Таг: МКЦ

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ПОЧИНА СЛИКАРОТ ДРАГОЉУБ БЕЖАНОВИЌ-БЕЖАН

ПОЧИНА СЛИКАРОТ ДРАГОЉУБ БЕЖАНОВИЌ-БЕЖАН

Почина сликарот Драгољуб Бежановиќ-Бежан, еден од проминентните уметници од македонската хипи геренарција од 1970-те. Почина денеска на 72 години во В ...
СПРОВЕДЕТЕ РЕВИЗИЈА И КОНКУРС ЗА НОВ ДИРЕКТОР ПО ЗАКОН И ПРЕСТАНЕТЕ СО МОБИНГОТ, БАРА ОД АРСОВСКА ПРОГРАМСКИОТ СОВЕТ НА МКЦ

СПРОВЕДЕТЕ РЕВИЗИЈА И КОНКУРС ЗА НОВ ДИРЕКТОР ПО ЗАКОН И ПРЕСТАНЕТЕ СО МОБИНГОТ, БАРА ОД АРСОВСКА ПРОГРАМСКИОТ СОВЕТ НА МКЦ

Ревизијата во Младинскиот културен центар (МКЦ) сè уште е во тек и информациите пласирани во јавноста се во најмала рака незаконски и во моментов пауш ...
ДОСЕГАШНИОТ ДИРЕКТОР НА МКЦ ЌЕ ГО ТУЖАМ ЗАТОА ШТО ЛАЖЕ, А ПРАВИ ПРОТЕСТИ ОТИ ОТКРИВ ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ИСПЛАЌАЛ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА, РЕЧЕ АРСОВСКА

ДОСЕГАШНИОТ ДИРЕКТОР НА МКЦ ЌЕ ГО ТУЖАМ ЗАТОА ШТО ЛАЖЕ, А ПРАВИ ПРОТЕСТИ ОТИ ОТКРИВ ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ИСПЛАЌАЛ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА, РЕЧЕ АРСОВСКА

Скопската градоначалничка Данела Арсовска денеска кажа дека в. д. директорот на МКЦ Ванчо Богоев лаже оти му се вршат политички притисоци и дека било ...
ГРАЃАНИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТЕН МУЗИЧКИ СОБИР ДА ГО ОДБРАНАТ МКЦ ОД ПАРТИСКИТЕ ПРИТИСОЦИ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

ГРАЃАНИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТЕН МУЗИЧКИ СОБИР ДА ГО ОДБРАНАТ МКЦ ОД ПАРТИСКИТЕ ПРИТИСОЦИ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

Денеска пред Младинскиот културен центар (МКЦ) се собраа граѓани на протестен музички собир во обид да ја одбранат институцијата од одлуката на скопск ...
СО ПРОТЕСТЕН МУЗИЧКИ СОБИР УТРЕ ЌЕ СЕ БРАНИ МКЦ, ОТКАКО АРСОВСКА ГО СМЕНИ ДИРЕКТОРОТ КОЈ ОДБИ ДА ГО ВРАБОТИ БЕНИ ШАЌИРИ

СО ПРОТЕСТЕН МУЗИЧКИ СОБИР УТРЕ ЌЕ СЕ БРАНИ МКЦ, ОТКАКО АРСОВСКА ГО СМЕНИ ДИРЕКТОРОТ КОЈ ОДБИ ДА ГО ВРАБОТИ БЕНИ ШАЌИРИ

Со протестен музички собир на платото, утре од 12-16 часот ќе се брани Младинскиот културен центар (МКЦ) од одлуката на скопската градоначалничка Дане ...
СМЕНЕТ ДИРЕКТОРОТ НА МКЦ ОТИ НЕ САКАЛ ДА ГО ВРАБОТИ БЕНИ ШАЌИРИ, АРСОВСКА ЗА НОВ В.Д. ДИРЕКТОР ПОСТАВИ ДЕТЕКТИВ

СМЕНЕТ ДИРЕКТОРОТ НА МКЦ ОТИ НЕ САКАЛ ДА ГО ВРАБОТИ БЕНИ ШАЌИРИ, АРСОВСКА ЗА НОВ В.Д. ДИРЕКТОР ПОСТАВИ ДЕТЕКТИВ

Досегашниот директор на Младинскиот културен центар (МКЦ) Ванчо Богоев е разрешен од функцијата и на негово место Данела Арсовска го назначи Никола Ал ...
МКЦ ГО СЛАВИ 50. РОДЕНДЕН СО ЦЕЛОДНЕВНА ПРОГРАМА ШТО ЌЕ ИСПОЛНИ СЕКОЕ НЕГОВО ЌОШЕ

МКЦ ГО СЛАВИ 50. РОДЕНДЕН СО ЦЕЛОДНЕВНА ПРОГРАМА ШТО ЌЕ ИСПОЛНИ СЕКОЕ НЕГОВО ЌОШЕ

Со целодневна програма која ќе опфати музички, филмски, театарски, литературни, ликовни, креативни и едукативни содржини, Младински културен центар во ...
АТЛАСОТ НА МАКЕДОНСКАТА МОДЕРНА АРХИТЕКТУРА ВЕЧЕРВА НА ИЗЛОЖБА ВО МКЦ

АТЛАСОТ НА МАКЕДОНСКАТА МОДЕРНА АРХИТЕКТУРА ВЕЧЕРВА НА ИЗЛОЖБА ВО МКЦ

„Атлас на македонската модерна архитектура“ е насловена изложбата која ќе се отвори вечерва (20 часот) во Галерија 2 во Младинскиот културен центар (М ...
ОМАЖ И НАГРАДА ПОСВЕТЕНИ НА БИШ ВЕЧЕРВА НА МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР

ОМАЖ И НАГРАДА ПОСВЕТЕНИ НА БИШ ВЕЧЕРВА НА МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР

„За зелената гуска и црвените рози“ е насловен настанот посветен на Љубиша Никодиновски- Биш, закажан за денес во 18 часот во галеријата на Младинскио ...
МОТ ЌЕ ИМА НОВА СЕЛЕКЦИЈА СО МАКЕДОНСКИ ПРЕТСТАВИ, БАРА КАНДИДАТИ

МОТ ЌЕ ИМА НОВА СЕЛЕКЦИЈА СО МАКЕДОНСКИ ПРЕТСТАВИ, БАРА КАНДИДАТИ

Младинскиит културен центар (МКЦ) во Скопје објави повик за учество на домашни продукции на меѓународниот театарски фестивал Млад отворен театар (МОТ) ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ