Таг: министер за здравство

1 8 9 10100 / 100 НАПИСИ
МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ СТАНА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГОСТИВАР

МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ СТАНА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГОСТИВАР

Министерот за здравство Арбен Таравари е избран за градоначалник на Гостивар. Неофицијално според извори од партијата на Таравари, Алијанса за Албанци ...
НЕВРОЛОГОТ ТАРАВАРИ ГО СОВЕТУВА МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ ЗА 200 ЕВРА, ТОЈ ВЕЛИ ДЕКА НЕ ЗЕЛ ПАРИ

НЕВРОЛОГОТ ТАРАВАРИ ГО СОВЕТУВА МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ ЗА 200 ЕВРА, ТОЈ ВЕЛИ ДЕКА НЕ ЗЕЛ ПАРИ

Неврологот Арбен Таравари е именуван за национален советник на министерот за здравство Арбен Таравари и за работата ќе добива месечен надомест од 12.0 ...
АКО НЕ ПОБЕДИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗАЕВ БИ ГО ВРАТИЛ ТАРАВАРИ ЗА МИНИСТЕР

АКО НЕ ПОБЕДИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗАЕВ БИ ГО ВРАТИЛ ТАРАВАРИ ЗА МИНИСТЕР

Премиерот Зоран Заев е подготвен да го задржи Арбен Таравари како министер за здравство ако тој не победи за градоначалник во Гостивар, како кандидат ...
ДИРЕКТОРИТЕ НА КЛИНИКИТЕ ЌЕ ГИ БРОЈАТ ОПРЕМАТА И ДОЛГОВИТЕ ПО НАЛОГ НА ТАРАВАРИ

ДИРЕКТОРИТЕ НА КЛИНИКИТЕ ЌЕ ГИ БРОЈАТ ОПРЕМАТА И ДОЛГОВИТЕ ПО НАЛОГ НА ТАРАВАРИ

Директорите на клиниките да ги пребројат апаратите и опремата со која располагаат и да поднесат и финансиски извештај и извештај за долговите на устан ...
БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ТОДОРОВ ЌЕ ГО РЕВИДИРА ПРОЕКТОТ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ТИМОТ НА ТАРАВАРИ

БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ТОДОРОВ ЌЕ ГО РЕВИДИРА ПРОЕКТОТ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ТИМОТ НА ТАРАВАРИ

Советникот на ексминистерот за здравство Никола Тодоров, Јован Грпоски, е во тимот што го ревидира проектот и договорот од 72 милиони евра за изградба ...
НОВОРОДЕНЧИЊАТА ЌЕ СЕ ЗАВЕДУВААТ ВО МАТИЧНО ИСТИОТ ДЕН ПО РАЃАЊЕТО, НАЈАВИ ТАРАВАРИ

НОВОРОДЕНЧИЊАТА ЌЕ СЕ ЗАВЕДУВААТ ВО МАТИЧНО ИСТИОТ ДЕН ПО РАЃАЊЕТО, НАЈАВИ ТАРАВАРИ

Новороденчињата ќе бидат заведени во матичната книга на родени уште истиот ден по раѓањето и веднаш ќе добијат извод, како и календар на вакцини со пр ...
ТАРАВАРИ, ТУКА СУМ, СЕ ЈАВИ ДИРЕКТОРОТ НА ФЗОМ СТЕФАНОВСКИ, А МИНИСТЕРОТ МУ ОДГОВОРИ ДА СЕ ПАКУВА

ТАРАВАРИ, ТУКА СУМ, СЕ ЈАВИ ДИРЕКТОРОТ НА ФЗОМ СТЕФАНОВСКИ, А МИНИСТЕРОТ МУ ОДГОВОРИ ДА СЕ ПАКУВА

„Ова се вашите последни денови како директор на Фондот за здравствено осигурување“, му порача министерот за здравство Арбен Таравари на директорот на ...
ТОДОРОВ МУ ДАДЕ ДВЕ ДРЖАВНИ КОЛИ НА ГРУЕВСКИ НА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН КАКО ЗАМЕНИК ПРЕМИЕР

ТОДОРОВ МУ ДАДЕ ДВЕ ДРЖАВНИ КОЛИ НА ГРУЕВСКИ НА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН КАКО ЗАМЕНИК ПРЕМИЕР

Никола Тодоров, како заменик премиер во владата на Емил Димитриев, му одобрил две службени возила за користење на поранешниот премиер Никола Груевски ...
ГО ФАЛЕА ТАРАВАРИ, ПА МУ СЕ ЗАКАНИЈА ОТКАКО ИМ ГО НАЛУТИ ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ГО ФАЛЕА ТАРАВАРИ, ПА МУ СЕ ЗАКАНИЈА ОТКАКО ИМ ГО НАЛУТИ ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ денеска му порача на министерот за здравство Арбен Таравари „многу да не се сили, да не скока, да се приземји, да не дојде брзо време да го ...
АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ НЕМА ДА РАЗГОВАРА СО ВМРО-ДПМНЕ ДОДЕКА НА ЧЕЛО Е ГРУЕВСКИ

АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ НЕМА ДА РАЗГОВАРА СО ВМРО-ДПМНЕ ДОДЕКА НА ЧЕЛО Е ГРУЕВСКИ

Новоизбраниот министер за здравство Арбен Таравари денеска го посети Клиничкиот центар во Тетово, како прва поголема здравствена установа што ја посет ...
1 8 9 10100 / 100 НАПИСИ