Таг: мигранти

1 2 3 4 5 11 30 / 103 НАПИСИ
ВО ПРИКОЛКА КОЈА ДОШЛА НА ЦАРИНСКИ ТЕРМИНАЛ ВО ТЕТОВО НАЈДЕНИ 10 МИГРАНТИ ОД ИРАК, ПАКИСТАН И БАНГЛАДЕШ

ВО ПРИКОЛКА КОЈА ДОШЛА НА ЦАРИНСКИ ТЕРМИНАЛ ВО ТЕТОВО НАЈДЕНИ 10 МИГРАНТИ ОД ИРАК, ПАКИСТАН И БАНГЛАДЕШ

На царинскиот терминал на АД „Тетекс“ денеска цариниците во приколка од шлепер нашле 10 мигранти. Сѐ уште не се знае дали возачот на шлеперот знаел де ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ, А 15 ПОВРЕДЕНИ ОД КОИ 11 МИГРАНТИ СЕ В БОЛНИЦА, ПО ДВЕТЕ СООБРАЌАЈКИ ВЧЕРА КАЈ ШТИП

ЕДЕН ЗАГИНАТ, А 15 ПОВРЕДЕНИ ОД КОИ 11 МИГРАНТИ СЕ В БОЛНИЦА, ПО ДВЕТЕ СООБРАЌАЈКИ ВЧЕРА КАЈ ШТИП

Едно лице загина, а 15 се тешко повредени и хоспитализирани во Клиничката болница во Штип, меѓу нив и 11 мигранти, во синоќашните две сообраќајни неср ...
ТРИНАЕСЕТ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ, ОД КОИ 11 МИГРАНТИ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО БЛИЗИНА НА ШТИП

ТРИНАЕСЕТ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ, ОД КОИ 11 МИГРАНТИ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО БЛИЗИНА НА ШТИП

Тринаесет лица се повредени, од кои единаесет илегални мигранти во сообраќајна несреќа во близина на селото Лакавица, на 20 километри од Штип кон Радо ...
СЕДУММИНА МИГРАНТИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕВРТЕНО КОМБЕ КАЈ СТРУМИЦА, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ

СЕДУММИНА МИГРАНТИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕВРТЕНО КОМБЕ КАЈ СТРУМИЦА, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ

Комбе со битолски регистарски ознаки полно со мигранти синоќа излетало од патот Струмица-Валандово кај раскрсницата кон населените места Раборци и Поп ...
КOMБE СО МИГРАНТИ УДРИ ВО ТРИ КОЛИ ВО СТРУМИЦА, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

КOMБE СО МИГРАНТИ УДРИ ВО ТРИ КОЛИ ВО СТРУМИЦА, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

Комбе со кочански регистарски ознаки кое превезувало мигранти денеска напладне со огромна брзина удри во три патнички моторни возила на улицата Младин ...
ПОЛИЦИЈАТА ВО ГЕВГЕЛИЈА ОТКРИ 142 МИГРАНТИ ШВЕРЦУВАНИ ВО КАМИОН ЛАДИЛНИК

ПОЛИЦИЈАТА ВО ГЕВГЕЛИЈА ОТКРИ 142 МИГРАНТИ ШВЕРЦУВАНИ ВО КАМИОН ЛАДИЛНИК

Во тешко товарно возило со ладилник, граничната полиција откри 142 мигранти кои илегално ја преминале македонско-грчката граница со надеж дека ќе бида ...
ЌЕ ЈА ЗАТВОРИМЕ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ВО СЛУЧАЈ НА НАПЛИВ НА МИГРАНТИ, ВЕЛИ ЧУЛЕВ

ЌЕ ЈА ЗАТВОРИМЕ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ВО СЛУЧАЈ НА НАПЛИВ НА МИГРАНТИ, ВЕЛИ ЧУЛЕВ

Министерот за внатрешни работи Наке Чулев при денешната посета на СВР Тетово кажа дека во случај на наплив на мигранти на јужната граница по најавите ...
ЕВРОПСКА УНИЈА ЌЕ Ѝ ДАДЕ 700 МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРЦИЈА ЗА ДА ЈА ШТИТИ ГРАНИЦАТА ОД МИГРАНТИ

ЕВРОПСКА УНИЈА ЌЕ Ѝ ДАДЕ 700 МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРЦИЈА ЗА ДА ЈА ШТИТИ ГРАНИЦАТА ОД МИГРАНТИ

Европската Унија вети дека ќе ѝ даде силна поддршка на Грција во нејзините напори да го спречи преминувањето на мигрантите на границата со Турција. Пр ...
ПОРАДИ МОЖЕН НАПЛИВ НА МИГРАНТИ АРМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ПРИСУСТВОТО НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

ПОРАДИ МОЖЕН НАПЛИВ НА МИГРАНТИ АРМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ПРИСУСТВОТО НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

Државата будно ја следи ситуацијата со мигрантите на турско-грчката граница и ги презема сите мерки во случај на ексалирање на состојбата, што може да ...
ЕРДОГАН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ПУТИН ЗА ДА СЕ ДОГОВОРИ ПРЕКИН НА ОГНОТ ВО СИРИЈА

ЕРДОГАН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ПУТИН ЗА ДА СЕ ДОГОВОРИ ПРЕКИН НА ОГНОТ ВО СИРИЈА

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека ќе се сретне со Владимир Путин во обид да се постигне договор за прекин на огнот во сириската пров ...
1 2 3 4 5 11 30 / 103 НАПИСИ