Таг: Министерство за земјоделие

АКО ДО 18 ФЕВРУАРИ НЕ ИМ БИДАТ ИСПЛАТЕНИ СУБВЕНЦИИТЕ, ОРИЗАРИТЕ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ РЕГИОНАЛНИОТ И ЕКПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-КОЧАНИ

АКО ДО 18 ФЕВРУАРИ НЕ ИМ БИДАТ ИСПЛАТЕНИ СУБВЕНЦИИТЕ, ОРИЗАРИТЕ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ РЕГИОНАЛНИОТ И ЕКПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-КОЧАНИ

Оризопроизводителите во Кочанско пак се подготвуваат за нови протести и блокади на патиштата, затоа што надлежните не одговараат  на нивните барања за ...
ВЛАДАТА ЌЕ ГО ИСПЛАТИ ДОЛГОТ НА ПРИВАТНИТЕ ВИНАРИИ КОН ЛОЗАРИТЕ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

ВЛАДАТА ЌЕ ГО ИСПЛАТИ ДОЛГОТ НА ПРИВАТНИТЕ ВИНАРИИ КОН ЛОЗАРИТЕ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Владата ќе го исплати долгот што винарниците „Повардарие“ и „Стефанс винарија“ го имаат кон лозарите, кажа денеска министерот за земјоделие Љупчо Нико ...
УАПСЕНИ ЕКСМИНИСТРИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ И ДЕЛЕВ, ЉУПЧО ДИМОВСКИ ТРИ ЧАСА НЕ ОТВОРАШЕ ВРАТА

УАПСЕНИ ЕКСМИНИСТРИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЦВЕТКОВ, СПАСЕНОСКИ И ДЕЛЕВ, ЉУПЧО ДИМОВСКИ ТРИ ЧАСА НЕ ОТВОРАШЕ ВРАТА

Обвинителството за организиран криминал и одделот за организиран криминал во МВР, по наредба на судија на претходна постапка утринава ги уапсија поран ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ГО ОЦЕНИЈА СО „ДВОЈКА“ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ГО ОЦЕНИЈА СО „ДВОЈКА“ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ

Над 60 проценти од земјоделците во државата му дале „единица“ и „двојка“ на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), затоа ш ...
15 ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ПРОНЕВЕРА НА 220 ИЛЈАДИ ЕВРА ПРЕКУ ЗАКУПИ И СУБВЕНЦИИ, ЗА 7 ПОБАРАН ПРИТВОР

15 ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ПРОНЕВЕРА НА 220 ИЛЈАДИ ЕВРА ПРЕКУ ЗАКУПИ И СУБВЕНЦИИ, ЗА 7 ПОБАРАН ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага против 24 лица за кои постои основано сомнение дека со неза ...
„ПОВАРДАРИЕ“ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЗА РЕКЕТ ПРЕД ИЗБОРИ

„ПОВАРДАРИЕ“ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЗА РЕКЕТ ПРЕД ИЗБОРИ

Винарската визба „Повардарие“ поднесе кривична пријава за измама и злоупотреба на службената положба и овластувања против поранешниот министер за земј ...
ПАК ЗАТВОРЕНИ ВЕНТИЛИТЕ НА БРАНАТА ПАЉУРЦИ, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД БОГДАНЦИ БЕЗ ВОДА

ПАК ЗАТВОРЕНИ ВЕНТИЛИТЕ НА БРАНАТА ПАЉУРЦИ, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД БОГДАНЦИ БЕЗ ВОДА

Повторно секна водата до земјоделците во општина Богданци од браната Паљурци. Вода не се испорачува до обработливите површини оти деновиве е прекинат ...
МИНОСКИ И ЦВЕТКОВ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ЛАЖАТ ЗА СУБВЕНЦИИТЕ, ПОБАРАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЧКО

МИНОСКИ И ЦВЕТКОВ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ЛАЖАТ ЗА СУБВЕНЦИИТЕ, ПОБАРАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЧКО

Струмичките земјоделци кои го блокираа патот кон Радовиш побараа Владата да престане со манипулациите со исплатата на субвенцитие. Тие со натоварени т ...
8 / 8 НАПИСИ