Таг: министерство за образование

1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ
ДА КАЖЕМЕ „НЕ“ НА УНИШТУВАЊЕТО НА ГЕОГРАФИЈАТА КАКО ПРЕДМЕТ, БАРААТ ЗДРУЖЕНИЈАТА НА ГЕОГРАФИ

ДА КАЖЕМЕ „НЕ“ НА УНИШТУВАЊЕТО НА ГЕОГРАФИЈАТА КАКО ПРЕДМЕТ, БАРААТ ЗДРУЖЕНИЈАТА НА ГЕОГРАФИ

Здруженијата на географи покренаа петиција и доставија барање до Министерството за образование, Бирото за развој на образованието и претседателот на д ...
ПАК НЕМА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА ОД ВП ДОМ „ТЕТОВО”, ЗА ЦЕЛА ШКОЛСКА ГОДИНА ИМАА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА НАСТАВА 

ПАК НЕМА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ДЕЦАТА ОД ВП ДОМ „ТЕТОВО”, ЗА ЦЕЛА ШКОЛСКА ГОДИНА ИМАА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА НАСТАВА 

Во Воспитно-поправниот дом во Тетово, штитениците посетуваа настава само неколку дена во јануари. Пак е прекината наставата за децата. Само што поч ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ СТАНУВА НАЈПРОБЛЕМАТИЧЕН И НАЈНЕФУНКЦИОНАЛЕН РЕСОР, ОМБУДСМАНОТ ЗИБЕРИ ГИ ОБЈАВИ СИТЕ ПОПЛАКИ НА РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ СТАНУВА НАЈПРОБЛЕМАТИЧЕН И НАЈНЕФУНКЦИОНАЛЕН РЕСОР, ОМБУДСМАНОТ ЗИБЕРИ ГИ ОБЈАВИ СИТЕ ПОПЛАКИ НА РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ

Министерството за образование раководено од министерот Јетон Шаќири од ДУИ стана едно од најнефункционалните министерства во Владата и според информац ...
ПРЕКИНАТ ШТРАЈКОТ ВО УЧИЛИШТАТА, СПОРОТ СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ СЕ РЕШАВА СО ПОМИРУВАЊЕ

ПРЕКИНАТ ШТРАЈКОТ ВО УЧИЛИШТАТА, СПОРОТ СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ СЕ РЕШАВА СО ПОМИРУВАЊЕ

Претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) Јаким Неделков попладнево кажа дека го ставаат во мирување штрајкот во училиштата. ...
МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ ПОБАРА ШТРАЈКОТ ДА ПРЕКИНЕ И ДЕЦАТА ДА СЕ ВРАТАТ ВО УЧИЛИШТЕ, ОД СОНК ВЕЛАТ ТОА ЌЕ БИДЕ КОГА ЌЕ ИМ СЕ ПОКАЧАТ ПЛАТИТЕ

МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ ПОБАРА ШТРАЈКОТ ДА ПРЕКИНЕ И ДЕЦАТА ДА СЕ ВРАТАТ ВО УЧИЛИШТЕ, ОД СОНК ВЕЛАТ ТОА ЌЕ БИДЕ КОГА ЌЕ ИМ СЕ ПОКАЧАТ ПЛАТИТЕ

Министерот за образование Јетон Шаќири денеска ги повика наставниците да го прекинат штрајкот и учениците од понеделник да се вратат на училиште. По ч ...
ОПШТИНА КАРПОШ ОД 1 МАРТ ВОВЕДУВА ДНЕВЕН ПРЕСТОЈ ВО ШКОЛИТЕ, КИСЕЛА ВОДА ЌЕ ОДЛУЧИ ДЕНОВИВЕ

ОПШТИНА КАРПОШ ОД 1 МАРТ ВОВЕДУВА ДНЕВЕН ПРЕСТОЈ ВО ШКОЛИТЕ, КИСЕЛА ВОДА ЌЕ ОДЛУЧИ ДЕНОВИВЕ

Од 1 март ќе има дневен престој во основните училишта во скопската општина Карпош, а деновиве ќе се одлучи дали и во кои училишта ќе има во општината ...
85 ОТСТО ОД КОМПАНИИТЕ САКААТ ДА ПРИМАТ УЧЕНИЦИ НА ПРАКТИЧНА НАСТАВА, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

85 ОТСТО ОД КОМПАНИИТЕ САКААТ ДА ПРИМАТ УЧЕНИЦИ НА ПРАКТИЧНА НАСТАВА, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Осумдесет и пет отсто од компаниите во земјава се подготвени да примаат ученици на практична настава, вели министерката за образование и наука Мила Ца ...
РОДИТЕЛИТЕ НА ШТИПСКИОТ МАТЕМАТИЧКИ ШАМПИОН ГИ ОДБИЈА ПРИВАТНИТЕ ДОНАЦИИ, БАРААТ МОН ДА ГО СМЕНИ ЗАКОНОТ ЗА ПОДДРШКА НА ТАЛЕНТИРАНИ ДЕЦА

РОДИТЕЛИТЕ НА ШТИПСКИОТ МАТЕМАТИЧКИ ШАМПИОН ГИ ОДБИЈА ПРИВАТНИТЕ ДОНАЦИИ, БАРААТ МОН ДА ГО СМЕНИ ЗАКОНОТ ЗА ПОДДРШКА НА ТАЛЕНТИРАНИ ДЕЦА

По веста дека на штипскиот математичар Дамјан Давков Министерството за образование и наука (МОН) не му одобри парична награда затоа што стана државен ...
КИНЕСКИ КОПНЕЖ

КИНЕСКИ КОПНЕЖ

Работава е, или ЕУ или смрт. ...
СЕДУМ УЧЕНИЦИ И ПЕТ НАСТАВНИЦИ ОД НАСТАВА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

СЕДУМ УЧЕНИЦИ И ПЕТ НАСТАВНИЦИ ОД НАСТАВА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Седум ученици и 5 наставници кои имале настава со физичко присуство имаат коронавирус. Од Министерството за образование информираат дека до 12 часот д ...
1 2 3 6 10 / 52 НАПИСИ