Таг: мерки

1 2 3 4 5 6 21 40 / 207 НАПИСИ
ПОГЛАВАРИТЕ НА МПЦ, ИВЗ И КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА ГИ ПОВИКАА ВЕРНИЦИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

ПОГЛАВАРИТЕ НА МПЦ, ИВЗ И КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА ГИ ПОВИКАА ВЕРНИЦИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

Поглаварите на сите верски заедници ја поддржуваат вакцинацијата против ковид-19 и заеднo ги повикаа сите граѓани да се пријават за вакцина, со што ќе ...
НЕ Е ПРОБЛЕМ ОСТАВКА, АМА НЕМА ДА ПОНЕСАМ ОДГОВОРНОСТ И НЕМА ДА ПОБАРАМ ОДГОВОРНОСТ, ИЗЈАВИ ЗАЕВ ЗА СОСТОЈБАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

НЕ Е ПРОБЛЕМ ОСТАВКА, АМА НЕМА ДА ПОНЕСАМ ОДГОВОРНОСТ И НЕМА ДА ПОБАРАМ ОДГОВОРНОСТ, ИЗЈАВИ ЗАЕВ ЗА СОСТОЈБАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

Премиерот Зоран Заев вели дека нема да понесе одговорност за состојбата со ковид-19 ниту пак ќе бара од некој од владата и здравствените власти такво ...
ОД УТРЕ ЗАТВОРАЊЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ, ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ

ОД УТРЕ ЗАТВОРАЊЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ И ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 20 ЧАСОТ, ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ

Целосно затворање на кафеаните и кафулињата и полициски час од 20 до 5 часот, било предложено на денешната седница на Централниот кризен штаб, дознава ...
НАД 10 ОТСТО ОД ФИРМИТЕ НЕ ПОДЕЛИЛЕ ПЛАТИ ЗА ФЕВРУАРИ, ЛУКАРЕВСКА АПЕЛИРАШЕ ДО СОБРАНИЕТО ДА ГО УСВОИ ПЕТТИОТ ПАКЕТ МЕРКИ

НАД 10 ОТСТО ОД ФИРМИТЕ НЕ ПОДЕЛИЛЕ ПЛАТИ ЗА ФЕВРУАРИ, ЛУКАРЕВСКА АПЕЛИРАШЕ ДО СОБРАНИЕТО ДА ГО УСВОИ ПЕТТИОТ ПАКЕТ МЕРКИ

Директорката на УЈП Сања Лукаревска апелираше до Собранието што побрзо да го усвои петтиот пакет мерки за помош на економијата, откако над 10 отсто од ...
ЗА МЕРКИТЕ ЗА ПРЕСТОЈНИТЕ ВЕРСКИ ПРАЗНИЦИ ДОПРВА ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЗА МЕРКИТЕ ЗА ПРЕСТОЈНИТЕ ВЕРСКИ ПРАЗНИЦИ ДОПРВА ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

За престојните верски празници, допрва ќе се разговара и ќе се види дали Комисијата за заразни болести ќе препорача нови мерки за заштита од ковид-19, ...
ЌЕ НЕМА РЕЗУЛТАТИ ОД НОВИ МЕРКИ ОТИ ВИРУСОТ Е МНОГУ РАШИРЕН, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ЌЕ НЕМА РЕЗУЛТАТИ ОД НОВИ МЕРКИ ОТИ ВИРУСОТ Е МНОГУ РАШИРЕН, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Нема потреба од воведување на нови дополнителни рестриктивни мерки против ковид-19, односно истите не би дале резултат со оглед на тоа што се наоѓаме ...
408 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ДОСЕГА ВО МАРТ, 160 ПОВЕЌЕ ОД ЦЕЛ ФЕВРУАРИ

408 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ДОСЕГА ВО МАРТ, 160 ПОВЕЌЕ ОД ЦЕЛ ФЕВРУАРИ

Во март починаа 408 луѓе од компликации предизвикани од ковид-19, заклучно со вчера (24 март), што е за 160 повеќе од цел февруари, кога починаа 248 л ...
ЗДРАВСТВЕНИОТ СИСТЕМ Е СТАБИЛЕН, ИМА ПРАЗНИ КРЕВЕТИ, ЗАСЕГА НЕ ВОВЕДУВАМЕ НОВИ МЕРКИ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

ЗДРАВСТВЕНИОТ СИСТЕМ Е СТАБИЛЕН, ИМА ПРАЗНИ КРЕВЕТИ, ЗАСЕГА НЕ ВОВЕДУВАМЕ НОВИ МЕРКИ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Владата засега нема намера да воведе дополнителни рестриктивни мерки против ковид-19 иако  секој ден има зголемен број новозаразени, починати и хоспит ...
НОВИ РЕСТРИКЦИИ НЕМА, ОСТАНУВА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ДО 6 АПРИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

НОВИ РЕСТРИКЦИИ НЕМА, ОСТАНУВА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ДО 6 АПРИЛ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата на денешната седница одлучи да не се носат нови рестрикции за спречување на ширењето на ковид-19 и на сила да останат само сегашните мерки. Со ...
УШТЕ Е РАНО ЗА НОВИ МЕРКИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ И ВЛАДАТА

УШТЕ Е РАНО ЗА НОВИ МЕРКИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛАТ ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ И ВЛАДАТА

Сè уште не се предвидува заострување на мерките против ковид-19. Иако дел од кризните штабови на општините бараат нови рестрикции бидејќи граѓаните се ...
1 2 3 4 5 6 21 40 / 207 НАПИСИ