Таг: Метрополитен

РУСКАТА ДИВА АНА НЕТРЕБКО ВЕЌЕ НЕМА ДА ПЕЕ ВО МЕТ ОТИ ОДБИ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ПОДДРШКАТА ЗА ПУТИН

РУСКАТА ДИВА АНА НЕТРЕБКО ВЕЌЕ НЕМА ДА ПЕЕ ВО МЕТ ОТИ ОДБИ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ПОДДРШКАТА ЗА ПУТИН

Руската оперска дива, сопранот Ана Нетребко веќе нема да пее во операта Метрополитен во Њујорк оваа и следната сезона, оти одби да ја повлече својата ...
МЕТРОПОЛИТЕН ЌЕ БАРА ПОТВРДА ЗА ТРЕТА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ-19 И ОД ВРАБОТЕНИТЕ И ОД ПУБЛИКАТА

МЕТРОПОЛИТЕН ЌЕ БАРА ПОТВРДА ЗА ТРЕТА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ-19 И ОД ВРАБОТЕНИТЕ И ОД ПУБЛИКАТА

Оперската куќа Метрополитен во Њујорк ќе бара потврда за примена трета доза вакцина против ковид-19, поради растечкиот број на новозаболени од омикрон ...
ПЛАСИДО ДОМИНГО ЈА НАПУШТИ МЕТРОПОЛИТЕН ПО 51 ГОДИНА, ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

ПЛАСИДО ДОМИНГО ЈА НАПУШТИ МЕТРОПОЛИТЕН ПО 51 ГОДИНА, ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

Операта Метрополитен во Њујорк по 51 година ја раскина соработката со прославениот тенор Пласидо Доминго, откако неколку жени го обвинија за сексуално ...
3 / 3 НАПИСИ