Таг: Министерство за одбрана

1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ
ВТОР ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА, ДОМА МУ ПРОНАШЛЕ МИЛИОН ДОЛАРИ

ВТОР ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА, ДОМА МУ ПРОНАШЛЕ МИЛИОН ДОЛАРИ

Втор висок функционер на руското министерство за одбрана е уапсен под обвинение за корупција, два дена откако Владимир Путин го смени министерот Серге ...
УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ ПОДИГНАТО ПРЕД МАКЕДОНСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА КАКО ПОДДРШКА ПРЕД ВТОРАТА ГОДИШНИНА ОД РУСКАТА ИНВАЗИЈА

УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ ПОДИГНАТО ПРЕД МАКЕДОНСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА КАКО ПОДДРШКА ПРЕД ВТОРАТА ГОДИШНИНА ОД РУСКАТА ИНВАЗИЈА

Утрово пред Министерството за одбрана во Скопје беше подигнато украинското знаме во знак на поддршка за одбраната на територијалниот интегритет и суве ...
17-КАТНИЦАТА КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ, ДИРЕКТОРОТ НА КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР ВЕЛИ ДОЗНАЈТЕ САМИ ЗОШТО ДАДОВ ПОЗИТИВНО МИСЛЕЊЕ

17-КАТНИЦАТА КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ, ДИРЕКТОРОТ НА КОНЗЕРВАТОРСКИ ЦЕНТАР ВЕЛИ ДОЗНАЈТЕ САМИ ЗОШТО ДАДОВ ПОЗИТИВНО МИСЛЕЊЕ

Зградата на 17 ката во заштитеното подрачје кај Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ може да се гради, откако вчера Конзерваторскиот центар дал ...
ОКОЛУ БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ НЕ СМЕЕ ДА ИМА ВИСОКИ И ГОЛЕМИ ОБЈЕКТИ ОТИ СЕ ПРЕПРЕКА ЗА БЕЗБЕДНО СЛЕТУВАЊЕ НА ХЕЛИКОПТЕРИ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ

ОКОЛУ БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ НЕ СМЕЕ ДА ИМА ВИСОКИ И ГОЛЕМИ ОБЈЕКТИ ОТИ СЕ ПРЕПРЕКА ЗА БЕЗБЕДНО СЛЕТУВАЊЕ НА ХЕЛИКОПТЕРИ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ

Во соседството  на Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје не смее да има големи и високи објекти оти нема да може да слетуваат хеликопт ...
НОВИ 31 МИЛИОН ДОЛАРИ ПОМОШ ОД САД ЗА МОДЕРНИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНСКАТА АРМИЈА ЗА ВКУПНО 137 МИЛИОНИ ВО ПОСЛЕДНАВА ГОДИНА

НОВИ 31 МИЛИОН ДОЛАРИ ПОМОШ ОД САД ЗА МОДЕРНИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНСКАТА АРМИЈА ЗА ВКУПНО 137 МИЛИОНИ ВО ПОСЛЕДНАВА ГОДИНА

Со нови 31 милион долари финансиска поддршка, Соединетите Американски Држави продолжуваат да го поддржуваат процесот на модернизација и опремување на ...
ВИСОКА ФУНКЦИОНЕРКА ВО РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА ПОЧИНА ОТКАКО ПАДНАЛА ОД 16. КАТ

ВИСОКА ФУНКЦИОНЕРКА ВО РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА ПОЧИНА ОТКАКО ПАДНАЛА ОД 16. КАТ

Висока функционерка во руското министерство за одбрана почина откако паднала од 16. кат на нејзината зграда во Санкт Петербург, објавија локалните мед ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ КУПИ СИСТЕМ ЗА ПРОТИВВОЗДУШНА ОДБРАНА ОД ФРАНЦИЈА

МАКЕДОНИЈА ЌЕ КУПИ СИСТЕМ ЗА ПРОТИВВОЗДУШНА ОДБРАНА ОД ФРАНЦИЈА

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска кажа дека македонската армија ќе набави современ систем за противвоздушна одбрана (ПВО) од Франциј ...
ДОНАЦИЈАТА ЗА УКРАИНА НЕМА ДА ЈА ЗАСЕГНЕ БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ НА АРМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

ДОНАЦИЈАТА ЗА УКРАИНА НЕМА ДА ЈА ЗАСЕГНЕ БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ НА АРМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Владата досега донела три одлуки за донации на Украина и од безбедносни причини се класифицирани информациите за тоа што и каков вид опрема се донира, ...
КАНАДСКИ ВОЕН АВИОН ОДЛЕТА ОД СКОПЈЕ ВО ЖЕШОВ КАДЕ ШТО СЕ ТРАНСПОРТИРА ВОЕНАТА ОПРЕМА ЗА УКРАИНА

КАНАДСКИ ВОЕН АВИОН ОДЛЕТА ОД СКОПЈЕ ВО ЖЕШОВ КАДЕ ШТО СЕ ТРАНСПОРТИРА ВОЕНАТА ОПРЕМА ЗА УКРАИНА

Канадски воен транспортен авион вечерва одлета од Скопје во полскиот град Жешов, каде што пристигнува воената помош за Украина. Аеродромот во Жешов се ...
НЕМА ДА БИДАМ ДЕЛ ОД НОВАТА ВЛАДА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ШЕКЕРИНСКА

НЕМА ДА БИДАМ ДЕЛ ОД НОВАТА ВЛАДА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ШЕКЕРИНСКА

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска нема да биде дел од новата Влада, која треба да ја состави идниот мандатар Димитар Ковачевски. На денешната ...
1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ