Таг: мигранти

1 2 3 4 11 20 / 103 НАПИСИ
ВОЗ УДРИ ВО ГРУПА МИГРАНТИ КАЈ КРИВОЛАК, ЕДЕН ЗАГИНАТ И ДВАЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

ВОЗ УДРИ ВО ГРУПА МИГРАНТИ КАЈ КРИВОЛАК, ЕДЕН ЗАГИНАТ И ДВАЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Нешто по полноќ, товарен воз удрил во група мигранти кои оделе по пругата Велес- Гевгелија. Инцидентот се случил на приод од железничка станица Кривол ...
ЛИТВАНИЈА ЌЕ ГРАДИ ПРЕПРЕКА НА ГРАНИЦАТА СО БЕЛОРУСИЈА ЗА ДА СПРЕЧИ ВЛЕЗ НА МИГРАНТИ

ЛИТВАНИЈА ЌЕ ГРАДИ ПРЕПРЕКА НА ГРАНИЦАТА СО БЕЛОРУСИЈА ЗА ДА СПРЕЧИ ВЛЕЗ НА МИГРАНТИ

Литванија ќе изгради бариера на границата со Белорусија, a армијата ќе патролира за да ги одврати мигрантите, рече премиерката Ингрида Симоните, откак ...
ДАНСКА УСВОИ ЗАКОН СО КОЈ ЌЕ МОЖЕ ДА ГИ ДЕПОРТИРА БАРАТЕЛИТЕ НА АЗИЛ НАДВОР ОД ЕВРОПА

ДАНСКА УСВОИ ЗАКОН СО КОЈ ЌЕ МОЖЕ ДА ГИ ДЕПОРТИРА БАРАТЕЛИТЕ НА АЗИЛ НАДВОР ОД ЕВРОПА

Данскиот парламент усвои закон што ќе ѝ овозможи на земјата да депортира баратели на азил во држави надвор од Европа, игнорирајќи ги повиците на невла ...
ЧЛЕНКИТЕ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА НЕ МОЖАТ ДА СЕ ДОГОВОРАТ ШТО ДА ПРАВАТ СО МИГРАНТИТЕ ВО ИДНИНА

ЧЛЕНКИТЕ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА НЕ МОЖАТ ДА СЕ ДОГОВОРАТ ШТО ДА ПРАВАТ СО МИГРАНТИТЕ ВО ИДНИНА

Министрите за надворешни и внатрешни работи на земјите-членки на ЕУ се сретнаа за да разговараат за иден договор за миграција, но не успеаја да дојдат ...
ФРАНЦУСКАТА ПОЛИЦИЈА БРУТАЛНО РАСТУРИ МИГРАНТСКИ КАМП ВО ЦЕНТАРОТ НА ПАРИЗ

ФРАНЦУСКАТА ПОЛИЦИЈА БРУТАЛНО РАСТУРИ МИГРАНТСКИ КАМП ВО ЦЕНТАРОТ НА ПАРИЗ

Француската полиција насилно растури импровизиран мигрантски камп во центарот на Париз, судирајќи се со мигрантите и активистите. Министерот за внатре ...
ТАТКО И СИН ОД БОГДАНЦИ КРИУМЧАРЕЛЕ МИГРАНТИ ОД ГРЦИЈА ДО СРБИЈА ЗА 500-700 ЕВРА, УАПСЕНИ 11 ЛИЦА

ТАТКО И СИН ОД БОГДАНЦИ КРИУМЧАРЕЛЕ МИГРАНТИ ОД ГРЦИЈА ДО СРБИЈА ЗА 500-700 ЕВРА, УАПСЕНИ 11 ЛИЦА

МВР во организирана акција откри криминална група која изминативе месеци нелегално пренесувала мигранти од грчката до српската граница. Станува збо ...
ИТАЛИЈА КОНЕЧНО СЕ СОГЛАСИ ДА ГИ ПРИМИ МИГРАНТИТЕ КОИ ПОМИНАА НА МОРЕ ПОВЕЌЕ ОД 40 ДЕНА

ИТАЛИЈА КОНЕЧНО СЕ СОГЛАСИ ДА ГИ ПРИМИ МИГРАНТИТЕ КОИ ПОМИНАА НА МОРЕ ПОВЕЌЕ ОД 40 ДЕНА

Група мигранти која беше спасена од дански танкер во Средоземното Море доби дозвола да се истовари во Италија откако поминала на морето повеќе од 40 д ...
ГРЦИЈА ЈА ПОВИКА ЕВРОПА ДА ПОМОГНЕ ДОДЕКА МИГРАНТИТЕ ОД ИЗГОРЕНИОТ КАМП НА ЛЕЗБОС СПИЈАТ ПО ПАТИШТА И ГРОБИШТА

ГРЦИЈА ЈА ПОВИКА ЕВРОПА ДА ПОМОГНЕ ДОДЕКА МИГРАНТИТЕ ОД ИЗГОРЕНИОТ КАМП НА ЛЕЗБОС СПИЈАТ ПО ПАТИШТА И ГРОБИШТА

Грција ги повика европските земји да преминат од зборови на солидарност и да дејствуваат додека се мачи да им обезбеди засолниште на илјадници мигрант ...
НАЈГОЛЕМИОТ МИГРАНТСКИ КАМП ВО ГРЦИЈА УНИШТЕН ВО ПОЖАР

НАЈГОЛЕМИОТ МИГРАНТСКИ КАМП ВО ГРЦИЈА УНИШТЕН ВО ПОЖАР

Најголемиот мигрантски камп во Грција, пренатрупаната Морија на островот Лезбос, изгоре во пожар, при што илјадници луѓе се евакуирани. Нема информаци ...
ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВТОМОБИЛ СО 12 МИГРАНТИ УДРИ ВО ВОЗИЛО НА МВР КАЈ РАДОВИШ

ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВТОМОБИЛ СО 12 МИГРАНТИ УДРИ ВО ВОЗИЛО НА МВР КАЈ РАДОВИШ

Осум лица синоќа биле хоспитализирани во Клиничката болница во Штип со тешки повреди, што ги добиле во сообраќајната несреќа што се случи на патот Стр ...
1 2 3 4 11 20 / 103 НАПИСИ