Таг: Министерство за труд и социјална политика

1 7 8 990 / 90 НАПИСИ
СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ НЕ ДАВА ДА СЕ ОТВОРАТ НАРОДНИТЕ КУЈНИ ВО КУМАНОВО

СОВЕТОТ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ НЕ ДАВА ДА СЕ ОТВОРАТ НАРОДНИТЕ КУЈНИ ВО КУМАНОВО

Советот за јавни набавки не му дава согласност на Министерството за труд и социјална политика да го продолжи договорот со старата фирма за подготовка ...
СЕ ПРЕБРОЈУВААТ ЛИЦАТА ШТО ГУБАТ МНОГУ ПАРИ ВО ПРИВАТНИТЕ ПЕНЗИСКИ ФОНДОВИ

СЕ ПРЕБРОЈУВААТ ЛИЦАТА ШТО ГУБАТ МНОГУ ПАРИ ВО ПРИВАТНИТЕ ПЕНЗИСКИ ФОНДОВИ

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) ќе прави измени на неколку закони со кои се уредува членувањето во вториот пензиски фонд откако мин ...
МИТРЕВСКИ НАСИЛНО ВЛЕЗЕ ВО СИНДИКАТОТ, ПОВРЕДЕН В.Д. ЛИДЕРОТ ДИМОВСКИ

МИТРЕВСКИ НАСИЛНО ВЛЕЗЕ ВО СИНДИКАТОТ, ПОВРЕДЕН В.Д. ЛИДЕРОТ ДИМОВСКИ

Приврзаниците на разрешениот претседател на Синдикатот Живко Митревски со сила ги избркаа преставниците на 4-тирите гранковни синдикати кои ја имаа за ...
СПАСОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО СИ ЗАМИНА ОД МВР, НОВ МИНИСТЕР Е АГИМ НУХИУ

СПАСОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО СИ ЗАМИНА ОД МВР, НОВ МИНИСТЕР Е АГИМ НУХИУ

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и официјално повеќе не е министер за внатрешни работи, откако претпладнево, како што потврдија за „Мет ...
МИТРЕВСКИ СМЕНЕТ, НОВ ЛИДЕР НА СИНДИКАТОТ Е ДАРКО ДИМОВСКИ

МИТРЕВСКИ СМЕНЕТ, НОВ ЛИДЕР НА СИНДИКАТОТ Е ДАРКО ДИМОВСКИ

Живко Митревски не е веќе претседател на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ). Тој е сменет на седницата на Советот на 13 ноември, а за в.д. син ...
КОЦЕ Ѝ ЗАРАБОТИ НА МАКЕДОНИЈА ЕВРОПСКА ТУЖБА, ОСТАВИ 6 ТРУДНИ ЖЕНИ И 78 ДЕЦА БЕЗ ДОМОВИ

КОЦЕ Ѝ ЗАРАБОТИ НА МАКЕДОНИЈА ЕВРОПСКА ТУЖБА, ОСТАВИ 6 ТРУДНИ ЖЕНИ И 78 ДЕЦА БЕЗ ДОМОВИ

Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски на Македонија ѝ заработи европска тужба со уривањето на импровизираната ромска населба под Кале во Скопје. ...
ДЕЦАТА БОЛНИ ОД ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА ПАК ЌЕ ПРИМААТ ПАРИЧНА ПОМОШ ЗА ЛЕКУВАЊЕ, ПО РЕАКЦИЈАТА НА ОМБУДСМАНОТ

ДЕЦАТА БОЛНИ ОД ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА ПАК ЌЕ ПРИМААТ ПАРИЧНА ПОМОШ ЗА ЛЕКУВАЊЕ, ПО РЕАКЦИЈАТА НА ОМБУДСМАНОТ

Лицата со цистична фиброза од вчера се вратени во Правилникот за оцена на видот и степенот на попреченост на лицата во менталниот или телесниот развој ...
ДИМЕ СПАСОВ Ѝ ГИ ЗЕЛ НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ДАЛЕЧИНСКИТЕ ОД КЛИМИТЕ

ДИМЕ СПАСОВ Ѝ ГИ ЗЕЛ НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ДАЛЕЧИНСКИТЕ ОД КЛИМИТЕ

Ексминистерот за труд и социјална политика Диме Спасов и оставил празна канцеларија на новата министерката  Фросина Ременски тврдат за САКАМДАКАЖАМ.МК ...
ДИМЕ СПАСОВ МОЛЧИ ЗА МОНСТРУМОТ ОД КАВАДАРЦИ, СЛУЖБЕНИЦИ ВЕЌЕ ОСУДЕНИ ЗА НЕСОВЕСНА РАБОТА, ЗАДОЛЖЕНИ ЗА ПОМОШ И НА ВРЗУВАНАТА И ГОРЕНА ЖЕНА

ДИМЕ СПАСОВ МОЛЧИ ЗА МОНСТРУМОТ ОД КАВАДАРЦИ, СЛУЖБЕНИЦИ ВЕЌЕ ОСУДЕНИ ЗА НЕСОВЕСНА РАБОТА, ЗАДОЛЖЕНИ ЗА ПОМОШ И НА ВРЗУВАНАТА И ГОРЕНА ЖЕНА

Министерството за труд и социјална политика молчи за случајот на монструмот од Кавадарци кој на жената и ископал гроб под креветот и врзана за кредене ...
НА ЖЕНА МУ И ИСКОПАЛ ГРОБ ПОД КРЕВЕТ И ВРЗАНА ЗА КРЕДЕНЕЦ ЈА ГОРЕЛ СО ПЕГЛА

НА ЖЕНА МУ И ИСКОПАЛ ГРОБ ПОД КРЕВЕТ И ВРЗАНА ЗА КРЕДЕНЕЦ ЈА ГОРЕЛ СО ПЕГЛА

Ја врзувал за креденец, ја горел со пегла и ископал гроб под креветот на кој што спиела. Ова е кусо објаснување на однесувањето на насилник од Кавадар ...
1 7 8 990 / 90 НАПИСИ