДИШТА

ГРЕЈАЧИ НА СЕДИШТА

Навистина е неверојатно како во оваа земја, што несопирливо ита кон ЕУ, на прогон се изложуваат тие што ќе укажат на корупција, а не корумпираните. ...
ДАНЕЛА ПОКАНИЛА НОВИНАРИ НА БРИФИНГ ВО РЕСТОРАН, А СМЕТКАТА НА ГРАДОТ Е БЛОКИРАНА, ВЕЛИ ДЕКА НЕ ПОТРОШИЛА НИ ДЕНАР ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

ДАНЕЛА ПОКАНИЛА НОВИНАРИ НА БРИФИНГ ВО РЕСТОРАН, А СМЕТКАТА НА ГРАДОТ Е БЛОКИРАНА, ВЕЛИ ДЕКА НЕ ПОТРОШИЛА НИ ДЕНАР ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска вчера организираше работен појадок за медиуми во еден од поскапите скопски ресторани во населбата Капиштец ...
МНР ЌЕ ЈА ПРЕКИНЕ МЕДИУМСКАТА КАМПАЊА ЗА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ, ОТКАКО ЗНМ РЕЧЕ ДЕКА ГИ КОРУМПИРА МЕДИУМИТЕ

МНР ЌЕ ЈА ПРЕКИНЕ МЕДИУМСКАТА КАМПАЊА ЗА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ, ОТКАКО ЗНМ РЕЧЕ ДЕКА ГИ КОРУМПИРА МЕДИУМИТЕ

Министерството за надворешни работи (МНР) ќе ја прекине предвидената еднонеделна медиумска кампања за претседавањето со ОБСЕ, откако денеска Здружение ...
МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈАТА ПРЕКУ КОЈА ГРАД СКОПЈЕ ТРЕБАШЕ ДА СЕ РЕКЛАМИРА ВО МЕДИУМИТЕ ПОБАРА ДА СЕ РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ

МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈАТА ПРЕКУ КОЈА ГРАД СКОПЈЕ ТРЕБАШЕ ДА СЕ РЕКЛАМИРА ВО МЕДИУМИТЕ ПОБАРА ДА СЕ РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ

Агенцијата „Елемент ПР“ со која Град Скопје месецов склучи договор за рекламирање во медиуми до 92.000 евра побара од градоначалничката Данела Арсовск ...
НИКОЈ НЕ САКА ДА МИ БИДЕ ПОРТПАРОЛ, ВЕЛИ АРСОВСКА НА ПРАШАЊЕТО ЗОШТО Е НЕТРАНСПАРЕНТНА И ГРАДОТ ЕДНА ГОДИНА НЕМА ЛИЦЕ ЗА КОНТАКТ СО МЕДИУМИ

НИКОЈ НЕ САКА ДА МИ БИДЕ ПОРТПАРОЛ, ВЕЛИ АРСОВСКА НА ПРАШАЊЕТО ЗОШТО Е НЕТРАНСПАРЕНТНА И ГРАДОТ ЕДНА ГОДИНА НЕМА ЛИЦЕ ЗА КОНТАКТ СО МЕДИУМИ

Град Скопје речиси една година откако на градоначалничката функција е Данела Арсовска нема портпарол, а таа пак никогаш не одговора на телефонски пови ...
НАУЧЕТЕ КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ, БЕСПЛАТЕН ОНЛАЈН КУРС ЗА МЕДИУМСКА ПИСМЕНОСТ

НАУЧЕТЕ КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ, БЕСПЛАТЕН ОНЛАЈН КУРС ЗА МЕДИУМСКА ПИСМЕНОСТ

За да се препознаат лажни вести и да се добијат точни информации креиран е интерактивен онлајн курс за медиумска писменост „Добро проверено“. „Добр ...
БЛОКИРАНИ УМОВИ

БЛОКИРАНИ УМОВИ

Како запнал Мицкоски за предвремени избори, чиниш Груевски веќе купил карта за враќање од азилот во Будимпешта. ...
1 2 3 7 10 / 62 НАПИСИ