Таг: Министерство за здравстѕво

36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК ОД РЕСЕН, УШТЕ 1.037 БОЛНИ ОД 6.654 ТЕСТОВИ

36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК ОД РЕСЕН, УШТЕ 1.037 БОЛНИ ОД 6.654 ТЕСТОВИ

Во изминатите 24 часа починаа 36 лица од компликации на ковид-19 меѓу кои и 24-годишник од Ресен. Починати се 11 лица од Скопје ( 76г, 70г, 69г, 67г, ...
7 ОД 18-ТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ПОЧИНАЛЕ ДОМА, УШТЕ 50 ПОЗИТИВНИ ОД 2.995 ТЕСТОВИ

7 ОД 18-ТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ПОЧИНАЛЕ ДОМА, УШТЕ 50 ПОЗИТИВНИ ОД 2.995 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа  по компликации од ковид-19 починаа 18 лица, а од  2.955 тестирања, регистрирани се 50 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 27, ...
2 / 2 НАПИСИ