Таг: Митко Чавков

1 9 10 11104 / 104 НАПИСИ
МИТКО ЧАВКОВ И ДИМЕ СПАСОВ ПАК СЕ МИНИСТРИ

МИТКО ЧАВКОВ И ДИМЕ СПАСОВ ПАК СЕ МИНИСТРИ

Митко Чавков и Диме Спасов се изгласани за министри за внатрешни работи и за труд и социјала на денешната седница на Собранието, на која ги потпишаа и ...
МИТКО ЧАВКОВ И ДИМЕ СПАСОВ СЕ ВРАЌААТ КАКО МИНИСТРИ

МИТКО ЧАВКОВ И ДИМЕ СПАСОВ СЕ ВРАЌААТ КАКО МИНИСТРИ

Собранието на денешната седница повторно ги врати Митко Чавков како министер за внатрешни работи и Диме Спасов како министер за труд и социјала. Пр ...

СУДСКА КОНТРАРЕВОЛУЦИЈА

1 Кога еднаш ќе заврши оваа фаза на развојот на македонската држава во едно сум сигурен.  Историјата ќе го памети Ѓорге Иванов како претседател кој им ...
ПРИВЕДЕН ЗДРАВКО САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“ ЕДЕН ОД НАЈАКТИВНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ

ПРИВЕДЕН ЗДРАВКО САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“ ЕДЕН ОД НАЈАКТИВНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ

Членот на Президиумот на Левица Здравко Савески утринава бил повикан на информативен разговор во Полициската станица „Пролет“, соопштија од партијата ...
1 9 10 11104 / 104 НАПИСИ