Таг: Министерство за здравство

1 2 3 4 5 101 30 / 1005 НАПИСИ
29 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 1.166 БОЛНИ ОД 6.458 ТЕСТОВИ

29 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 1.166 БОЛНИ ОД 6.458 ТЕСТОВИ

Дваесет и девет лица починаа од ковид-19 во болнички услови за 24 часа, а од 6.458 тестирања, регистрирани се 1.166 нови случаи, вели Министерството з ...
ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО ВО ЗЕМЈАВА НЕ СЕ КОРИСТИ „ИВЕРМЕКТИН“ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ

ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО ВО ЗЕМЈАВА НЕ СЕ КОРИСТИ „ИВЕРМЕКТИН“ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ

Во ковид центрите во јавното здравство лекот „ивермектин“ не се употребува при клинички третман на пациенти заболени со ковид-19 вирусот, велат од Мин ...
32-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ДЕЛЧЕВО МЕЃУ 32-ТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 1.210 НОВИ БОЛНИ ОД 7.084 ТЕСТОВИ

32-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ДЕЛЧЕВО МЕЃУ 32-ТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 1.210 НОВИ БОЛНИ ОД 7.084 ТЕСТОВИ

Триесет и две лица починаа изминатото деноноќие од ковид-19, од кои најмладото има 32 години, стои во извештајот од Министерството за здравство. Напра ...
НАД ПОЛА МИЛИОН ГРАЃАНИ СЕ ВАКЦИНИРАНИ СО ДВЕ ДОЗИ ПРОТИВ КОВИД-19

НАД ПОЛА МИЛИОН ГРАЃАНИ СЕ ВАКЦИНИРАНИ СО ДВЕ ДОЗИ ПРОТИВ КОВИД-19

Над пола милиони граѓанки и граѓани се целосно ревакцинирани против ковид-19 во земјава. Според податоците од Министерството за здравство, на вакцинал ...
27 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 53 ДО 84 ГОДИНИ, УШТЕ 333 БОЛНИ ОД 3.022 ТЕСТА

27 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 53 ДО 84 ГОДИНИ, УШТЕ 333 БОЛНИ ОД 3.022 ТЕСТА

Дваесет и седум лица починаа за 24 часа од ковид-19, а од 3.022 тестирања регистрирани се 333 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. При ...
116 ИЛЈАДИ НОВИ ВАКЦИНИРАНИ ОТКАКО СЕ БАРА ПОТВРДА ЗА КАФЕАНА

116 ИЛЈАДИ НОВИ ВАКЦИНИРАНИ ОТКАКО СЕ БАРА ПОТВРДА ЗА КАФЕАНА

116.773 граѓани се вакцинираа против ковид-19 за нецели две недели откако Владата најави рестрикции за невакцинираните во саботата вечер на 7 август. ...
24 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 43 ДО 79 ГОДИНИ, УШТЕ 1.074 НОВОЗАРАЗЕНИ

24 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 43 ДО 79 ГОДИНИ, УШТЕ 1.074 НОВОЗАРАЗЕНИ

Во последните 24 часа има 24 починати од ковид-19 и уште 1.074 нови случаи од 7.571 тестирањe, соопшти Министерството за здравство. Починати се 6 лица ...
ОД 19 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 11 СЕ ОД ТЕТОВО И ГОСТИВАР, УШТЕ 1.158 БОЛНИ ОД 6.256 ТЕСТОВИ

ОД 19 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 11 СЕ ОД ТЕТОВО И ГОСТИВАР, УШТЕ 1.158 БОЛНИ ОД 6.256 ТЕСТОВИ

Деветнаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, а од 6.256 тестови регистрирани се 1.158 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. ...
ЕУ ГО ПРИЗНА МАКЕДОНСКИОТ ДИГИТАЛЕН КОВИД СЕРТИФИКАТ, НО ЗЕМЈИТЕ ЧЛЕНКИ ПАК МОЖЕ ДА ПОБАРААТ ДОПОЛНИТЕЛНИ МЕРКИ

ЕУ ГО ПРИЗНА МАКЕДОНСКИОТ ДИГИТАЛЕН КОВИД СЕРТИФИКАТ, НО ЗЕМЈИТЕ ЧЛЕНКИ ПАК МОЖЕ ДА ПОБАРААТ ДОПОЛНИТЕЛНИ МЕРКИ

Eвропската комисија го усвои националниот дигитален ковид сертификат на Македонија што значи дека со ова се избегнуваат сите ограничувања во патувањат ...
15 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 37 ДО 79 ГОДИНИ, УШТЕ 1.081 БОЛЕН

15 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 37 ДО 79 ГОДИНИ, УШТЕ 1.081 БОЛЕН

Петнаесет починати од ковид-19 и уште 1.081 нови случаи од 6.802 тестирањa се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. ...
1 2 3 4 5 101 30 / 1005 НАПИСИ