Таг: министри

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
ПРВИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР МЕЏИТИ ЌЕ ИМА РЕДОВНА КООРДИНАЦИЈА СО МИНИСТРИТЕ ОД КОАЛИЦИЈАТА ВРЕДИ, СООПШТИ БЕСА

ПРВИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР МЕЏИТИ ЌЕ ИМА РЕДОВНА КООРДИНАЦИЈА СО МИНИСТРИТЕ ОД КОАЛИЦИЈАТА ВРЕДИ, СООПШТИ БЕСА

Првиот вицепремиер и министер за животна средина Изет Меџити, соопшти дека почнува пракса на редовна координација со министрите, замениците-министри и ...
ПАНЧЕ ТОШКОВСКИ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ, ТИМЧО МУЦУНСКИ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ, ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ ЗА ОДБРАНА, А БОРКО РИСТОВСКИ ЗА СПОРТ, КАЖА МИЦКОСКИ

ПАНЧЕ ТОШКОВСКИ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ, ТИМЧО МУЦУНСКИ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ, ВЛАДО МИСАЈЛОВСКИ ЗА ОДБРАНА, А БОРКО РИСТОВСКИ ЗА СПОРТ, КАЖА МИЦКОСКИ

Панче Тошковски ќе биде министер за внатрешни работи во идната Влада, Александар Николоски вицепремиер и министер за транспорт и врски, а министер за ...
PËR FAT, VJEN ERË

PËR FAT, VJEN ERË

1 Të  kanë votuar gjysmë milion qytetarë dhe gjëja e parë që ti bën kur e merr pushtetin është të krijosh katër ministri të reja. Puna e parë për të c ...
АКО ВМРО-ДПМНЕ НЕ ЈА ГЛАСА ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА, ТОГАШ НИВНИТЕ МИНИСТЕРСКИ МЕСТА ЌЕ БИДАТ ПРАЗНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

АКО ВМРО-ДПМНЕ НЕ ЈА ГЛАСА ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА, ТОГАШ НИВНИТЕ МИНИСТЕРСКИ МЕСТА ЌЕ БИДАТ ПРАЗНИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковечевски смета дека ВМРО-ДПМНЕ нема да има министри во техничката влада ако не ја гласа. Вели дека никаде во светот не постои прим ...
СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ, ПРЕМИЕРОТ И ТРОЈЦА МИНИСТРИ, ЗА ЊУЈОРК ЗАМИНА И 20-ЧЛЕНА ПРИДРУЖБА

СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ, ПРЕМИЕРОТ И ТРОЈЦА МИНИСТРИ, ЗА ЊУЈОРК ЗАМИНА И 20-ЧЛЕНА ПРИДРУЖБА

Претседателот Стево Пендаровски, премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерите Фатмир Битиќи и Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Ос ...
СЕДУМ МИНИСТРИ ПРЕДЛАГААТ ВО ЕУ ДА СЕ ГЛАСА СО МНОЗИНСТВО НАМЕСТО КОНСЕНЗУС ЗА ПРАШАЊА ОД НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА И БЕЗБЕДНОСТ

СЕДУМ МИНИСТРИ ПРЕДЛАГААТ ВО ЕУ ДА СЕ ГЛАСА СО МНОЗИНСТВО НАМЕСТО КОНСЕНЗУС ЗА ПРАШАЊА ОД НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА И БЕЗБЕДНОСТ

Седум министри за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија, предлагаат за прашања од надворешна политика и безбедност во Унијата да се ...
СО 65 ГЛАСА „ЗА“, НИЕДЕН „ПРОТИВ“ И „ВОЗДРЖАН“, ИЗБРАНИ НОВИТЕ МИНИСТРИ ЗА ПРАВДА, ЗДРАВСТВО, И ЖИВОТНА СРЕДИНА

СО 65 ГЛАСА „ЗА“, НИЕДЕН „ПРОТИВ“ И „ВОЗДРЖАН“, ИЗБРАНИ НОВИТЕ МИНИСТРИ ЗА ПРАВДА, ЗДРАВСТВО, И ЖИВОТНА СРЕДИНА

Собранието по 10-дневно заседавање на седницата за реконструкција на Владата, ноќва ги избра четворицата нови министри, по што веднаш премиерот Димита ...
В ПОНЕДЕЛНИК ПРОДОЛЖУВА СОБРАНИСКАТА СЕДНИЦА ЗА ИЗБОР НА НОВИ МИНИСТРИ

В ПОНЕДЕЛНИК ПРОДОЛЖУВА СОБРАНИСКАТА СЕДНИЦА ЗА ИЗБОР НА НОВИ МИНИСТРИ

Собранието в понеделник ќе ја продолжи расправата за Предлогот за избор на членови на Владата. Пратениците вчера продолжија со работа и по 18 часот, а ...
СЕ ТОПИ МНОЗИНСТВОТО НА СДСМ ВО ВЛАДАТА НА КОВАЧЕВСКИ, ЗА ПРВПАТ ПАРТИИ СО ПОМАЛКУ ПРАТЕНИЦИ МОЖЕ ДА ИМААТ ПОВЕЌЕ МИНИСТЕРСКИ МЕСТА

СЕ ТОПИ МНОЗИНСТВОТО НА СДСМ ВО ВЛАДАТА НА КОВАЧЕВСКИ, ЗА ПРВПАТ ПАРТИИ СО ПОМАЛКУ ПРАТЕНИЦИ МОЖЕ ДА ИМААТ ПОВЕЌЕ МИНИСТЕРСКИ МЕСТА

Со 44 пратеници од СДСМ и неговата коалиција, во Владата премиерот Димитар Ковачевски моментално има 11 министерски места, плус Ристо Пенов, вкупно 12 ...
ВЛАДАТА ПЛАЌА ЧЕТВОРИЦА ФОТОГРАФИ И ТРОЈЦА СНИМАТЕЛИ, ПЛУС СЕКОЈ МИНИСТЕР СИ ИМА СВОЈ ШТО ГО СЛИКА ЗА ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ

ВЛАДАТА ПЛАЌА ЧЕТВОРИЦА ФОТОГРАФИ И ТРОЈЦА СНИМАТЕЛИ, ПЛУС СЕКОЈ МИНИСТЕР СИ ИМА СВОЈ ШТО ГО СЛИКА ЗА ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ

Владата има четворица фотографи и тројца сниматели, а плус секој министер си има свој кој го слика на официјални настани, прес-конференции, приеми, па ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ