Таг: Минхен

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
АВСТРИСКИОТ ДИРИГЕНТ СОЛТЕС ПОЧИНА ОТКАКО КОЛАБИРАШЕ НА ОПЕРА ВО МИНХЕН

АВСТРИСКИОТ ДИРИГЕНТ СОЛТЕС ПОЧИНА ОТКАКО КОЛАБИРАШЕ НА ОПЕРА ВО МИНХЕН

Австрискиот диригент Штефан Солтес почина вчера откако колабираше за време на изведба на опера во Националниот театар во Минхен. Седумдесет и тригодиш ...
СЕ ПРЕВРТЕ ВОЗ ВО ГАРМИШ ПАРТЕКИРХЕН ВО ГЕРМАНИЈА, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ

СЕ ПРЕВРТЕ ВОЗ ВО ГАРМИШ ПАРТЕКИРХЕН ВО ГЕРМАНИЈА, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ

Во железничката несреќа која денеска се случи на линијата Гармиш Партенкирхен-Минхен, потврдена е смртта на најмалку тројца патници. Повеќе од 60 луѓе ...
УЕФА НЕ МУ ДОЗВОЛИ НА МИНХЕН ДА ГО ОСВЕТЛИ СТАДИОНОТ ВО БОИТЕ НА ВИНОЖИТОТО ЗА МЕЧОТ ГЕРМАНИЈА-УНГАРИЈА

УЕФА НЕ МУ ДОЗВОЛИ НА МИНХЕН ДА ГО ОСВЕТЛИ СТАДИОНОТ ВО БОИТЕ НА ВИНОЖИТОТО ЗА МЕЧОТ ГЕРМАНИЈА-УНГАРИЈА

УЕФА го одби барањето на градските власти на Минхен тамошниот стадион да биде осветлен во боите на виножитото за утрешниот натпревар од Европското прв ...
ОКТОБЕРФЕСТ ОТКАЖАН ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ОКТОБЕРФЕСТ ОТКАЖАН ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Октоберфест, најголемиот фестивал на пивото на светот, нема да се одржи оваа година поради пандемијата на коронавирусот, објави владата на сојузната д ...
КУМАНОВЕЦ СПАСИ ЧОВЕК ДА НЕ ИЗГОРИ ВО ПОЖАР И ДОБИ ДВА ОРДЕНА ЗА ХРАБРОСТ ВО ГЕРМАНИЈА

КУМАНОВЕЦ СПАСИ ЧОВЕК ДА НЕ ИЗГОРИ ВО ПОЖАР И ДОБИ ДВА ОРДЕНА ЗА ХРАБРОСТ ВО ГЕРМАНИЈА

Кумановец кој живее и работи во Минхен, Германија, награден е со највисоки признанија за храброст во сојузната покраина Баварија, затоа што спасил чов ...
ЗАЕВ И ЦИПРАС ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО МИНХЕН В ПЕТОК

ЗАЕВ И ЦИПРАС ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО МИНХЕН В ПЕТОК

Премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас ќе се сретнат в петок на Минхенската конференција за безбедност, потврдија од Владата. Станува збор за најголем ...
БАВАРИЈА САКА ДА ЗАТВОРА ПОЛИТИЧАРИ ОТИ НЕ СЕ БОРАТ ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

БАВАРИЈА САКА ДА ЗАТВОРА ПОЛИТИЧАРИ ОТИ НЕ СЕ БОРАТ ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

Судот во Минхен размислува да затвори неколкумина високи баварски функционери затоа што не успеале да преземат мерки против аерозагадувањето во градот ...
ЕУРОВИНГС ЌЕ МУ БИДЕ КОНКУРЕНЦИЈА НА ВИЗЕР ИАКО НЕМА ВЛАДИНИ СУБВЕНЦИИ И ГОЛЕМИ ПОПУСТИ ОД ТАВ

ЕУРОВИНГС ЌЕ МУ БИДЕ КОНКУРЕНЦИЈА НА ВИЗЕР ИАКО НЕМА ВЛАДИНИ СУБВЕНЦИИ И ГОЛЕМИ ПОПУСТИ ОД ТАВ

Визер ќе добие конкуренција на летовите кон Минхен. Од 31 октомври и нискобуџетната авиокомпанија „Еуровингс“, членка на групацијата „Луфтханза“, секо ...
МАСОВНИОТ УБИЕЦ ОД МИНХЕН СЕ ЗАНЕСУВАЛ ДЕКА Е ХИТЛЕР

МАСОВНИОТ УБИЕЦ ОД МИНХЕН СЕ ЗАНЕСУВАЛ ДЕКА Е ХИТЛЕР

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН - ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ КАРГОВ Масовниот убиец од Минхен, кој минатиот петок уби девет и повреди триесетина ли ...
ТИНЕЈЏЕРСКИОТ МАСАКР ВО ШТУТГАРТ БИЛ ИНСПИРАЦИЈА ЗА УБИЕЦОТ ВО МИНХЕН

ТИНЕЈЏЕРСКИОТ МАСАКР ВО ШТУТГАРТ БИЛ ИНСПИРАЦИЈА ЗА УБИЕЦОТ ВО МИНХЕН

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ КАРГОВ Германските медиуми ги споредуваат петочниот масакр во Минхен кога загинаа 10 лу ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ