Таг: мерка притвор

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
УКИНАТ ПРИТВОРОТ НА ЧАВКОВ, СУДОТ ЈА ПРИФАТИ ГАРАНЦИЈАТА

УКИНАТ ПРИТВОРОТ НА ЧАВКОВ, СУДОТ ЈА ПРИФАТИ ГАРАНЦИЈАТА

Кривичниот совет на Одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 ја прифати гаранцијата во недвижен имот на поран ...
ФЕТАИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ЦЕНТАР ОТИ ТРИ ПАТИ НЕ ДОШОЛ НА СУДЕЊЕ

ФЕТАИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ЦЕНТАР ОТИ ТРИ ПАТИ НЕ ДОШОЛ НА СУДЕЊЕ

Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи кога слушна денеска дека обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари и насилство во Центар, по третпат не д ...
ПРИТВОР ЗА МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ И АРНАУДОВ, А КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАРЧУЛОВСКИ, ДИМОВСКИ И ПЕШЕВСКА

ПРИТВОР ЗА МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ И АРНАУДОВ, А КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАРЧУЛОВСКИ, ДИМОВСКИ И ПЕШЕВСКА

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Сашо Василески и Љубен Арнаудов, осомничени за организираниот напад на Собранието на 27 април, добија притвор ...
МУКОСКИ И АРНАУДОВ ОДНЕСЕНИ ОД СУДОТ СО ПОЛИЦИСКО КОМБЕ

МУКОСКИ И АРНАУДОВ ОДНЕСЕНИ ОД СУДОТ СО ПОЛИЦИСКО КОМБЕ

Пратениците Љубен Арнаудов и Крсто Мукоски попладнево во придружба на полициски службеници го напуштија Основниот суд Скопје 1 и беа внесени во полици ...
ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ПЕШЕВСКА ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СУДОТ

ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ПЕШЕВСКА ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СУДОТ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Јохан Тарчуловски и Жаклина Пешевска утринава дојдоа во Основниот суд Скопје 1 да дадат исказ пред судија на ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ОД ТЕТОВСКАТА ЛАБОРАТОРИЈА ЗА АМФЕТАМИНИ

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ОД ТЕТОВСКАТА ЛАБОРАТОРИЈА ЗА АМФЕТАМИНИ

Судија на претходна постапка им одреди 30 дена притвор на седуммина осомничени, уапсени при претресот на МВР во Тетово и Скопје на 30 ноември и 1 деке ...
18 ГЛУМЦИ ЈА ОТКАЖАА „НИЧИЈА ЗЕМЈА“ ВО МНТ ЗАРАДИ ПОДДРШКА НА КОЛЕГАТА ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРИТВОРЕН ЗА 27 АПРИЛ

18 ГЛУМЦИ ЈА ОТКАЖАА „НИЧИЈА ЗЕМЈА“ ВО МНТ ЗАРАДИ ПОДДРШКА НА КОЛЕГАТА ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ПРИТВОРЕН ЗА 27 АПРИЛ

Осумнаесет глумци ја откажаа вечерашната изведба на претставата „Ничија земја“, во Македонскиот народен театар (МНТ) како поддршка на колегата Владо Ј ...
30 ДЕНА ПРИТВОР И ЗА БОРИС ДАМОВСКИ И ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ

30 ДЕНА ПРИТВОР И ЗА БОРИС ДАМОВСКИ И ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 ги уважи жалбите на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и им одреди ме ...
СУДОТ МОЖЕ ДА ИМ ОДРЕДИ ПРИТВОР НА ШЕСТЕ ПРАТЕНИЦИ ЗА 27 АПРИЛ, СОБРАНИЕТО ИМ ГО СИМНА ИМУНИТЕТОТ

СУДОТ МОЖЕ ДА ИМ ОДРЕДИ ПРИТВОР НА ШЕСТЕ ПРАТЕНИЦИ ЗА 27 АПРИЛ, СОБРАНИЕТО ИМ ГО СИМНА ИМУНИТЕТОТ

Собранието со мнозинство гласови „за“ го прифати барањето за одобрување притвор на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Јохан Тарчуловски (66 гласа „за“), Крсто ...
СУДИИТЕ ИМ ДАДОА НЕДЕЛА ДЕНА НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ДА НЕ ГИ НАЈДЕ ПОЛИЦИЈАТА

СУДИИТЕ ИМ ДАДОА НЕДЕЛА ДЕНА НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ДА НЕ ГИ НАЈДЕ ПОЛИЦИЈАТА

Апелациониот суд Скопје и Врховниот суд  им дадоа недела дена на обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошковски можност да не бидат дома кога полицијат ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ