Таг: Мило Ѓукановиќ

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ШТО ЌЕ НИ Е ОТВОРЕНА ВРАТА НА ЕУ, КОГА НЕ НÈ ПУШТААТ ДА ВЛЕЗЕМЕ, КАЖА ЃУКАНОВИЌ ПО СРЕДБАТА СО ПЕНДАРОВСКИ

ШТО ЌЕ НИ Е ОТВОРЕНА ВРАТА НА ЕУ, КОГА НЕ НÈ ПУШТААТ ДА ВЛЕЗЕМЕ, КАЖА ЃУКАНОВИЌ ПО СРЕДБАТА СО ПЕНДАРОВСКИ

Од Цетиње за САКАМДАКАЖАМ.МК, Ана Антевска Војната во Украина покажа дека земјите од Западен Балкан мора да бидат дел од Европската унија и тоа тре ...
ЦРНОГОРСКАТА ВЛАДА НЕ МОЖЕ ДА ГИ ПРОЦЕНИ ЛУКСУЗНИТЕ МЕРЦЕДЕСИ НА ЃУКАНОВИЌ ЗА ДА ГИ ПРОДАДЕ

ЦРНОГОРСКАТА ВЛАДА НЕ МОЖЕ ДА ГИ ПРОЦЕНИ ЛУКСУЗНИТЕ МЕРЦЕДЕСИ НА ЃУКАНОВИЌ ЗА ДА ГИ ПРОДАДЕ

Продажбата на двата државни луксузни автомобили „Мерцедес мајбах“ доцни бидејќи сè уште не е направена нивна проценка, соопшти црногорската влада. ...
50.000 ПРИВРЗАНИЦИ НА ЃУКАНОВИЌ СЕ СОБРАА ВО ПОДГОРИЦА ЗА ДА ЈА ОДБРАНАТ ЗЕМЈАТА

50.000 ПРИВРЗАНИЦИ НА ЃУКАНОВИЌ СЕ СОБРАА ВО ПОДГОРИЦА ЗА ДА ЈА ОДБРАНАТ ЗЕМЈАТА

Педесет илјади луѓе вечерва се собраа на централниот плоштад во Подгорица за да му изразат поддршка на досегашниот премиер Мило Ѓукановиќ, чија партиј ...
ЃУКАНОВИЌ ПРИЗНА ДЕКА ПО 30 ГОДИНИ МОЖЕБИ ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА, ЦРНА ГОРА МОЖЕ ДА ДОБИЕ ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА

ЃУКАНОВИЌ ПРИЗНА ДЕКА ПО 30 ГОДИНИ МОЖЕБИ ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА, ЦРНА ГОРА МОЖЕ ДА ДОБИЕ ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА

Мило Ѓукановиќ призна дека веројатно нема да има доволно мандати за повторно да формира влада, со што по цели 30 години би можел да оди во опозиција. ...
ОПОЗИЦИЈАТА ПРОГЛАСИ ПАД НА РЕЖИМОТ НА ЃУКАНОВИЌ ПО ДЕНЕШНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА

ОПОЗИЦИЈАТА ПРОГЛАСИ ПАД НА РЕЖИМОТ НА ЃУКАНОВИЌ ПО ДЕНЕШНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВО ЦРНА ГОРА

Црногорската опозиција прогласи пад на режимот додека прелиминарните резултати од денешните парламентарни избори ѝ даваат само еден пратенички мандат ...
ЦРНОГОРСКИ ОПОЗИЦИСКИ ПОЛИТИЧАРИ ОСУДЕНИ НА ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБИДОТ ДА ГО СОБОРАТ ЃУКАНОВИЌ ВО 2016

ЦРНОГОРСКИ ОПОЗИЦИСКИ ПОЛИТИЧАРИ ОСУДЕНИ НА ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБИДОТ ДА ГО СОБОРАТ ЃУКАНОВИЌ ВО 2016

Суд во Подгорица осуди на петгодишен затвор двајца проруски опозициски политичари кои се обидоа да ја соборат власта во Црна Гора во октомври 2016 год ...
МИЛИЈАРДА ЕВРА ТРЕБА ДА ПОЗАЈМИ НОВАТА ВЛАДА ЗА ДА ПРОРАБОТИ СТОПАНСТВОТО, ВЕЛАТ БИЗНИСМЕНИТЕ

МИЛИЈАРДА ЕВРА ТРЕБА ДА ПОЗАЈМИ НОВАТА ВЛАДА ЗА ДА ПРОРАБОТИ СТОПАНСТВОТО, ВЕЛАТ БИЗНИСМЕНИТЕ

Бизнисмените го обвинија ДУИ дека влечењето и тактизирањето при преговорите за нова влада му нанесува огромна штета на стопанството на Македонија. На ...
РУСИЈА ОРГАНИЗИРАЛА ПУЧ ВО ЦРНА ГОРА, ПОКАЖА ИСТРАГАТА НА ЦРНОГОРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

РУСИЈА ОРГАНИЗИРАЛА ПУЧ ВО ЦРНА ГОРА, ПОКАЖА ИСТРАГАТА НА ЦРНОГОРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Истрагата на црногорските власти покажала дека руски националисти стојат зад наводниот обид за пуч на денот на изборите поради планот на владата да му ...
ЃУКАНОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ПО 25 ГОДИНИ НА ВЛАСТ ВО ЦРНА ГОРА

ЃУКАНОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ПО 25 ГОДИНИ НА ВЛАСТ ВО ЦРНА ГОРА

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ ќе се повлече откако владееше неприкосновено 25 години, а неговата Демократска партија на социјалистите го именува ...
ЃУКАНОВИЌ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА, НО БЕЗ МНОЗИНСТВО ДА ФОРМИРА ВЛАДА

ЃУКАНОВИЌ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА, НО БЕЗ МНОЗИНСТВО ДА ФОРМИРА ВЛАДА

Владеачката партија на премиерот Мило Ѓукановиќ освои најмногу гласови на парламентарните избори во Црна Гора, но недоволно за сама да формира влада и ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ