Таг: мемоари

ДОДЕКА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО МОЛЧИ, ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ИМА ТРИ ТВ-ИНТЕРВЈУА ПРЕД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА НЕГОВИТЕ МЕМОАРИ

ДОДЕКА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО МОЛЧИ, ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ИМА ТРИ ТВ-ИНТЕРВЈУА ПРЕД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА НЕГОВИТЕ МЕМОАРИ

Неколку дена откако мемоарите на принцот Хари по грешка предвреме се најдоа во продажба, серија ТВ-интервјуа со него вечерва ќе почнe да се емитува, ш ...
ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ТВРДИ ДЕКА УБИЛ 25 ТАЛИБАНЦИ И ОПИША КАКО ЈА ИЗГУБИЛ НЕВИНОСТА

ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ТВРДИ ДЕКА УБИЛ 25 ТАЛИБАНЦИ И ОПИША КАКО ЈА ИЗГУБИЛ НЕВИНОСТА

Принцот Хари тврди дека убил 25 талибански борци додека служел како пилот на воен хеликоптер во Авганистан, што е едно од многуте откритија за неговио ...
ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ОТКРИВА ДЕКА ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ФИЗИЧКИ ГО НАПАДНАЛ

ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ОТКРИВА ДЕКА ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ФИЗИЧКИ ГО НАПАДНАЛ

Принцот Хари тврди дека неговиот брат принцот Вилијам физички го нападнал, објави весникот „Гардијан“, кој добил увид во неговите нови мемоари „Spare“ ...
АКТЕРОТ ПОЛ ЊУМЕН СНИМИЛ ГОВОРНА ВЕРЗИЈА ОД АВТОБИОГРАФИЈАТА КОЈА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ 14 ГОДИНИ ПО НЕГОВАТА СМРТ

АКТЕРОТ ПОЛ ЊУМЕН СНИМИЛ ГОВОРНА ВЕРЗИЈА ОД АВТОБИОГРАФИЈАТА КОЈА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ 14 ГОДИНИ ПО НЕГОВАТА СМРТ

Пред повеќе децении, актерот Пол Њумен фрустриран од сите неавторизирани биографии и непоткрепени информации за неговиот живот, си снимил своја говорн ...
ДОНАЛД ТРАМП ОПИШАН КАКО ИЗМАМНИК И НАСИЛНИК ВО НОВАТА КНИГА НА НЕГОВАТА ВНУКА МЕРИ

ДОНАЛД ТРАМП ОПИШАН КАКО ИЗМАМНИК И НАСИЛНИК ВО НОВАТА КНИГА НА НЕГОВАТА ВНУКА МЕРИ

Мери Трамп го опиша својот чичко Доналд Трамп како насилник, измамник и нарцис кој ги загрозува животите на сите Американци во своите нови мемоари „Пр ...
СНОУДЕН НЕМА ПРАВО НА ЗАРАБОТКА ОД НЕГОВИТЕ МЕМОАРИ

СНОУДЕН НЕМА ПРАВО НА ЗАРАБОТКА ОД НЕГОВИТЕ МЕМОАРИ

Едвард Сноуден нема право на парите од продажбата на неговите мемоари „Перманент рекорд“ (Permanent Record)  и сите пари мора да одат во Владата на СА ...
САД ЈА БАРА ЗАРАБОТКАТА ОД ПРОДАЖБАТА НА МЕМОАРИТЕ НА СНОУДЕН

САД ЈА БАРА ЗАРАБОТКАТА ОД ПРОДАЖБАТА НА МЕМОАРИТЕ НА СНОУДЕН

Американското министерство за правда поднесе граѓанска тужба против Едвард Сноуден со цел да се добие целата заработка од неговата нова книга која изл ...
МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕ ОТКРИЈА КАКО ИЗБЕГАЛ, А ГРУЕВСКИ НАЈАВИ ДЕКА ЕДЕН ДЕН ЌЕ СЕ ВРАТИ

МВР И ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕ ОТКРИЈА КАКО ИЗБЕГАЛ, А ГРУЕВСКИ НАЈАВИ ДЕКА ЕДЕН ДЕН ЌЕ СЕ ВРАТИ

Избеганиот осуден експремер и пратеник Никола Груевски кој доби азил во Унгарија, вчера во интервју од егзилот во Будимпешта со новинарката Славица Ар ...
ТРАМП СЕ ОДНЕСУВА КАКО МАФИЈАШ, ВЕЛИ БИВШИОТ ШЕФ НА ФБИ КОМИ ВО МЕМОАРИТЕ

ТРАМП СЕ ОДНЕСУВА КАКО МАФИЈАШ, ВЕЛИ БИВШИОТ ШЕФ НА ФБИ КОМИ ВО МЕМОАРИТЕ

Сојузниците на Доналд Трамп ја засилија својата интернет кампања, која има за цел да се дискредитираат мемоарите на поранешниот директор на ФБИ, Џејмс ...
9 / 9 НАПИСИ