Таг: Мендух Тачи

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

1 Кога ја видоа Катица Јанева дека џвака мастика додека дава изјава дека некој можеби ќе се спаси, оние што секогаш имаат  големи очекувања од сите, с ...
ПРЕСУДИ ЗА МИЈАЛКОВ, ТАЧИ И ИБРАИМИ НА 8 МАРТ, ЗАВРШИ СУДЕЊЕТО ЗА „ТИТАНИК 2“

ПРЕСУДИ ЗА МИЈАЛКОВ, ТАЧИ И ИБРАИМИ НА 8 МАРТ, ЗАВРШИ СУДЕЊЕТО ЗА „ТИТАНИК 2“

Не е точно дека Сашо Мијалков, обвинет за Примање награда за противзаконито влијание реално можел да влијае Мендух Тачи да му наложи на претставникот ...
НАЈДОЦНА ДО МАРТ ПРЕСУДИ ЗА САШО МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ЗА ИЗБОРНИ ЗЛОУПОТРЕБИ ВО „ТИТАНИК 2“

НАЈДОЦНА ДО МАРТ ПРЕСУДИ ЗА САШО МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ЗА ИЗБОРНИ ЗЛОУПОТРЕБИ ВО „ТИТАНИК 2“

Судскиот процес за „Титаник 2“ на СЈО привршува и завршните зборови на специјалните обвинители Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски денеска судијата Огнен С ...
ПРИТВОРЕНИОТ МИЈАЛКОВ НЕМА ДЕНЕС ДА ДОЈДЕ ВО СУД, ТАЧИ ЌЕ ГО СЛАВИ ДЕНОТ НА АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ ВО ТИРАНА

ПРИТВОРЕНИОТ МИЈАЛКОВ НЕМА ДЕНЕС ДА ДОЈДЕ ВО СУД, ТАЧИ ЌЕ ГО СЛАВИ ДЕНОТ НА АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ ВО ТИРАНА

Судењето за „Титаник 2“, каде е обвинет притворениот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков, денеска нема да се одржи во Кривичниот суд, поради отсуство на ...
НИКОЈ НЕМАШЕ ЗАБЕЛЕШКА НА ГЛАСАЊЕТО, КАЖА СВЕДОК НА „ТИТАНИК 2“ ЗА ПОНИШТЕНОТО ГЛАСАЊЕ ВО СТРУМИЦА ПО ПОВИКОТ НА МИЈАЛКОВ

НИКОЈ НЕМАШЕ ЗАБЕЛЕШКА НА ГЛАСАЊЕТО, КАЖА СВЕДОК НА „ТИТАНИК 2“ ЗА ПОНИШТЕНОТО ГЛАСАЊЕ ВО СТРУМИЦА ПО ПОВИКОТ НА МИЈАЛКОВ

Сведок на Специјалното јавно обвинителство, која била член на избирачкиот одбор на местото во Струмица, чии резултати на локалните избори во Струмица ...
МЕНДУХ ТАЧИ НЕ ГО САКА СУДСКИОТ ПРЕВЕДУВАЧ НА АЛБАНСКИ ДО СЕБЕ, ГО СЕДНА НА 6 МЕТРИ ОДДАЛЕЧЕНОСТ

МЕНДУХ ТАЧИ НЕ ГО САКА СУДСКИОТ ПРЕВЕДУВАЧ НА АЛБАНСКИ ДО СЕБЕ, ГО СЕДНА НА 6 МЕТРИ ОДДАЛЕЧЕНОСТ

Обвинетиот за изборни злоупотреби во 2013 година, лидерот на ДПА Мендух Тачи, на денешното судење за предметот на СЈО „Титаник 2“ не дозволи до него д ...
НИ ПРАВИТЕ ТОРТУРА, ЧЛЕН НА ДИК ИМА ПОЛИТИЧКА ОДГОВОРНОСТ ПРЕД СОБРАНИЕ, А НЕ КРИВИЧНА ПРЕД СУД, СЕ ПОЖАЛИ ОБВИНЕТИОТ ВО „ТИТАНИК 2“ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ

НИ ПРАВИТЕ ТОРТУРА, ЧЛЕН НА ДИК ИМА ПОЛИТИЧКА ОДГОВОРНОСТ ПРЕД СОБРАНИЕ, А НЕ КРИВИЧНА ПРЕД СУД, СЕ ПОЖАЛИ ОБВИНЕТИОТ ВО „ТИТАНИК 2“ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ

Во тензична атмосфера проследена со комични ситуации поради незнаење на дел од странките за тоа што е вкрстено, а што директно прашање и кога тие (не) ...
ШТАБ ЗОВЕ БЕДРЕДИН? ЈАВИ ИМ СЕ – СЕ СЛУШАА БОМБИ И СНИМКИ ОД ДИК НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТИТАНИК 2“

ШТАБ ЗОВЕ БЕДРЕДИН? ЈАВИ ИМ СЕ – СЕ СЛУШАА БОМБИ И СНИМКИ ОД ДИК НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТИТАНИК 2“

За нелегално поништениот прв круг на локалните избори во 2013 година, срочен во обвинителниот акт „Титаник 2“, денеска продолжи судското рочиште, со д ...
ТАЧИ ВЛЕГУВА ВО ВЛАДАТА НА ЗАЕВ СО МИНИСТЕР ЗА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ

ТАЧИ ВЛЕГУВА ВО ВЛАДАТА НА ЗАЕВ СО МИНИСТЕР ЗА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ

Демократската партија на Албанците влегува во составот на реконструираната Влада на Зоран Заев. ДПА на Мендух Тачи добива едно министерско место и едн ...
СУДОТ ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И ЧЛЕНОВИ НА ДИК, АМА НЕ И ЗА УПРАВНИТЕ СУДИИ ЗА ИЗБОРНИ МЕСТЕНКИ

СУДОТ ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И ЧЛЕНОВИ НА ДИК, АМА НЕ И ЗА УПРАВНИТЕ СУДИИ ЗА ИЗБОРНИ МЕСТЕНКИ

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одобрил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларно ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ